Strona 4 z 4

Re: Odp: Wiadukty

: 8 sie 2014, o 20:44
autor: niespokojna66
magdaw pisze:
niespokojna66 pisze:
Niesia pisze:Ten wiadukt był kiedyś remontowany i z tego co pamiętam miał chyba wymienianą część elementów. :scratch
pamiętam remonty różnych wiaduktów w Tczewie, ten na 99% nie był ...
Był na 100%. Niesiosława ma absolutną rację. :)
Przypomnijcie mi kiedy, ja absolutnie nie pamiętam, tam tylko kilkanaście(? )lat temu wymieniano nawierzchnię a to nie to samo ...Chodzi o remont przęseł.

Re: Odp: Wiadukty

: 8 sie 2014, o 21:20
autor: be-good
niespokojna66 pisze:Przypomnijcie mi kiedy, ja absolutnie nie pamiętam, tam tylko kilkanaście(? )lat temu wymieniano nawierzchnię a to nie to samo ...Chodzi o remont przęseł.

Kilkanaście / 20 ?? :scratch / lat temu prowadzono tam jakieś prace, mój Ojciec dokonywał wówczas ekspertyz dotyczących zużycia konstrukcji, choć w ogóle nie był "Mostowiakiem" :) .

Mam inną ciekawostkę wiaduktową - "most między Tczewem a Suchostrzygami" wyekspediowany do WMG, do PrYszcza Gdańskiego :) :
Gazeta Gdańska 19 10 1928.JPG
Gazeta Gdańska 19 10 1928.JPG (28.07 KiB) Przejrzano 16703 razy
Gazeta Gdańska 19 10 1928.JPG
Gazeta Gdańska 19 10 1928.JPG (28.07 KiB) Przejrzano 16703 razy
Najbardziej podpada tu miejsce, w którym mamy dziś nówka sztuka wiadukt nad koleją :) :

Obrazek Obrazek

Miejsce, w które trafił w PrYszczu wydaje się być oczywiste...

Re: Wiadukty

: 20 cze 2016, o 16:27
autor: zielu
W nowej książce Ryszarda Lidzbarskiego pt. "Tradycja tczewskich wodociągów" można znaleźć plan z poprzednikiem wiaduktu w ul. Wojska Polskiego. Przypominał akwedukt :). Odrys powstał na potrzeby projektu przeprowadzenia sieci wodociągowej przez wiadukt (13 kwietnia 1904 r.).

Re: Wiadukty

: 25 lip 2016, o 19:09
autor: be-good
Od jakiegoś czasu miałem to na oku, ale dopiero dziś sfotografowałem - oprócz znacznej poprawy wyglądu (i jak mniemam przede wszystkim stanu technicznego wiaduktu przy wjeździe do miasta drogą DK91), uderza pojawienie się na tym obiekcie PKP :pilot ... estetycznego krzyża... :o

W jakimkolwiek wariancie jest to sprawa warta dziennikarskiego dochodzenia :zielu :

a. Pierwotny wiadukt miał krzyż, który ktoś (Niemcy?, komuniści?) zatarł tynkiem; obecnie mamy znów to co było kiedyś.
b. Jakiś nadgorliwy wyznawca (prywatny lub instytucjonalny) skorzystał z okazji i nie nagłaśniając sprawy umieścił na tej stuletniej budowli inżynierskiej symbol chrześcijaństwa.

Żeby było jasne - osobiście nie widzę w sytuacji jakiegoś większego problemu i z wielką chęcią dowiedziałbym się jaka była historia (a wyjaśnienie ma zaledwie kilka miesięcy) tego krzyża wysoko nad głowami ludzi wjeżdżających do Tczewa... :scratch

Było:
55a7b13083245_o.jpg
55a7b13083245_o.jpg (289.78 KiB) Przejrzano 16635 razy
55a7b13083245_o.jpg
55a7b13083245_o.jpg (289.78 KiB) Przejrzano 16635 razy
Jest dziś:
IMG_20160725_183352.jpg
IMG_20160725_183352.jpg (234.43 KiB) Przejrzano 16635 razy
IMG_20160725_183352.jpg
IMG_20160725_183352.jpg (234.43 KiB) Przejrzano 16635 razy

Re: Wiadukty

: 22 mar 2017, o 10:15
autor: LukaszB
Otwarcie wiaduktu 800 lecia miasta Tczewa (im. marszałka Płażyńskiego :whistle) miało miejsce 16.6.98r.

Re: Wiadukty

: 29 lis 2017, o 14:55
autor: LukaszB
Świetne zdjęcie z profilu ZUKu

Z serii: Stara Komunikacja Miejska 🚍
🔸Zdjęcie 4
🔸Foto: Stanisław Zaczyński/Miejska Biblioteka Publiczna Tczew
🔸Data: 10 sierpnia 1995
🔸Miejsce: Wiadukt Wojska Polskiego
🔸Sygnatura: VI2a-9210/RZS
🔸Album: 19
🔸Obiekt Widoczny: Autobus Marki „Jelcz”
🔸Linia nr 4 Dworzec PKP-Suchostrzygi-Czyżykowo


Re: Wiadukty

: 5 lut 2019, o 10:24
autor: zunia
Wiadukt w tej formie już nie istnieje:
Ze zbiorów MBP-fot.p. Zaczyńskiego
Ze zbiorów MBP-fot.p. Zaczyńskiego
Dawniej nazywany był "czarnym mostem":
czarny most.jpg

Re: Wiadukty

: 18 paź 2019, o 19:50
autor: LukaszB
Historyczne chwile dla kilku historycznych wiaduktów

Re: Wiadukty

: 27 paź 2025, o 20:38
autor: spaff
Który wiadukt został odbudowany w roku 1956? Wojska Polskiego?

Dziennik Bałtycki, 1956, nr 306

Tczew otrzymał nowy most
W Tczewie dokonano 22 bm. otwarcia nowoodbudowanego mostu. Most ten łączy śródmieście z dzielnicą Nowe Miasto.
Połączenie to wyeleminuje konieczność kilkukilometrowego, okrężnego dojazdu z śródmieścia, m.in. z szosy Warszawa - Gdańsk.


Obrazek