Strona 8 z 13
Re: Linie autobusowe
: 22 mar 2015, o 22:22
autor: zielu
LukaszB pisze:Jop, przez pewien czas był tam fryzjer, a niedawno zniszczono bryłę budynku i stworzono obecne coś

Fryzjer - jeśli dobrze kojarzę - zawsze był w budyneczku obok

Re: Linie autobusowe
: 7 kwie 2015, o 15:35
autor: LukaszB
Dobra informacja, nie tylko dla @przem710 - w tym tygodniu do Sekcji Historii Miasta trafi całe archiwum ZKM

Re: Linie autobusowe
: 8 kwie 2015, o 09:30
autor: geo
Re: Linie autobusowe
: 9 maja 2015, o 14:41
autor: krogul83
Jelcz jedzie objazdem spowodowanym wylewaniem asfaltu na brakującym odcinku ul Armii Krajowej która połączy ją z Aleja Solidarności
Re: Linie autobusowe
: 6 sie 2015, o 21:56
autor: LukaszB
LukaszB pisze:Dobra informacja, nie tylko dla @przem710 - w tym tygodniu do Sekcji Historii Miasta trafi całe archiwum ZKM

Kronika czeka na ciekawskich

- WP_20150806_001.jpg (602.5 KiB) Przejrzano 4975 razy

- WP_20150806_001.jpg (602.5 KiB) Przejrzano 4975 razy
Zawiera bardzo ciekawe informacje, schematy i zdjęcia np. plan linii autobusowych z 1958 roku:
Nr 1. Nowowiejska - Bałdowska - Wojska Polskiego - Sobieskiego - Gdańska - Dworze PKP
Nr 2. Plac Wolności - Dąbrowskiego - Wojska Polskiego - Sobieskiego - Gdańska - Dworze PKP
Nr 3. Plac Wolności - Dąbrowskiego - Wojska Polskiego - Suchostrzygi
Nr 4. Dworze PKP - Abisynia
Re: Linie autobusowe
: 7 sie 2015, o 07:31
autor: przem710
Fantastycznie, niedługo odwiedzę bibliotekę

Re: Linie autobusowe
: 26 wrz 2015, o 18:39
autor: przem710
Byłem widziałem i czytałem. Świetnie że udało się zachować kroniki dla kolejnych pokoleń, udało się ustalić kilka nowych faktów lecz nadal pozostaje wiele pytań szczególnie o tabor.
-Udało się potwierdzić kursowanie Sanów H27B po Tczewie, w kronice jest zdjęcie jednego z pojazdów.
-Dodatkowo po Tczewie kursowały jeszcze Sany H25B wcześniejsza odmiana H27 różniąca się silnikiem i kilkoma szczegółami.
-Bardzo wiele informacji zostało przeniesionych z kroniki bezpośrednio do książki.
-W kronice jest wiele informacji typowo statystycznych np praca przewozowa oraz dane na temat ilości autobusów.
W kronice nr 2 jest wiele nowych ciekawostek:
-jest kilka starych rozkładów.
-sporo informacji na temat funkcjonowania KM, wandale, podwyżki, konkursy, problemy taborowe itp.
-informacje na temat testowych autobusów w Tczewie, jak się okazuje było ich całkiem sporo (Volvo, Scania, Mercedes, Autosan)
-od 1994 ZKM rozpoczął dowóz ludzi na cmentarze 1 listopada, początkowo była linia specjalna w 1999 otrzymała numer 60 oraz doszła nowa o numerze 70.
-od 1994 istniała linia zielona która dowoziła ludzi do Zdun, w latach 98 i 99 została zamieniona na linie L i dojechała do Siwiałki
-w roku 2000 ZKM uruchomił próbną linie nr 20 na terenie Pelplina!
Cóż pomimo wielu nowych faktów nadal czarną dziurą są lata 80 i końcówka 70. Niewiele jest informacji z tamtego okresu. Nadal nie udało się ustalić szczegółów na temat taboru. Może gdzieś są jeszcze dokumenty, wykazy na ten temat, może ktoś podpowie gdzie można szukać?
Re: Linie autobusowe
: 5 paź 2015, o 19:03
autor: Łukasz
Re: Linie autobusowe
: 7 paź 2015, o 07:36
autor: przem710
Michał pisze:przem710 pisze:
-Wspominana przez Łukasza linia P nie należała do MPK w Tczewie owszem docierała do Pszczółek ale z Gdańska a nie z Tczewa. Początkowo była to linia 136 a latem 1986 roku została przemianowana na P, likwidacja w 1989.
Momencik, momencik, ale o jakiej "linii P" mówimy? Bo takowa jak najbardziej docierała z Gdańska do Pszczółek (na marginesie takowa jest tam i dziś), ale była też linia o takiej nazwie jeżdżąca z Tczewa, z tego samego przystanku jak "Tetka" i nie wiem, czy czasem nie jeździła ciut dłużej niż do roku 1989.
Nie pamiętam już jakie autobusy obsługiwały tą linię, ale dowodnie pamiętam ją zaczynającą swój bieg przed tczewskim dworcem PKP.
Po rozmowach z Tatą mogę potwierdzić że w MPK istniała linia P, była to skrócona wersja linii T która docierała tylko do Pszczółek, kursowała we wczesnych godzinach porannych oraz późnych wieczornych. Było tak ponieważ pierwszy autobus linii T jadący do Gdańska o 4:30 docierał do niego o 5:30 wracając do Tczewa był po godzinie 6:30. Linia P rozwiązywała ten problem dając możliwość dojazdu do Tczewa przed godziną 6:00. Kursy te były realizowane do listopada 1992 roku po czym ze względu na oszczędności zostały zlikwidowane. Nie ma tez pewności że do końca były oznaczane linią P
Głos Wybrzeża nr 260 z 4 listopada podaje
...Od Listopada ponadto likwidujemy dwa poranne kursy linii "T" - jeden wyjeżdżający z Miłobądza, drugi z Pszczółek.
Co ciekawe istnienie linii P w Gdańsku i Tczewie łamie pewną zasadę o unikalności numeracji linii w WPK Gdańsk, tym bardziej dziwne jest to że do Pszczółek docierały dwie różne linie P dwóch różnych zakładów
Re: Linie autobusowe
: 7 paź 2015, o 19:24
autor: Łukasz