Witamy na stronie Wirtualnego Muzeum Tczewa.

Zapraszamy do zapoznania się z pasjonująca historią naszego miasta i jego mieszkańców.

  • Slide
  • Slide
  • Slide
  • Slide
  • Slide
  • Slide
  • Slide
  • Slide
  • Slide
  • Slide

Najnowsze artykuły

Rusza Rowerowa Gra Miejska z Dawnym Tczewem!

19/09/2020, 08:09 Aktualności
rusza-rowerowa-gra-miejska-z-dawnym-tczewem
Rusza Rowerowa Gra Miejska z Dawnym Tczewem! Pięć pocztówek, pięć lokalizacji do rozpoznania i zrobienia przy nich fotografii na rowerze. Jeżeli zrobisz wszystkie zdjęcia przyjedź do Tczewscy Kurierzy Rowerowi przy ul. Krótkiej 10 i odbierz nagrody :)

Rowerowa Gra Miejska z Dawnym Tczewem

16/09/2020, 20:26 Aktualności
rowerowa-gra-miejska-z-dawnym-tczewem
19 wrzesnia (sobota) zapraszamy na kolejną edycję Rowerowej Gry Miejskiej z Dawnym Tczewem! Co trzeba zrobić, żeby wziąć w niej udział? O godz. 15.00 na naszym profilu fb (i stronie www.dawnytczew.pl) ukaże się 5 pocztówek prezentujących historyczne miejsca na terenie miasta. Wystarczy prawidłowo rozpoznać te lokalizacje, podjechać...
wspomnienia-znad-ujscia-dryboka-do-wisly-dzieje-czyzykowa-baldowa-i-knybawy-od-czasow-sredniowiecznych-do-polowy-xx-w
Z przyjemnością pragniemy poinformować naszych Czytelników i Sympatyków, iż „Dawny Tczew – Wirtualne Muzeum Miasta” rozpoczyna przedsięwzięcie „Wspomnienia znad ujścia Dryboka do Wisły – dzieje Czyżykowa, Bałdowa i Knybawy od czasów średniowiecznych do połowy XX w.”. Poza analizą dostępnej literatury przedmiotu, w tym monografii i prasy z bibliotek...
premiera-ksiazki-sladami-masonow-z-kociewia-i-okolic
  Pod patronatem portalu „Dawny Tczew – Wirtualne Muzeum Miasta” ukazała się kolejna, zapowiadana już wcześniej, książka pt. „Śladami masonów z Kociewia i okolic. Dzieje lóż wolnomularskich w Starogardzie Gdańskim, Chełmnie, Świeciu i w Tczewie”  autorstwa Karola Plata-Nalborskiego. Książka przedstawia historię placówek masońskich w...
wydarzenie-tczew-z-dachu-piatki-przelozone
W związku z decyzją Prezydenta Miasta Tczewa o odwołaniu wszystkich imprez publicznych organizowanych przez miejskie jednostki, wydarzenie Tczew z dachu Piątki! zostaje przełożone na inny termin.

Wenta Sebastian - sportowiec

Urodzony 4 maja 1975 w Tczewie polski kulomiot, strongman i zawodnik Highland games.

Jeden z najlepszych polskich i światowych siłaczy. Drugi Wicemistrz Polski Strongman 2006, Wicemistrz Europy Strongman 2007, Wicemistrz Świata Strongman 2007.

Rodzice, sportowcy: Barbara Wenta - wioślarka i Edmund Wenta - kulomiot.

Sebastian Wenta zaczął zajmować się sportem w Szkole Podstawowej nr 10 w Tczewie. Początkowo trenował lekkoatletykę i siatkówkę, następnie pchnięcie kulą i rzut dyskiem, ostatecznie zajął się pchnięciem kulą. Został m.in. mistrzem Polski LZS. Był zawodnikiem klubu Lechia Gdańsk.

W 2005 rozpoczął karierę siłacza. W eliminacjach do Pucharu Polski Strongman 2005 zajął 1. miejsce spośród pięćdziesięciu startujących. Bardzo szybko został jednym z najlepszych zawodników w Polsce i na świecie. Jest zrzeszony w federacji WSMC.

Sebastian Wenta wziął udział czterokrotnie w indywidualnych Mistrzostwach Świata Strongman, w latach 2006, 2007, 2008 i 2009.

W swym debiucie, na Mistrzostwach Świata Strongman 2006, został szóstym najsilniejszym człowiekiem świata. Największym sukcesem Sebastiana jest zdobycie, na Mistrzostwach Świata Strongman 2007, tytułu Wicemistrza Świata Strongman. Sebastian stał się tym samym drugim polskim zawodnikiem (po Mariuszu Pudzianowskim), który zajął najwyższą lokatę, w całej historii tych mistrzostw. W Mistrzostwach Świata Strongman 2008 ponownie zajął szóstą pozycję.

SPONSORZY

 

yakUrząd Miejski Tczew  Spółdzielnia Pracy Usług Kominiarskicheaton

bstczew

PARTNERZY

 

tcz.pl logoNarodowe Archiwum CyfroweArchiwum Państwowe w Gdańskuu logo gazeta tczewska  emir 2

winieta pop  RGlogo-poziom bezfm 

 

 

 

fb2