Przyjmiemy Twoją historię: Mosty Tczewskie

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7996
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 685 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Przyjmiemy Twoją historię: Mosty Tczewskie

#1

Post autor: LukaszB »

Mosty w Tczewie są nie tylko XIX - wiecznym osiągnięciem technologicznym o znaczeniu militarnym. 1 września 1939 r. stały się niemym świadkiem początku II wojny światowej. Cud techniki przerodził się w symbol bohaterskiego oporu Polaków przeciw agresji niemieckiej. Historii mostów tczewskich nie da się opowiedzieć bez pamiątek, dlatego zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Zbiórce Eksponatów, którą organizuje Muzeum II Wojny Światowej w ramach akcji „Przyjmiemy Twoją historię: Mosty Tczewskie”.

Dzięki przekazanym eksponatom będziemy mieli możliwość opowiedzenia o znaczeniu mostów tczewskich na przestrzeni wieków, w tym również w czasie II wojny światowej, w organizowanym przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku Oddziale – Muzeum Mostów Tczewskich.
Jeśli zależy Państwu na tym, by historie rodzinne zostały przez nas opowiedziane i nie odeszły w zapomnienie, rozważcie przekazanie ich do naszego Muzeum. Wszystkie przedmioty zostaną otoczone staranną opieką i zabezpieczone przed skutkami upływu czasu. Najcenniejsze eksponaty mają szansę znaleźć się na wystawie głównej nowej placówki.

W każdą sobotę sierpnia w godzinach 10:00 – 16:00 pracownicy Muzeum II Wojny Światowej w  Gdańsku czekają na Państwa w Fabryce Sztuk w Tczewie, ul. 30 Stycznia 4.


Darczyńców zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu +48 58 323 75 43 oraz adresem mailowym zbiorka@muzeum1939.pl
Podziel się z nami swoją historią i razem zbudujmy wystawę Muzeum Mostów Tczewskich.
Załączniki
zbiorka_mosty_5.jpg
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
ODPOWIEDZ