Zbiorniki wodne w obrębie administracyjnym miasta Tczewa

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

Cez
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 490
Rejestracja: 8 sie 2012, o 21:11
Lokalizacja: Tczew Suchostrzygi
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 95 razy
Kontakt:

Re: Zbiorniki wodne w obrębie administracyjnym miasta Tczewa

#21

Post autor: Cez »

MTTczew pisze:
Czy są jakieś mapy z lat 1950-1990 Tczewa? Posiada ktoś w skali 1;25000 lub 1;10000?? Ewentualnie gdzie mogę znaleźć (w bibliotece nie ma, w internecie jest 1970 ale na Geoportalu i tu na forum tyle że ta z forum jest okrojona)??
No ja wlasnie od kilkunastu dni pytam o to samo ;) I niestety pustki, nic nie ma poza mapa z 1970 i lat 80. :(

Autor Tematu
MTTczew
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 83
Rejestracja: 31 paź 2011, o 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Zbiorniki wodne w obrębie administracyjnym miasta Tczewa

#22

Post autor: MTTczew »

Posiada ktoś zdjęcia zbiorników z jakiegokolwiek okresu??
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Zbiorniki wodne w obrębie administracyjnym miasta Tczewa

#23

Post autor: LukaszB »

MTTczew pisze:Posiada ktoś zdjęcia zbiorników z jakiegokolwiek okresu??
Obawiam się, że jedynie wędkarze mogą mieć jakikolwiek zdjęcia bo ogromna większość naszych jeziorek nie nadawała się nawet do letnich kąpieli.
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Zbiorniki wodne w obrębie administracyjnym miasta Tczewa

#24

Post autor: zet48 »

Ja wrócę do liczby akwenów znajdujących się na terenie miasta ...naliczyłem 42 akweny.
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"

Autor Tematu
MTTczew
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 83
Rejestracja: 31 paź 2011, o 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Zbiorniki wodne w obrębie administracyjnym miasta Tczewa

#25

Post autor: MTTczew »

Liczba zbiorników, w lutym 2014 roku wynosiła 58 (oprócz fontanny w Parku Miejskim i Kopernika oraz basenu odkrytego).
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Zbiorniki wodne w obrębie administracyjnym miasta Tczewa

#26

Post autor: LukaszB »

MTTczew pisze:Liczba zbiorników, w lutym 2014 roku wynosiła 58 (oprócz fontanny w Parku Miejskim i Kopernika oraz basenu odkrytego).
Wrzuć informacje o tych, które dokładnie badałeś bo wiem że wyniki mogą być ciekawe :ok
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

Autor Tematu
MTTczew
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 83
Rejestracja: 31 paź 2011, o 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Zbiorniki wodne w obrębie administracyjnym miasta Tczewa

#27

Post autor: MTTczew »

Praca została napisana i obroniona,

W obrębie miasta znajduje się 58 zbiorników wodnych o łącznej powierzchni 12 ha, zlokalizowanych głównie w zlewni Motławy oraz Dryboka. Przeważają zbiorniki pochodzenia antropogenicznego (58,6% ogółu), wśród których wyróżnić można akweny (powstałe z poszerzenia i pogłębienia rowów melioracyjnych odwadniających dno doliny Motławy), zbiorniki poeksploatacyjne oraz wybudowane zbiorniki sztuczne o rożnym przeznaczeniu. Dominującymi funkcjami zbiorników są retencja i ochrona przeciwpowodziowa, a także hodowla ryb. Jedynie dwa pełnią role zbiorników przeciwpożarowych. W zdecydowanej większości są to zbiorniki niewielkie, gdyż powierzchnia 91,4% z nich nie przekracza 0,5 ha. Największym zbiornikiem jest „Staw Górki” o powierzchni 2,53 ha, najmniejszym „Świętopełka”, który zajmuje powierzchnie 25 m2. Najwięcej naturalnych zbiorników znajduje się w obrębie dzielnicy mieszkalnej Górki oraz otaczających je terenów. Zbiorniki sztuczne głównie zlokalizowane są w zlewni Motławy w obrębie utworów holoceńskich o funkcji stawu i poeksploatacyjne.
Pod względem fizykochemicznym, analizowane zbiorniki są bardzo zróżnicowane. Przewodność wód badanych zbiorników mieściła się w szerokich granicach od 86 do 1927 μS cm-1. Tylko cztery zbiorniki miały przewodność >1000 μS cm-1 a tylko trzy <200 μS cm-1. Twardość ogólna wody w poszczególnych zbiornikach także różniła się znacząco, gdyż możemy wśród nich wydzielić wody, od bardzo miękkich do bardzo twardych.
Pod względem mineralizacji, wg klasyfikacji Zajcewa i Tołschina, zbiorniki te należą do wód słodkich, a jeden z nich zaliczamy do wód słabo słonawych. Wody 9 wytypowanych do szczegółowej analizy hydrochemicznej zbiorników należały do typu wodorowęglanowo-wapniowego (7 zbiorników), wodorowęglanowo-sodowego (1 zbiornik) oraz chlorkowo-sodowego (1 zbiornik). Wśród kationów najpowszechniejszym był szereg Ca>Mg>Na>K (7 zbiorników), następnie Na>Ca>K>Mg (2 zbiorniki). W szeregu anionów sytuacja typowa dla wód średnich szerokości geograficznych - HCO3>SO4>Cl – występowała w zbiorniku „Głowackiego”. Wody siedmiu akwenów reprezentowały szereg HCO3>Cl>SO4, a jeden Cl>HCO3>SO4.

