Strona 1 z 1

Prace archeologiczne w Gniewie 1975 r.

: 24 sie 2011, o 21:16
autor: Ciotka Idalia
Znalazłam dokumentację (oczywiście częściową) z prac archeologiczno - geodezyjnych prowadzonych w 1975 roku w Gniewie przez Instytut Historii Kultury Materialnej PAN w warszawie wspólnie z Muzeum Archeologicznym w Gdańsku.
Elżbieta Choińska-Bohdan to ona prowadziła prace archeologiczne, wykopaliska i związane z tym naukowe opracowania. Dzięki jej wysiłkom zostało uratowane średniowieczne dziedzictwo gniewskie w rejonie Starego Miasta i Wzgórza Zamkowego. Jednoczenie systematycznie opracowywała znaleziska, eksponowała je na licznych wystawach m.in. w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku, w piwnicach byłego Domu Kultury, czy na Zamku w Gniewie. Jest autorką długofalowego programu badań związanych z rewaloryzacją zespołu staromiejskiego i zamkowego. Zjednała dla gniewskich badań przedstawicieli Państwowej Akademii Nauk, Politechniki Gdańskiej i Centralnego Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. za takie zaangażowanie przyznano jej tytuł Honorowego Obywatela Miasta Gniewa :)

Re: Prace archeologiczne w Gniewie 1975 r.

: 24 sie 2011, o 21:26
autor: Ciotka Idalia
Efektem prac była wystawa prezentująca znaleziska. Może kiedyś dotrę do jakiegoś opracowania o tych wykopaliskach.

Re: Prace archeologiczne w Gniewie 1975 r.

: 28 mar 2022, o 18:08
autor: aris
Praktycznie cały czas mamy do czynienia z pracami archeologicznych. Często jak ludzie budują domy, muszą najpierw skorzystać z usług https://pogotowiearcheologiczne.pl i potem po uzyskaniu odpowiednich dokumentów, mogą działać dalej.