Strona 8 z 20
Re: Nowe ulice
: 14 gru 2011, o 09:11
autor: aga_piet
"Laleczka" pięknie wpisze się w urodę nowej ulicy swą radosną kolorystyką :D
Re: Nowe ulice
: 15 gru 2011, o 07:50
autor: LukaszB
aga_piet pisze:"Laleczka" pięknie wpisze się w urodę nowej ulicy swą radosną kolorystyką :D
Na szczęście Laleczka to Dąbrowskiego

Zmiana nazwy ulicy będzie czysto kurtuazyjna, jedynie jeden budynek zmieni adres.
Re: Nowe ulice
: 27 gru 2011, o 13:41
autor: zielu
Patrzę sobie na projekt uchwały o nadaniu nowych nazw ulic i widzę, że jest Muscate, ale nie ma Łokietka - widocznie radni zajmą się tym na kolejnej sesji. Na mapę miasta wraca ul. Północna - odcinek drogi wzdłuż cmentarza na Gdańskiej w kierunku "naszej" Dworcowej. Z kolei jedna z nowych ulic nowego osiedla przy ul. Czatkowskiej (tego, gdzie działki źle schodzą

) będzie nosić imię profesora Szkoły Morskiej w Tczewie Mamerta "Znaczy Kapitana" Stankiewicza - świetny pomysł
Przypominam, że sesja w najbliższy czwartek o godz. 10.00. Uchwała o ulicach będzie głosowana jako dziewiąta.
Re: Nowe ulice
: 27 gru 2011, o 16:38
autor: Michał
Ja natomiast widzę, że urzędnicy już teraz mają zagwózdkę jak prawidłowo zapisać nazwisko Willego Muscate.
W uchwale jest Willy Muscata, a w uzasadnieniu Willy Muscate. Już widzę jak w przyszłości co bardziej językowo strachliwi urzędnicy będą jeszcze apostrof dodawać przy odmianie...
A ja, jak dobrze pamiętam, to nazwiska obcojęzyczne zakończone na "e" odmienia się jak przymiotniki: Muscate, Muscatego, Muscatemu, z Muscatem, o Muscatem.
Nigdzie tam nie ma miejsca na formę "Muscata", czy "Muscaty". No chyba, że to "e" byłoby nieme, ale to chyba nie w tym przypadku...
No i cieszy mnie sensowny powrót ulicy "Północnej" na Nowym Mieście.
Re: Nowe ulice
: 27 gru 2011, o 19:55
autor: LukaszB
Willy Muscate potrzebuje naszej pomocy! Zapraszam każdego kto może, najlepiej w koszulce DT, w czwartek o 11.30 na posiedzenie Rady Miejskiej. Będzie rozpatrywana uchwała o nadanie nazw nowym ulicom miasta. O ile większość z nich przejdzie bez oporu, to z Muscatem może być różnie. Nasza obecność na pewno pomoże

Re: Nowe ulice
: 28 gru 2011, o 18:10
autor: LukaszB
Przypominam o jutrzejszej obecności na sesji Rady Miejskiej. Musimy sfinalizować uhonorowanie Willy Muscate nazwą ulicy w naszym mieście, a zanosi się na mały problem ze strony jednego z radnych

. Spotykamy się jutro o 11.25 przed salą obrad rady na parterze Urzędu Miejskiego. Kto nie ma jeszcze naszej koszulki niech przyjdzie, strój służbowy użyczymy na miejscu

Re: Nowe ulice
: 29 gru 2011, o 20:30
autor: LukaszB
Willy Muscate przeszedł jednogłośnie, w czym na pewno pomogła nasza obecność

po prostu nikt nie chciał z nami zadzierać
Serdeczne podziękowania za przybycie należą się:
Jadzi, Zuni, Be-good'owi, Mirkowi_tcz, Lichemu oraz koledze bez forumowego niku 
Miałem dla was przygotowane małe podarunki - długopisy DT ale zapomniałem je rozdać

Obiecuję że poprawię się przy najbliższej okazji

Re: Nowe ulice
: 29 gru 2011, o 20:46
autor: Niesia
To przynieś jutro te długopisy.
Zapomniałeś jeszcze dodać, że był z Wami
keller.
Re: Nowe ulice
: 29 gru 2011, o 20:48
autor: LukaszB
Niesia pisze:To przynieś jutro te długopisy.
Zapomniałeś jeszcze dodać, że był z Wami
keller.
Tak myślałem że tajemniczy kolega to był
Keller 
Długopis przyniosę, pod warunkiem że na pewno oddasz

Re: Nowe ulice
: 2 sty 2012, o 22:35
autor: zet48
Coś skrobnęli o głosowaniu nad nazewnictwem ulic
Wniosek o nadanie nazwy ul. Willego Muscate wpłynął od sympatyków portalu Dawny Tczew – Wirtualne Muzeum Miasta. Willy Muscate był właścicielem fabryki maszyn rolniczych (obecnie EATON), założycielem Towarzystwa Upiększania Miasta, fundatorem i twórcą Parku Miejskiego, fundatorem skrzydła koncertowego Hali Miejskiej (obecnie CKiS), autorem zadrzewienia ulic miejskich m.in. Westerplatte, Czyżykowskiej, Gdańskiej i Wyszyńskiego.
M.M.
http://www.tczew.pl/index.php?akcja=tek ... a72a6a3391" onclick="window.open(this.href);return false;