Zbiorniki wodne w obrębie administracyjnym miasta Tczewa

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Zbiorniki wodne w obrębie administracyjnym miasta Tczewa

#31

Post autor: LukaszB »

MTTczew pisze:Nazwy takie jak w moim poprzednim poście (załącznik do mapy), są one proste do zlokalizowania, a brak nazw jest uwłaczający dla miasta, gdyż stanowią one tkankę miejską i ludzie po prostu nazywają je "stawami", łatwiej byłoby określać te zbiorniki wodne nazwą. Rozumiem, że chodzi tu o politykę przedwyborami?
Tak, przed wyborami jak radny/radna nie wie czym zabłysnąć to wyskakuje z pomysłami na nazwy lub walczy z nazwami innych. :nono Rada funkcjonuje ostatnie półtorej miesiąca i z decyzyjnością może być różnie. Twoje propozycje wyglądają tak:

1 Na polu, 2 Głowackiego, 3 Forsterów, 4 Wojaczek, 5 Wojak, 6 Żołnierz, 7 Nałkowskiej, 8 Żołnierzyk, 9 Broniewskiego, 10 Modrzewskiego, 11 Norwida, 12 Chełmońskiego, 13 Staw Górki, 14 Stycznia 1, 15 Stycznia 2, 16 Tor, 17 Sad 2, 18 Sad 1, 19 Ceglarska, 20 Stanisławskiego, 21 Kossaka, 22 Malczewskiego, 23 Świętopełka, 24 Piastowska, 25 Kazimierz, 26 Kociewska, 27 Piotrowo, 28 Kubusia, 29 Jagoda, 30 Fabryczna, 31 Chłopski, 32 Retencja
, 33 Cegielnia, 34 Glinianka, 35 Glinianka 2, 36 Malinowska, 37 Zajączkowo, 38 Solidarności, 39 Kasia, 40 Kasia 1, 41 Motława 1, 42 Motława 2, 46 Motława 3, 47 Działkowa, 43 - 45 Staw 1- 2- 3, 48 - 58 Staw od 4 do 14

Bardzo podoba mi się nazewnictwo stawów od ulic przy których się znajdują. Prosto i bez domysłów co do lokalizacji. Nazwy numeryczne są dla zbiorników na terenach niezamieszkałych?
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

Autor Tematu
MTTczew
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 83
Rejestracja: 31 paź 2011, o 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Zbiorniki wodne w obrębie administracyjnym miasta Tczewa

#32

Post autor: MTTczew »

Pozwolę sobie przytoczyć fragment mojej pracy licencjackiej skąd wzięły się takie a nie inne nazwy, natomiast liczby są ze względu na bliskie sąsiedztwo tych akwenów, bądź położone na tym samym terenie, i ciężko byłoby wydzielać specjalne nazwy dla każdego zbiornika ;)

"Przyjęto następujący sposób nazewnictwa:
 od nazwy najbliższej drogi, np. „Modrzewskiego” i „Kubusia” leżące przy ulicy Andrzeja Frycza Modrzewskiego i Kubusia Puchatka;
 od położenia w obrębie charakterystycznego obszaru, np. „Sad 1” i „Sad 2”, które położone są na terenie sadu;
 od położenia przy ciekach, np. „Motława 1” leżący przy Motławie;
 od nazwy miejscowości, np. „Zajączkowo” położonym przy granicy z Zajączkowem Tczewskim;
 od genezy i funkcji np. „Cegielnia” czy „Glinianka”, które powstały w wyniku wydobywania gliny na potrzeby pobliskiej cegielni lub „Staw” 1-14, położone przy ulicy Działkowej na prywatnym terenie służące jako stawy rybne;
 od najbliższego charakterystycznego miejsca, np. „Kasia” i „Kasia 1” leżące nieopodal baru, o tej nazwie.
Znajdujący się na terenie byłej jednostki zbiornik został nazwany „Jagoda”."
M.T. Zbiorniki wodne Tczewa, praca licencjacka, 2014.

W takim razie poczekam, i po wyborach zgłoszę, nazewnictwo.

Autor Tematu
MTTczew
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 83
Rejestracja: 31 paź 2011, o 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Zbiorniki wodne w obrębie administracyjnym miasta Tczewa

#33

Post autor: MTTczew »

Czy jest ktoś na forum, kto posiada drona i ma wystarczająco dobry aparat/kamerę aby zrobić zdjęcia z góry zbiorników? Proszę dać znać na priv.

Autor Tematu
MTTczew
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 83
Rejestracja: 31 paź 2011, o 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Zbiorniki wodne w obrębie administracyjnym miasta Tczewa

#34

Post autor: MTTczew »

Sprawa do rozwikłania lub rozpoczęcia dyskusji.
Osiedle Górki - Ortofotomapa z Geoportal.gov.pl oraz naniesiona mapa 1978 Dirschau 1910 z portalu amzpbig.com/maps/1978_Dirschau_1910.jpg.
Rozszyfrowałem z legendy, że znak kartograficzny o który mi chodzi to wąwóz... z niemieckiego Schlucht, i tu moje pytanie czy ktoś coś może powiedzieć po co i dlaczego ten wąwóz, jest to raczej kopany obiekt...?
Bez tytułu.png
Górki
Bez tytułu.png (329.34 KiB) Przejrzano 3949 razy
Górki
Górki
Bez tytułu.png (329.34 KiB) Przejrzano 3949 razy
Druga sprawa czy do glinianek z Cegielni była poprowadzona kolejka, według mapy i z tego co wyczytałem tak ale nie jestem na 100% pewny czy ktoś to potwierdzi?
Bez tytułu1.png
Kolejka do glinianek
Bez tytułu1.png (100.3 KiB) Przejrzano 3949 razy
Kolejka do glinianek
Kolejka do glinianek
Bez tytułu1.png (100.3 KiB) Przejrzano 3949 razy
ODPOWIEDZ