To tak naprawdę jest podsumowanie, pracy nie udostępniam, ponieważ będę ja dalej kontynuował, głównie pomiary batymetryczne. Załączam mapę lokalizacji i tabele z nazwami (numer w tabeli odpowiada numerowi na mapie)
Załączniki
numeracja zbiorników.jpg
Mapa lokalizacji zbiorników
numeracja zbiorników.jpg (223.01 KiB) Przejrzano 1711 razy
Mapa lokalizacji zbiorników
Mapa lokalizacji zbiorników
numeracja zbiorników.jpg (223.01 KiB) Przejrzano 1711 razy
Numeracja zbiorników.pdf
Numeracja zbiorników
(69.15 KiB) Pobrany 186 razy
Numeracja zbiorników.pdf
Numeracja zbiorników
(69.15 KiB) Pobrany 186 razy

Autor Tematu
MTTczew
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 83
Rejestracja: 31 paź 2011, o 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Zbiorniki wodne w obrębie administracyjnym miasta Tczewa

#28

Post autor: MTTczew »

Chciałbym, aby zbiorniki miały swoje oficjalne nazwy. Także chciałbym się dowiedzieć do kogo (konkretna osoba-pokój) miałbym się zgłosić w celu nazwania ich tak jak w pracy licencjackiej (ew. w dalszej magisterskiej), aby mogłyby być rozpoznawane przez mieszkańców i umieszczone na mapach miasta jako oficjalne nazwy? Wiem, że jest jakiś zespół ds. opiniowania nazewnictw ale nie mam kompletnie pojęcia kto jest w tym składzie ani do kogo się zgłosić. Proszę o pomoc ;)
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Zbiorniki wodne w obrębie administracyjnym miasta Tczewa

#29

Post autor: LukaszB »

MTTczew pisze:Chciałbym, aby zbiorniki miały swoje oficjalne nazwy. Także chciałbym się dowiedzieć do kogo (konkretna osoba-pokój) miałbym się zgłosić w celu nazwania ich tak jak w pracy licencjackiej (ew. w dalszej magisterskiej), aby mogłyby być rozpoznawane przez mieszkańców i umieszczone na mapach miasta jako oficjalne nazwy? Wiem, że jest jakiś zespół ds. opiniowania nazewnictw ale nie mam kompletnie pojęcia kto jest w tym składzie ani do kogo się zgłosić. Proszę o pomoc ;)
Sprawa jest skomplikowana, bo mamy co prawda komisję rady ds. nazewnictwa, ale jej kompetencje obejmują ulice i skwery. Obecnie jest kiepski okres na nazywanie czegokolwiek bo radni toczą o nazwy śmiertelne boje :lol:
PS. Podziel się propozycjami nazw bo jesteśmy ciekawi :)
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

Autor Tematu
MTTczew
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 83
Rejestracja: 31 paź 2011, o 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Zbiorniki wodne w obrębie administracyjnym miasta Tczewa

#30

Post autor: MTTczew »

Nazwy takie jak w moim poprzednim poście (załącznik do mapy), są one proste do zlokalizowania, a brak nazw jest uwłaczający dla miasta, gdyż stanowią one tkankę miejską i ludzie po prostu nazywają je "stawami", łatwiej byłoby określać te zbiorniki wodne nazwą. Rozumiem, że chodzi tu o politykę przedwyborami?
ODPOWIEDZ