Wieżyczki mostowe

Awatar użytkownika

Jak.osa
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 653
Rejestracja: 17 lip 2011, o 06:05
Lokalizacja: Tczew (Osiedle S. Staszica)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: Wieżyczki mostowe

#11

Post autor: Jak.osa »

Bulma - zawsze można przeskoczyć barierkę z przęsłem ETSB, tzn. barierkę w tej części mostu, gdzie trzeba wejść do środka przęsła Lentzego. Wtedy wystarczy iść po niebezpiecznej, spróchniałej kładce dla pieszych.
PS: Można jeszcze wejść do wieżyczki od strony Tczewa i wyważyć :pala (nieładnie :nono2 ) kratę i wejść na taras wokół wieżyczki, wtedy będziesz mogła po wyżej wspomnianej kładce dostać się do drugiej pary wieżyczek (i tak będziesz szła kładką, lecz mniejszy dystans).
Btw. Zet48, pokaż jakieś zdjęcia tej przepaści oraz powiedz jak przejść przez kratownicę (przez dziury nie zamierzam przechodzić :ireful ). I jeszcze czy byłeś w lewej wieżyczce od strony Lisewa.
Można dobudować schody (takie jak na mojej drugiej fotografii (kilka postów wyżej)). Ale to tylko żart :lol: .
:tczewMostów jest wiele, ale Tczewski jest tylko jeden ! :tczew
Awatar użytkownika

Bulma
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 610
Rejestracja: 19 lip 2011, o 19:26
Lokalizacja: Dirschau/Landshut
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Wieżyczki mostowe

#12

Post autor: Bulma »

Jak.osa pisze:Bulma - zawsze można przeskoczyć barierkę z przęsłem ETSB, tzn. barierkę w tej części mostu, gdzie trzeba wejść do środka przęsła Lentzego. Wtedy wystarczy iść po niebezpiecznej, spróchniałej kładce dla pieszych.
PS: Można jeszcze wejść do wieżyczki od strony Tczewa i wyważyć :pala (nieładnie :nono2 ) kratę i wejść na taras wokół wieżyczki, wtedy będziesz mogła po wyżej wspomnianej kładce dostać się do drugiej pary wieżyczek (i tak będziesz szła kładką, lecz mniejszy dystans).
Kurczę, rozważałam opcję "iść mostkiem po spróchniałych deskach", ale trochę mnie ta opcja niepokoi :lol: A jeszcze mam takie zasadnicze pytanie-czy wieżyczki od strony Lisewa są w ogóle otwarte czy mam się uzbroić w piłkę do metalu ?? 8-)
Awatar użytkownika

Jak.osa
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 653
Rejestracja: 17 lip 2011, o 06:05
Lokalizacja: Tczew (Osiedle S. Staszica)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: Wieżyczki mostowe

#13

Post autor: Jak.osa »

Bulma pisze:-czy wieżyczki od strony Lisewa są w ogóle otwarte czy mam się uzbroić w piłkę do metalu ?? 8-)
Tego nie wiem, nigdy tam nie byłem. Proponuje zabrać jednak pilnik do metalu, tak na wszelki wypadek. A co do spróchniałej kładki, to można zrobić asekurację za pomocą liny.

Słyszałem jeszcze o możliwości wejścia do wieży od dołu, tzn. w tych wieżach, które stały na terenie zalewowym, było przejście prowadzące od poziomu ulicy do poziomu ziemi. Niestety nie wiem ile w tym prawdy. Dowiedziałem się tego kilka lat temu, nie pamiętam od kogo. Jednak kiedy byłem na samotnej wyprawię, niczego nie znalazłem, żadnej pozostałości po drzwiach. Może wy coś wiecie na ten temat?
:tczewMostów jest wiele, ale Tczewski jest tylko jeden ! :tczew

kamyktcz
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 4
Rejestracja: 2 sie 2011, o 18:33
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Wieżyczki mostowe

#14

Post autor: kamyktcz »

kiedys z kolegami bylem wlasnie na wiezyczkach i pod poziomem drogi sa tam dwa wejscia ale nie prowadza one na dol tylko wokolo w jedna dziore wchodzisz a druga wychodzisz ale nie pamietam na ktorych wiezyczkach to bylo wiem ze w nastepnej wiezy mozna bylo tez wejsc ale dalej bylo zasypane
Awatar użytkownika

