Mosty w Tczewie są nie tylko XIX - wiecznym osiągnięciem technologicznym o znaczeniu militarnym. 1 września 1939 r. stały się niemym świadkiem początku II wojny światowej. Cud techniki przerodził się w symbol bohaterskiego oporu Polaków przeciw agresji niemieckiej. Historii mostów tczewskich nie da się opowiedzieć bez pamiątek, dlatego zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Zbiórce Eksponatów, którą organizuje Muzeum II Wojny Światowej w ramach akcji „Przyjmiemy Twoją historię: Mosty Tczewskie”.
Dzięki przekazanym eksponatom będziemy mieli możliwość opowiedzenia o znaczeniu mostów tczewskich na przestrzeni wieków, w tym również w czasie II wojny światowej, w organizowanym przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku Oddziale – Muzeum Mostów Tczewskich.
Jeśli zależy Państwu na tym, by historie rodzinne zostały przez nas opowiedziane i nie odeszły w zapomnienie, rozważcie przekazanie ich do naszego Muzeum. Wszystkie przedmioty zostaną otoczone staranną opieką i zabezpieczone przed skutkami upływu czasu. Najcenniejsze eksponaty mają szansę znaleźć się na wystawie głównej nowej placówki.
W każdą sobotę sierpnia w godzinach 10:00 – 16:00 pracownicy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku czekają na Państwa w Fabryce Sztuk w Tczewie, ul. 30 Stycznia 4.
Darczyńców zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu +48 58 323 75 43 oraz adresem mailowym zbiorka@muzeum1939.pl
Podziel się z nami swoją historią i razem zbudujmy wystawę Muzeum Mostów Tczewskich.
Przyjmiemy Twoją historię: Mosty Tczewskie
Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
-
- Burmistrz
- Reakcje:
- Posty: 8023
- Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
- Lokalizacja: Tczew
- Podziękował;: 744 razy
- Otrzymał podziękowań: 597 razy
- Płeć:
- Kontakt:
Przyjmiemy Twoją historię: Mosty Tczewskie
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II