Pomoc - książka "Moje życie w Tczewie" Piotr Bartkowski

Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7996
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 689 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Pomoc - książka "Moje życie w Tczewie" Piotr Bartkowski

#1

Post autor: LukaszB »

Pan Piotr Bartkowski (Peter von Bartkowski) przez wile lat mieszkał w Tczewie i wraz z żoną współtworzyli życie kulturalne naszego miasta w latach 50-60. W czasach PRL wyjechali do Niemiec, gdzie zajęli się pracą edytorską w szeroko pojętym obszarze muzyki http://www.jazz-family-tree.com/index.html. Po śmierci małżonki p. Piotr postanowił napisać swoje wspomnienia dotyczące czasów młodości w Tczewie, ale potrzebuje pomocy z zebraniem materiałów.

Otrzymaliśmy prośbę o zdjęcia grupy tanecznej Kaszubi (?) z lat 1950-60, która istniała przy Krawieckiej Spółdzielni Inwalidów w Tczewie. :help
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Pomoc - książka "Moje życie w Tczewie" Piotr Bartkowski

#2

Post autor: Jadzia »

Polecam wizytę w MBP na ul. Dąbrowskiego. W zbiorach znajduje się m.in. kronika, o której wspominałam w wątku o ul. Sobieskiego: viewtopic.php?p=50926#p50926
Jadzia pisze:Zdjęcie ze zbiorów kroniki opracowanej przez Spółdzielnię Inwalidów "Wisła" Tczew (1950-1980)
Jest duże prawdopodobieństwo, że coś tam się znajdzie. Jeśli będzie taka konieczność - przejdę się do emki ;)
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7996
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 689 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Pomoc - książka "Moje życie w Tczewie" Piotr Bartkowski

#3

Post autor: LukaszB »

Emka :hi odnalazła cztery zdjęcia żony pana Piotra, niestety na wszystkich jest plecami do fotografa, choć na jednej fotografii widać jej nosek :(
Pan Piotr poszukuje artykułu, który ukazał się w Dzienniku Bałtyckim w roku 1961 lub 62 zatytułowanego "Dwunastu gniewnych z Tczewa" :help
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

emka
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 78
Rejestracja: 10 lut 2011, o 11:26
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Pomoc - książka "Moje życie w Tczewie" Piotr Bartkowski

#4

Post autor: emka »

Tak, Pan Piotr dzwonił i pytał o ten artykuł. Poprosiłam mzk o pobuszowanie w Gdańsku i po długich poszukiwaniach artykuł został odnaleziony. Jest z grudnia 1959 roku. Ten fakt wywołał uśmiech nie tylko na mojej twarzy, ale przede wszystkim ucieszył Pana Piotra. Podziękowań nigdy za dużo, więc jeszcze raz wielkie dzięki dla Marcina:)
ODPOWIEDZ