Jak.osa
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 653
Rejestracja: 17 lip 2011, o 06:05
Lokalizacja: Tczew (Osiedle S. Staszica)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: Wieżyczki mostowe

#15

Post autor: Jak.osa »

Dziękuję, KamykTcz. Będę musiał zbadać te tunele. Szkoda tylko, że nie pamiętasz w jakich wieżyczkach one były. No cóż, może kto inny wie coś więcej?
:tczewMostów jest wiele, ale Tczewski jest tylko jeden ! :tczew
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Wieżyczki mostowe

#16

Post autor: zet48 »

Bulma pisze:
Jak.osa pisze:Bulma - zawsze można przeskoczyć barierkę z przęsłem ETSB, tzn. barierkę w tej części mostu, gdzie trzeba wejść do środka przęsła Lentzego. Wtedy wystarczy iść po niebezpiecznej, spróchniałej kładce dla pieszych.
PS: Można jeszcze wejść do wieżyczki od strony Tczewa i wyważyć :pala (nieładnie :nono2 ) kratę i wejść na taras wokół wieżyczki, wtedy będziesz mogła po wyżej wspomnianej kładce dostać się do drugiej pary wieżyczek (i tak będziesz szła kładką, lecz mniejszy dystans).
Kurczę, rozważałam opcję "iść mostkiem po spróchniałych deskach", ale trochę mnie ta opcja niepokoi :lol: A jeszcze mam takie zasadnicze pytanie-czy wieżyczki od strony Lisewa są w ogóle otwarte czy mam się uzbroić w piłkę do metalu ?? 8-)
Szczerze odradzam przechodzenie po spróchniałych deskach - TO BARDZO NIEBEZPIECZNE :ireful
Ja przechodziłem na wieżyczkę przez poniższy otwór ...jest on szerszy od pozostałych bo ten fragment kratownicy został dorobiony po odbudowie Mostów w czasach PRL-u
Widać też tu wspomnianą przeze mnie przepaść którą trzeba przeskoczyć
Załączniki
DSCF4401.jpg
DSCF4401.jpg (123.82 KiB) Przejrzano 789 razy
DSCF4401.jpg
DSCF4401.jpg (123.82 KiB) Przejrzano 789 razy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"

kamyktcz
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 4
Rejestracja: 2 sie 2011, o 18:33
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Wieżyczki mostowe

#17

Post autor: kamyktcz »

podobne tunele zreszta powinny byc nawet na przyczulkach bez wiezyczek i lepiej sie troche poprzeciskac niz chodzic po tych dechach a ta szczelina to nie jest problem zreszta w tej szczelinie sa te tuynele
Awatar użytkownika

Jak.osa
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 653
Rejestracja: 17 lip 2011, o 06:05
Lokalizacja: Tczew (Osiedle S. Staszica)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: Wieżyczki mostowe

#18

Post autor: Jak.osa »

Nie jest tak źle... Uda mi się przejść. Pytanie do Zet48: A co z kratami? Czy one są otwarte, czy trzeba zaopatrzyć się w pilnik? I jeszcze jedno: czy do przeciwległej wieżyczki też tak można wejść.
Zet48: a co się stanie jak wpadnę w przepaść? To chyba też bardzo niebezpieczne.
:tczewMostów jest wiele, ale Tczewski jest tylko jeden ! :tczew
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Wieżyczki mostowe

#19

Post autor: zet48 »

Przepaść jest głęboka na kilka metrów ale ma szerokość max 60 cm więc łatwo ją przeskoczyć ...nie można wejść na przeciwległą wieżyczkę (nawet górą bo nie istnieje ceglany pomost). Jeśli chodzi o kraty to wcale ich nie ma :ok

Mam tylko prośbę - wewnątrz wieży na cegłach można znaleźć wiele starych podpisów ... nie niszczmy ich, nie niszczmy wnętrza wieżyczek.
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

Bulma
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 610
Rejestracja: 19 lip 2011, o 19:26
Lokalizacja: Dirschau/Landshut
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Wieżyczki mostowe

#20

Post autor: Bulma »

zet48 pisze:Mam tylko prośbę - wewnątrz wieży na cegłach można znaleźć wiele starych podpisów ... nie niszczmy ich, nie niszczmy wnętrza wieżyczek
Spokojna głowa/czacha, Zet :ok Jedyną rzecz, którą mam zamiar zrobić wieżyczkom to fotki dla potomności 8-) I dzięki za ukazanie przejścia na mój wymiar, hehe :lol:
ODPOWIEDZ