Adres rodziny Korinth (potem Korynt)

Awatar użytkownika

Autor Tematu
moczynskis
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 6
Rejestracja: 6 paź 2017, o 11:55
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Płeć:
Kontakt:

Adres rodziny Korinth (potem Korynt)

#1

Post autor: moczynskis »

Cześć. Miałem i pewnie jeszcze mam (jakąś dalszą) rodzinę w Tczewie, chociaż moja babka przeprowadziła się w 1945 r, 33 km na pn. do Gdańska. W Tczewie mieszkali m.in. moi prapradziadkowie: Jan Korinth i Józefina zd. Golembiewska. Odnalazłem akta urodzin ich dzieci m.in. Bernarda Korintha z października 1907 r. Na akcie urodzenia z USC w Tczewie jest widoczna ulica zamieszkania rodziców, której nie potrafię rozczytać a tym bardziej skojażyć z obecnym miejscem w Tczewie. Po gierkowsku zawołam: "pomożecie?" :)
korinth_adres.jpg
Sylwek
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Adres rodziny Korinth (potem Korynt)

#2

Post autor: Jadzia »

moczynskis pisze: 3 lis 2017, o 09:56 Cześć. Miałem i pewnie jeszcze mam (jakąś dalszą) rodzinę w Tczewie...


Cześć :) Możliwe, że mamy jakieś tam powiązania rodzinne :dance2 Korynty/Korinthy pojawiają się wśród mojej rodziny. Nazwiska powiązane, to: Neumann oraz Szczepańscy.
W albumach pana Golickiego (notabene również ma związki z moją rodziną i być może Twoją :lol: - Szczepańskimi i Koryntami) pojawiają się osoby z tymi nazwiskami. Wiem, że to nie są osoby/nazwiska przypadkowe - kojarzę osoby ze zdjęć. Niestety, nie zrobiłam skanów. Poprawię się i wrzucę na forum w tym wątku :)
Dodatkowo, w jednym z albumów jest zdjęcie rodziny Gołembiewskich z 1900 r. Podpisano, że są z Czyżykowa. Może znajdzie się ktoś, kto rozkmini ulicę z Twojego załącznika? Wtedy może się okazać, że ta rodzina ze zdjęcia, to ci Gołembiewscy.
Za ten post autor Jadzia otrzymał podziękowania (total 4):
riot (3 lis 2017, o 21:59) • LukaszB (4 lis 2017, o 10:26) • moczynskis (8 lis 2017, o 13:50) • be-good (18 gru 2017, o 21:45)
Ocena: 50%
Awatar użytkownika

Autor Tematu
moczynskis
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 6
Rejestracja: 6 paź 2017, o 11:55
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Adres rodziny Korinth (potem Korynt)

#3

Post autor: moczynskis »

Zdjęcia Jana Korintha i Józefiny zd. Golembewskiej (Gołębiewskiej) (to te starsze osoby) z lat okresu II wojny (1942?). Wykonane w Tczewie. Józefina urodziła się w 1877 rokuco ciekawe w miejscowości Wyżegi (Wizega po mazursku) koło Szczytna na Mazurach! Prapradziadek Jan Korinth w 1874 w Gręblinie na południe pod Tczewem. Jan się spotkali? Ciekawe.
Co do Rodziny Korinth, to istnieje w tej rodzinie pewna legenda o ... greckim pochodzeniu!



1942 lipiec w Tczewie Jan i Józefina Korinth.jpg
1942 lipiec w Tczewie Jan i Józefina Korinth z wnukiem Jerzym.jpg [attachment=0]1942 lip Tczew JiJ Korinth z synem Pawłem, jegożonąicórką i Idia.jpg
(tu widać most na Wiśle)
Załączniki
1942 lip Tczew JiJ Korinth z synem Pawłem, jegożonąicórką i Idia.jpg
1942 lipiec w Tczewie Jan i Józefina Korinth z wnukiem Jerzym.jpg
Za ten post autor moczynskis otrzymał podziękowania (total 6):
riot (7 lis 2017, o 13:36) • niespokojna66 (7 lis 2017, o 15:10) • zielu (7 lis 2017, o 16:08) • Jadzia (7 lis 2017, o 22:19) • mirza3 (7 lis 2017, o 22:51) • be-good (18 gru 2017, o 21:52)
Ocena: 75%
Sylwek
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Adres rodziny Korinth (potem Korynt)

