Osiedle Garnuszewskiego

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

Big Zbig
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 681
Rejestracja: 30 sty 2011, o 23:08
Znajomość języków obcych: rosyjski i niemnożko niemiecki
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 163 razy
Kontakt:

Re: Osiedle Garnuszewskiego

#41

Post autor: Big Zbig »

Długo zapowiadana budowa budynku nowego sądu wreszcie ruszyła . Ogrodzono teren i przystąpiono do wykonywania wykopów pod piwnice i fundamenty.
Załączniki
A tam gdzie to wyrobisko, będzie stał nowy sąd.
A tam gdzie to wyrobisko, będzie stał nowy sąd.
Awatar użytkownika

Cez
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 490
Rejestracja: 8 sie 2012, o 21:11
Lokalizacja: Tczew Suchostrzygi
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 95 razy
Kontakt:

Re: Osiedle Garnuszewskiego

#42

Post autor: Cez »

Chyba tej grafiki tutaj nie było.

Źródło: Ziemia Tczewska - Kronika Józefa Dylkiewicza https://mbp.tczew.pl/digitalizacja/kron ... wUxkT3nJ6c

Podobna, ale nie taka sama makieta kiedyś już na forum była >> viewtopic.php?f=106&t=190&p=41748&hilit ... +ii#p41748
Załączniki
Kronika Józefa Dylkiewicza.jpg
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zielu
Moderator
Moderator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 2405
Rejestracja: 31 sty 2011, o 22:12
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 168 razy
Otrzymał podziękowań: 208 razy
Kontakt:

Re: Osiedle Garnuszewskiego

#43

Post autor: zielu »

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie jest najstarszy parking podziemny w Tczewie? Ja też nie ;) . Ale wydaje mi się, że palmę pierwszeństwa powinny dzierżyć garaże pod wieżowcem przy Saperskiej 10. Choć nie wiem czy rzeczywiście dzisiaj są jeszcze wykorzystywane na te cele... Gdy byłem trochę młodszy na pewno mieszkańcy pozostawiali tam swoje auta.
Załączniki
garaże Saperska 10.jpg
"Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba"
Awatar użytkownika

piozykow
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 18
Rejestracja: 21 paź 2021, o 09:39
Znajomość języków obcych: niemiecki, francuski, angielski
Podziękował;: 97 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Osiedle Garnuszewskiego

#44

Post autor: piozykow »

Widok w stronę Nowego Miasta/Os. Garnuszewskiego z ul. Królowej Bony 2. Początek lat 70-tych.
Załączniki
Widok w stronę Nowego Miasta/Os. Garnuszewskiego z ul. Królowej Bony 2. Początek lat 70-tych.
Widok w stronę Nowego Miasta/Os. Garnuszewskiego z ul. Królowej Bony 2. Początek lat 70-tych.
Za ten post autor piozykow otrzymał podziękowania (total 4):
Wałasz (6 maja 2022, o 09:32) • niespokojna66 (8 maja 2022, o 11:39) • zielu (9 maja 2022, o 09:29) • LukaszB (29 maja 2022, o 12:14)
Ocena: 50%

Wałasz
Najemca
Najemca
Reakcje:
Posty: 271
Rejestracja: 15 lis 2012, o 08:51
Podziękował;: 249 razy
Otrzymał podziękowań: 322 razy
Kontakt:

Re: Osiedle Garnuszewskiego

#45

Post autor: Wałasz »

Kristoph pisze: 1 maja 2012, o 10:13 Znalazłem zdjęcie u mojego kuzyna. Wspominany wcześniej biały domek (już nie istniejący) Saperska - Al. Zwycięstwa
Obrazek
zet48 pisze: 7 lut 2013, o 13:51
Kristoph pisze:Znalazłem zdjęcie u mojego kuzyna. Wspominany wcześniej biały domek (już nie istniejący) Saperska - Al. Zwycięstwa
Tyle z tego domku zostało ...fotografia datowana na 1979 rok. Zbiory MBP.
Obrazek
Na profilu FB "Dawnego Tczewa" pojawił się wpis ze zdjęciem tego budynku. Najprawdopodobniej jest to widok na ścianę południową i wschodnią, gdyż po stronie północnej był ganek. Obiekt został wybudowany ok. 1901 r. (najstarsze akta w UM są z tego roku) dla Antoniego Heinika, który był właścicielem tego domu jeszcze latach 20. Pierwotnie dom figurował pod adresem Danzigerstrasse 22, pod koniec lat 30. Gdańska 59 i 60, a po wojnie Gdańska 8. Obecnie jest to teren Placu Garnuszewskiego, w sąsiedztwie supermarketu przy Alei Zwycięstwa 14A. Poniżej zrzut z SIP Tczew z naniesioną na arkusz mapką archiwalną 1904:

Gdańska-8.jpg
Za ten post autor Wałasz otrzymał podziękowanie:
mirza3 (21 sie 2022, o 13:07)
Ocena: 12.5%
ODPOWIEDZ