77. rocznica egzekucji na tzw. świńskim rynku

Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: 77. rocznica egzekucji na tzw. świńskim rynku

#11

Post autor: LukaszB »

Tomku jeżeli nie Ty to kto? Masz wiedzę i dostęp do dokumentów. Na wsparcie z naszej strony na pewno możesz liczyć
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

tomek15
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 332
Rejestracja: 7 lip 2011, o 18:08
Lokalizacja: Niemcy
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: 77. rocznica egzekucji na tzw. świńskim rynku

#12

Post autor: tomek15 »

18 marca bede w kraju a wiec mozemy spotkac sie u mnie przedyskutowac ta sprawe.
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: 77. rocznica egzekucji na tzw. świńskim rynku

#13

Post autor: LukaszB »

"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

tomek15
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 332
Rejestracja: 7 lip 2011, o 18:08
Lokalizacja: Niemcy
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: 77. rocznica egzekucji na tzw. świńskim rynku

#14

Post autor: tomek15 »

Drogie kolezanki i koledzy zainteresowani tym tematem.
Z przykroscia musze sie z Wami podzielic nowa informacja ktora udalo mi sie dzisiaj ustalic.
Mimo ogromu prac jaki zostal wlozony w prace zwiazane z uzupelnieniem danych osobowych na nowej tablicy pamiatkowej ofiar "Swinskiego Rynku znajduje sie blad ktory dotyczy Simonsohn.
Wedlug dzisiaj ustalonych danych na tablicy powinien znajdowac sie napis Gershon Simonsohn, taka informacje podal syn nam znanego jako ofiare z Swinskiego rynku Jerzego Simonsohn w jednym przez siebie wypelnianych dokumetow urzedowych. Syn Simohnsona przezyl wojne jednak do tej pory nie udalo mi sie nawiazac z nim lub jego potomkami kontaktu. Informacja o prawidlowej pisowni Imienia i nazwiska Jerzego Simonsohn otrzymalem dzisiaj z Izraela.
Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: 77. rocznica egzekucji na tzw. świńskim rynku

#15

Post autor: be-good »

tomek15 pisze: 25 lut 2017, o 20:34 Drogie kolezanki i koledzy zainteresowani tym tematem.
Z przykroscia musze sie z Wami podzielic nowa informacja ktora udalo mi sie dzisiaj ustalic.
Mimo ogromu prac jaki zostal wlozony w prace zwiazane z uzupelnieniem danych osobowych na nowej tablicy pamiatkowej ofiar "Swinskiego Rynku znajduje sie blad ktory dotyczy Simonsohn.
Wedlug dzisiaj ustalonych danych na tablicy powinien znajdowac sie napis Gershon Simonsohn, taka informacje podal syn nam znanego jako ofiare z Swinskiego rynku Jerzego Simonsohn w jednym przez siebie wypelnianych dokumetow urzedowych. Syn Simohnsona przezyl wojne jednak do tej pory nie udalo mi sie nawiazac z nim lub jego potomkami kontaktu. Informacja o prawidlowej pisowni Imienia i nazwiska Jerzego Simonsohn otrzymalem dzisiaj z Izraela.
Proszę skontaktować źródło informacji z Izraela (którego siłą rzeczy nie uwielbiam a wręcz KOCHAM :wub ) z Dawnym Tczewem lub Urzędem Miasta w Tczewie.

W imię nie wiadomo dlaczego niedopowiedzianej prawdy.
Awatar użytkownika

niespokojna66
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 1593
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:37
Podziękował;: 342 razy
Otrzymał podziękowań: 379 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: 77. rocznica egzekucji na tzw. świńskim rynku

#16

Post autor: niespokojna66 »

Ja powiem tak, błędów nie da się uniknąć, im bardziej się staramy tym więcej ich popełniamy...Wiem to, z przykładu pomnika mojego dziadka, gdzie kamieniarz pomylił daty na nowym (na starym było dobrze)a zmiana wiązała się z ogromnymi kosztami...Ważne , że rodziny wiedzą, gdzie mogą zapalić znicz,są nazwiska, bo po egzekucjach w Rudzkim Moście w 1939 roku koło Tucholi był tylko grób masowy...
Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same../P.Bosmans/
Awatar użytkownika

tomek15
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 332
Rejestracja: 7 lip 2011, o 18:08
Lokalizacja: Niemcy
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: 77. rocznica egzekucji na tzw. świńskim rynku

#17

Post autor: tomek15 »

niespokojna66 ma jak najbardziej racje!
Poza tym ja nikomu nie zarzucam jakichkolwiek bledow czy nie robie uwag, podzielilem sie z forumowiczami tym co sie odkrywa w dalszych dokumetach zwiazanych z ofiarami rozstrzelanymi na "Swinskim Rynku".
Okazuje sie tez ze Gershon to jest zydowska odmiana imienia Georg ktora widnieje w oryginalnych dokumetach UM a w polskiej pisowni zostala zmieniona na Jerzy.
Sama pisownia nazwiska ktora podaje syn w wypelnionym dokumecie urzedowym odnosnie smierci swojego ojca rowniez odbiega od tej jaka my znamy.
Syn uzywa dwoch odmiany pisowni w jednym i tym samym dokumecie czyli Georg Simonzon i w rubryce ponizej jako zydowska pisownie podaje Gersohn Simonsohn.
Odmiana pisowni imienia i nazwiska wydaje sie byc uzalezniona od tego gdzie sie jej uzywa.
Tak jak juz na samym poczatku zanim wymieniono tablice powiedzialem, na jakas obcje i forme pisowni trzeba sie zdecydowac. Ktos podjol decyzje o takiej formie pisowni jaka uzywa sie obecnie a nie ta ktora podali rodzice do ksieg po porodzie.
Tak wiedz drogi be-good jak by nie patrzec pisownia na tablicy wydaje sie byc w gruncie rzeczy prawidlowa :)
Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: 77. rocznica egzekucji na tzw. świńskim rynku

#18

Post autor: be-good »

tomek15 pisze: 25 lut 2017, o 20:34 (...)
Mimo ogromu prac jaki zostal wlozony w prace zwiazane z uzupelnieniem danych osobowych na nowej tablicy pamiatkowej ofiar "Swinskiego Rynku znajduje sie blad ktory dotyczy Simonsohn. (...)
tomek15 pisze: 26 lut 2017, o 07:25 (...) Tak wiedz drogi be-good jak by nie patrzec pisownia na tablicy wydaje sie byc w gruncie rzeczy prawidlowa :)
To dobra wiadomość, pozdrowienia :ok
Za ten post autor be-good otrzymał podziękowanie:
LukaszB (26 lut 2017, o 15:31)
Ocena: 12.5%
ODPOWIEDZ