#4

Post autor: Jadzia »

Czy wiesz, jak na imię ma/miała córka Pawła?
Za ten post autor Jadzia otrzymał podziękowanie:
moczynskis (8 lis 2017, o 13:50)
Ocena: 12.5%
Awatar użytkownika

Autor Tematu
moczynskis
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 6
Rejestracja: 6 paź 2017, o 11:55
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Adres rodziny Korinth (potem Korynt)

#5

Post autor: moczynskis »

Jeżeli chodzi o Pawła Korintha, syna Jana, to niestety nie znam jego potomstwa, jak i żony. Jestem prawnukiem Pawła E. Lewickiego i Franciszki zd. Korinth (siostry Pawła K., urodzonej jako pierwsze ich dziecko w 1900 r, po drugiej stronie Wisły w Bystrze (Biesterfelde), gm. Miłoradz, powiat malborski). Więcej danych mogę podać na priv.
Sylwek
Awatar użytkownika

Autor Tematu
moczynskis
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 6
Rejestracja: 6 paź 2017, o 11:55
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Adres rodziny Korinth (potem Korynt)

#6

Post autor: moczynskis »

Fotografia z około połowy lat 30 XX w. Okolice Miłobądza, Zajączkowa bądź tereny Tczewa włączone do tego miasta przed I WŚ. Pan z wąsikiem po prawej - Paweł Edward Lewicki, po niżej po jego lewej stronie, (siedząca) żona Franciszka zd. Korinth; a na prawo od niej, starszy pan w butach a' la oficerkach, prawdopodobnie Witalis Lewicki, ojciec P. E. Lewickiego; po lewej od P. E. Lewickiego, Herbert - jego syn - absolwent Polskiej Szkoły Handlowej w W. M. Gdańsku.
Załączniki
Lewiccy_wesele_ok_1930_a.jpg
Za ten post autor moczynskis otrzymał podziękowania (total 2):
niespokojna66 (8 lis 2017, o 21:25) • mirza3 (12 lis 2017, o 19:25)
Ocena: 25%
Sylwek
Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Adres rodziny Korinth (potem Korynt)

#7

Post autor: be-good »

Jadzia pisze: 3 lis 2017, o 20:35
moczynskis pisze: 3 lis 2017, o 09:56 Cześć. Miałem i pewnie jeszcze mam (jakąś dalszą) rodzinę w Tczewie...


Cześć :) Możliwe, że mamy jakieś tam powiązania rodzinne


A ja 30 lat temu mieszkałem z Koryntami przez płot na Czyżykowie nad Wisłą :ok :) ...
Niestety nie pamiętam ich imion :( ;
Ś.P. profesor Breza wywodził to nazwisko od... korynckich rodzynek oraz osób nimi handlujących...
Pachnie Antykiem ;) :o
Za ten post autor be-good otrzymał podziękowanie:
moczynskis (13 mar 2018, o 10:03)
Ocena: 12.5%
Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Adres rodziny Korinth (potem Korynt)

#8

Post autor: be-good »

Ponieważ [mention]Jadzia[/mention] się tu wirtualnie podśmiechiwa ;) - załączam link do fragmentu tekstu Brezy:

Obrazek...

W bonusie taki tam post sprzed lat... :

CZYTAĆ TU: viewtopic.php?f=106&t=232&p=4500&hilit=korinth#p4500

==============
Obecność nazwiska Korynt:
Obrazek

Obecność nazwiska Korinth:

Obrazek
Za ten post autor be-good otrzymał podziękowanie:
moczynskis (13 mar 2018, o 10:00)
Ocena: 12.5%
ODPOWIEDZ