Tczewskie absurdy

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#171

Post autor: zet48 »

Najlepsza koncepcja to ta trzecia ...wszystko zostaje tak jak jest teraz (tylko trochę rondo trzeba powiększyć - kosztem chodników)
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

mieczyslaw
Najemca
Najemca
Reakcje:
Posty: 212
Rejestracja: 4 maja 2011, o 19:05
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#172

Post autor: mieczyslaw »

Żadna z koncepcji nie jest dobra - rondo w tym miejscu nie jest potrzebne, nie w obecnym układzie komunikacyjnym.
Awatar użytkownika

Niesia
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 449
Rejestracja: 15 paź 2011, o 21:23
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#173

Post autor: Niesia »

Absurd jakich mało przy wylocie z ul. Czerwonego Kapturka w Al. Kociewską. Wyjazd z parkingu jednego z bloków na Bajkowym wprost na przejście dla pieszych. Projektant na pewno myślał o chodzących tym przejściem ludziach. :ireful Chwilę po zrobieniu tego zdjęcia akurat wyjeżdżał stamtąd samochód, ale niestety nie zdążyłam zrobić fotki.
Załączniki
al kociewska_czer.kapturka.jpg
al kociewska_czer.kapturka.jpg (142.28 KiB) Przejrzano 725 razy
al kociewska_czer.kapturka.jpg
al kociewska_czer.kapturka.jpg (142.28 KiB) Przejrzano 725 razy
"Na świecie nie ma nic piękniejszego od pobudzania ludzi do śmiechu."

Achard Marcel (1899-1974)
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7996
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 685 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#174

Post autor: LukaszB »

Niesia pisze:Absurd jakich mało przy wylocie z ul. Czerwonego Kapturka w Al. Kociewską. Wyjazd z parkingu jednego z bloków na Bajkowym wprost na przejście dla pieszych. Projektant na pewno myślał o chodzących tym przejściem ludziach. :ireful Chwilę po zrobieniu tego zdjęcia akurat wyjeżdżał stamtąd samochód, ale niestety nie zdążyłam zrobić fotki.
Jednym słowem :szok2
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#175

Post autor: be-good »

Kilkaset metrów dalej, przy wjeździe do QchnismaQ, istnieje takie samo nonsensowne pomieszanie funkcji przestrzeni i wyjazd przez przejście dla pieszych na ulicę :nea
aaaaaaaaaaaaa.JPG
aaaaaaaaaaaaa.JPG (213.13 KiB) Przejrzano 714 razy
aaaaaaaaaaaaa.JPG
aaaaaaaaaaaaa.JPG (213.13 KiB) Przejrzano 714 razy
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7996
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 685 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#176

Post autor: LukaszB »

To rozwiązanie jest nie tylko absurdalne, ale także stwarza duże zagrożenie dla przechodniów. Lokalna prasa powinna tym się zająć :zielu
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#177

Post autor: zet48 »

Gdzieś czytałem że na Wyspach Brytyjskich to normalne rozwiązanie (oszczędza się w ten sposób miejsca na jezdni - wykonując tylko jedno miejsce postoju) ...oczywiście pierwszeństwo przy takim rozwiązaniu ma pieszy - kierowca wyjeżdżający z parkingu musi ustąpić pierwszeństwa zachowując ostrożność przy max prędkości 5 km/h (lub 10km/h)
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7996
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 685 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#178

Post autor: LukaszB »

zet48 pisze:Gdzieś czytałem że na Wyspach Brytyjskich to normalne rozwiązanie (oszczędza się w ten sposób miejsca na jezdni - wykonując tylko jedno miejsce postoju) ...oczywiście pierwszeństwo przy takim rozwiązaniu ma pieszy - kierowca wyjeżdżający z parkingu musi ustąpić pierwszeństwa zachowując ostrożność przy max prędkości 5 km/h (lub 10km/h)
Przez 4 lata tam mieszkałem i nigdy takiego rozwiązania nie zauważyłem :nea Anglicy na punkcie bezpieczeństwa mają bzika
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7996
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 685 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#179

Post autor: LukaszB »

Kwietniki w .... piaskownicy. Nie wiem czy deski to najlepsze zabezpieczenie :fool
Załączniki
kwietnik.jpg
kwietnik.jpg (309.75 KiB) Przejrzano 692 razy
kwietnik.jpg
kwietnik.jpg (309.75 KiB) Przejrzano 692 razy
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Ciotka Idalia
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 398
Rejestracja: 11 mar 2011, o 09:10
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#180

Post autor: Ciotka Idalia »

Myślałam, że takie "kwiatki", to tylko w necie krążą i są specjalnie robione. Niestety dziś znalazlam nasz tczewski :( To jest sklep z zabawkami na pl. Hallera.
Jak ktoś nie umie korzystać ze słownika, to wystarczyło napisać inwentaryzacja...
Załączniki
Renament.jpg
Renament.jpg (272.67 KiB) Przejrzano 681 razy
Renament.jpg
Renament.jpg (272.67 KiB) Przejrzano 681 razy
ODPOWIEDZ