Zupełnie nowa - jeszcze pachnie drukarnią - ale bardzo ważna pozycja.
Książki autorstwa Aleksandra Drygasa jeszcze nie czytałem (mam ją dopiero od kilku godzin) dlatego nie mogę zamieścić szczegółowej recenzji.
Po słowie wstępnym przeczytamy o najważniejszych wydarzeniach z dziejów naszego miasta. Na kolejnych stronach przetoczony zastaje krotki opis początków aptekarstwa na ziemiach tczewskich. Na szczególną uwagę zasługują następne rozdziały opisujące dzieje poszczególnych aptek (każdej z osobna w XIX w. i okresie międzywojennym) ...unikatowe zdjęcia, opisy, reklamy z prasy i wiele innych. Czasy II Wojny Światowej, porządki i odradzanie się aptekarstwa polskiego po terrorze okupacji aż do metod niszczenia i znacjonalizowania aptekarstwa 8 stycznia 1951 roku.
Jak się dowiedziałem wkrótce odbędzie się promocja książeczki
Zarys Dziejów Aptekarstwa w Tczewie
Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
-
zet48
- Pisarz Miejski

- Reakcje:
- Posty: 4415
- Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
- Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 23 razy
- Kontakt:
Zarys Dziejów Aptekarstwa w Tczewie
- Załączniki
-
- DSCF1882.jpg (504.03 KiB) Przejrzano 767 razy
- DSCF1882.jpg (504.03 KiB) Przejrzano 767 razy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
-
Jadzia
- Moderator

-
Pisarz Miejski
- Reakcje:
- Posty: 4184
- Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
- Podziękował;: 300 razy
- Otrzymał podziękowań: 293 razy
- Płeć:
- Kontakt:
Re: Zarys Dziejów Aptekarstwa w Tczewie
Do zakupu w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Dąbrowskiego - tylko 5 zł 
-
emka
- Przybysz

- Reakcje:
- Posty: 78
- Rejestracja: 10 lut 2011, o 11:26
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 0
- Kontakt:
Re: Zarys Dziejów Aptekarstwa w Tczewie
Książka Aleksandra Drygasa otrzymała wyróżnienie w kategorii literatura pomorska na XIII Kościerskich Targach Książki Kaszubskiej i Pomorskiej "Costerina 2012". W czytelni przy ul. J. Dąbrowskiego 6 dostępne są inne publikacje autora: o "Aptece Pod złotym Lwem" w Toruniu oraz dziejach aptekarstwa gdańskiego (tą ostatnią można wypożyczyć również w filii przy ul. Wyzwolenia).
