Produkty na terenie Tczewa dostarczamy osobiście, istnieje możliwość wysyłki pocztą po uprzednim opłaceniu należności przelewem na konto (wraz z kosztami wysyłki). Zamówienia należy składać na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub telefonicznie  503070478. Prosimy róznież o podanie nr tel. dla kuriera. Dane do przelewu:

Nr. konta: 68 8345 0006 2002 2052 3864 0003 Bank Spółdzielczy w Tczewie

Ruch Inicjatyw Obywatelskich Tczewa 

ul. ks Bernarda Sychty 16, 83-110 Tczew 

1. Książka "Śladami masonów z Kociewia i okolic. Dzieje lóż wolnomularskich w Starogardzie Gdańskim, Chełmnie, Świeciu i w Tczewie"

Cena 40 zł (z kosztami wysyłki)

Książka, autorstwa Karola Plata-Nalborskiego, przedstawia historię placówek masońskich w czasach zaboru pruskiego i II RP, biogramy najbardziej znanych wolnomularzy z Kociewia i powiatu chełmińskiego, masońskie rytuały i symbolikę, stosunek lóż niemieckich do religii oraz związane z tym legendy. Publikacja zawiera też sporo informacji o lokalnych zabytkach i pamiątkach, pozostałych po lożach i wolnomularzach. Cennym dodatkiem do rozdziałów są kolorowe zdjęcia i obrazy graficzne.

2. Album „Mosty Tczewskie”

okładka2017

Cena 34,5 zł +  koszty wysyłki

„Mosty Tczewskie” autorstwa Łukasza Brządkowskiego i Przemysława Zielińskiego to wyjątkowy album opowiadający o historii obu wiślanych przepraw. Jak podkreślają sami autorzy, dotąd mosty nie doczekały się monografii z prawdziwego zdarzenia. Okazją do wydania publikacji było przede wszystkim 160-lecie oddania zabytkowego Mostu Tczewskiego do użytku, ale także trwająca odbudowa obiektu. Album liczy 98 stron, ma twardą oprawę i wysokiej jakości papier. Większość zajmuje bogata warstwa ilustracyjna, w tym w większości dotąd nie publikowane zdjęcia przedstawiające oba obiekty, plany, ryciny oraz pocztówki, pochodzące zarówno z archiwów, jak i ze zbiorów prywatnych kolekcjonerów. Dzieje mostów zostały przedstawione w sześciu rozdziałach, ułożonych systemem chronologicznym. Opowiadają one o przyczynach budowy, zmianach konstrukcyjnych, dramatycznych losach wojennych oraz zabiegach o odbudowę Mostu Tczewskiego w wersji historycznej. Fakty powszechnie znane miłośnikom mostów zostały uzupełnione przez ciekawostki odkryte przez forumowiczów Dawnego Tczewa oraz informacje weryfikujące błędne dane, powielane od lat we wcześniejszych publikacjach i artykułach poświęconych mostom. „Nie mamy wątpliwości, że ostatnie lata, oraz te nadchodzące, stanowią jeden z przełomowych okresów w dziejach zabytku. Na naszych oczach dzieje się historia, którą należy udokumentować. Czy podołaliśmy wyzwaniu? Niech ocenią to Czytelnicy!” - piszą autorzy.

3. Kalendarz Dawny Tczew 2021

Cena 35 zł +  koszty wysyłki

Z przyjemnością informujemy o pojawieniu się w sprzedaży kalendarza Dawnego Tczewa na rok 2021. Kolejna jego edycja jest w całości poświęcona mostom tczewskim, ponieważ w przyszłym roku będziemy obchodzili dwie ważne rocznice z nimi związane: 170-lecie wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Mostu Tczewskiego oraz 130. rocznicę oddania do użytku mostu kolejowego. Wszystkie zdjęcia i pocztówki, a także ujęte w kalendarzu historyczne daty dotyczą losów obu mostów. Dodatkowo zamieściliśmy trzy strony opisujące dzieje mostów, kalendarium odbudowy mostu drogowego oraz plany dotyczące przywrócenia jego dawnej świetności. 

fb2