Muzeum Kolejnictwa w Tczewie

Dworce; Budynki kolejowe
Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

geo
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 303
Rejestracja: 9 lut 2011, o 19:00
Lokalizacja: Lunały a teraz Kunzendorf
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Muzeum Kolejnictwa w Tczewie

#101

Post autor: geo »

Cześć!
Masz dostęp do programu np Pix4D czy Agisoft?
Mogę Ci zrobić nalot fotogrametryczny ale by wyciągnąć z tego sensowny, super jakości model 3d czy srogą chmurę punktów to ja takich możliwości nie mam bo komp by mnie wyśmiał.
Tu masz przykład o czym piszę co ja na swoim starym kompie jestem w stanie zrobić, parowozownia też się załapała po części
Za ten post autor geo otrzymał podziękowania (total 2):
LukaszB (24 mar 2021, o 17:57) • Wałasz (27 mar 2021, o 09:07)
Ocena: 25%

spaff
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 8
Rejestracja: 26 cze 2016, o 09:52
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Odp.: Muzeum Kolejnictwa w Tczewie

#102

Post autor: spaff »

Wysłałem e-mailem mapę w pliku dwg - piszę tu by to odnotować gdyby to trafiło czasem do spamu.
Awatar użytkownika

mirza3
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 499
Rejestracja: 6 lut 2011, o 20:29
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował;: 382 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Muzeum Kolejnictwa w Tczewie

#103

Post autor: mirza3 »

Zyszczynska pisze: 23 mar 2021, o 19:56 Znalazłam kilka rysunków na forum - jednak nie ma na nich wiele wymiarów, nie wiem też czy na pewno dotyczą one Tczewa, a nie Piły..
Czy rysunki konstrukcji stalowej dachu zamieszczone w poście byłyby pomocne? Dotyczą parowozowni tczewskiej i są szczegółowo zwymiarowane, choć w dawnych miarach pruskich. Cytowane opracowanie zawiera więcej rysunków dotyczących konstrukcji dachowej wykonanej przez Królewską Fabrykę Budowy Maszyn w Tczewie.
"To co daje nam szczęście, nie jest fikcją"
Pozdrawiam

Zyszczynska
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2021, o 12:00
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: Muzeum Kolejnictwa w Tczewie

#104

Post autor: Zyszczynska »

Cześć! Tak mam dostęp do programu Agisoft, jeśli byłaby taka możliwość, żeby zrobić chmurę punktów z tego terenu przy Okrąglaku byłabym bardzo wdzięczna! Tak model w dwg dotarł, bardzo dziękuje, właśnie pracuje nad analizami :) Docelowo chciałabym utrzymać pomysł na utworzenie Muzeum Kolejnictwa. W części architektonicznej jednak będę szczegółowo opracowywać budynek Okrąglaka.
Czy mają Państwo jako mieszkańcy propozycje funkcji dla wymienionego Okrąglaka? Jest to duża powierzchnia - około 2000 m2.
Czy teren jest dostępny dla zwiedzających? Nie znalazłam zdjęć z wnętrza obiektu, dlatego chciałabym się wybrać na wizję lokalną :)
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Muzeum Kolejnictwa w Tczewie

#105

Post autor: LukaszB »

Niestety tylko teren wokół jest dostępny, sam budynek pełni obecnie funkcje magazynu. Chociaż może @mieczy wskaże do kogo napisać prośbę o zezwolenie na wejście.
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

Zyszczynska
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2021, o 12:00
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: Muzeum Kolejnictwa w Tczewie

#106

Post autor: Zyszczynska »

Czy mają Państwo może dostępne rzuty budynku mieszkalnego ‚dostawionego’ do okrąglaka?
Awatar użytkownika

mieczy
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 589
Rejestracja: 5 mar 2011, o 12:35
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 221 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Muzeum Kolejnictwa w Tczewie

#107

Post autor: mieczy »

Myślę, że jest szansa - to ARCHIWUM w Urzędzie Miasta Tczewa. Później Archiwum Państwowe w Gdańsku.
ODPOWIEDZ