Wirtualne zabytki


Autor Tematu
Kuba90
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 6
Rejestracja: 8 maja 2014, o 17:12
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Wirtualne zabytki

#1

Post autor: Kuba90 »

Witam wszystkich serdecznie. Od dłuższego czasu myślałem nad stworzeniem "aplikacji" - dostępnej z poziomu wyszukiwarki. Chodzi o odtworzenie ciekawych lokacji , interesujących miejsc z dawnego tczewa, które zostały z biegiem czasu zniszczone albo już nawet nie istnieją. Nie będzie to czcze gadanie gdyż posiadam umijętności do stworzenia tego - może nie jestem jakimś pro ale ogarniam.
I teraz pytanie do Was czy myślicie ,że to ciekawy pomysł? I druga sprawa prosił bym o propozycje ciekawych budynków , ich zdjęć, pocztówek , planów jednym słowem czymś co ułatwi mi pracę.
Pozdrawiam Kuba.
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7996
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 689 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Wirtualne zabytki

#2

Post autor: LukaszB »

Bardo fajny pomysł :ok
Myślisz o aplikacji, która będzie opisywała tylko nieistniejące obiekty czy również te istniejące? Szukając kiedyś podobnych rozwiązań trafiłem na dwie stronki
http://antyapps.pl/czy-doczekamy-sie-w- ... i-android/
http://media2.pl/telekomunikacja/99351- ... kowym.html
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

Autor Tematu
Kuba90
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 6
Rejestracja: 8 maja 2014, o 17:12
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Wirtualne zabytki

#3

Post autor: Kuba90 »

Pozytywny odzew ;) Narazie te nie istniejąca bo poprostu będzie to mniej do pracy , potem z czasem można powiększać baze danych.
Kwestia innego podejścia do tego niż zwykła mapka z zdjęciami i opisami - bardziej ma to wyglądać jak wirtualne przemieszczanie się po danej lokacji - wszystko zrekonstruowane w 3d. Technologie jaką chcę wykorzystać to UnityEngine - dość proste środowisko 3d pozwalające stworzyć nawet ładną grafikę. Od razu uprzedzam ,że nie wiem ile to zajmie ale mam wielką nadzieje to skończyć . Na początek celuje w przeglądanie tego na zwykłej wyszukiwarce potem ew jakiś port na androida.
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Wirtualne zabytki

#4

Post autor: zet48 »

Stworzenie trójwymiarowych brył nieistniejących budynków będzie bardzo trudne ...prawie wszystkie pocztówki i zdjęcia przedstawiają te obiekty głównie od frontowej strony.
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

leoncjo
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 473
Rejestracja: 15 paź 2011, o 21:14
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Wirtualne zabytki

#5

Post autor: leoncjo »

Chodzi Ci o coś podobnego, jak wirtualnykraj.pl czy też nie szukając daleko google street view z możliwością "wejścia" do budynków?

Autor Tematu
Kuba90
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 6
Rejestracja: 8 maja 2014, o 17:12
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Wirtualne zabytki

#6

Post autor: Kuba90 »

Tego nie musisz mi przypominać - wiem ,że będzie to trudne , ale trzeba jakieś wyzwanie podjąć :) myślę ,że w jakimś stopniu pomogły by mi plany tych budynków tylko trzeba by było je jakoś zdobyć co też myślę nie będzie łatwe . Na sam koniec pozostaje przeglądać podobną architekture i na jej podstawie stowrzyć wiarygodny model.

leoncjo@
Nieco inaczej , pewnie grałeś w jakieś gry gdzie biegasz po mieście ? W założeniach ma to tak wyglądać.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2014, o 19:31 przez Kuba90, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Wirtualne zabytki

#7

Post autor: zet48 »

Co do planów to tu może pomóc Ci Studium Urbanistyczne Miasta Tczewa z lat 80-tych XX wieku - dostępne jest w Miejskiej Bibliotece Publicznej (na ul. J. Dąbrowskiego) w Sekcji Historii Miasta. Tam znajdziesz też starsze plany np. Starego Ratusza z pl. Hallera.
Odwiedź też archiwum Urzędu Miejskiego tam również znajdziesz plany domów.
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"

Autor Tematu
Kuba90
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 6
Rejestracja: 8 maja 2014, o 17:12
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Wirtualne zabytki

#8

Post autor: Kuba90 »

Jak się uporam z rozpisaniem pomysłów zaczne zbierać informacje i szukać planów w Bibliotece miejskiej. Będę Was informować jak wyglądają postępy.
Awatar użytkownika

leoncjo
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 473
Rejestracja: 15 paź 2011, o 21:14
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Wirtualne zabytki

#9

Post autor: leoncjo »

Ok. A oteksturować chcesz to współczesnymi zdjęciami czy dawnymi? Dawnych raczej nie znajdziesz tyle, żeby wnętrza wypełnić. Jedynie fasady budynków.

Autor Tematu
Kuba90
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 6
Rejestracja: 8 maja 2014, o 17:12
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Wirtualne zabytki

#10

Post autor: Kuba90 »

Zdjęcia są słabej jakości więc nie będę ich używał - będę się zwyczajnie wzorował na materiale który został użyty do budowania danego obiektu.
ODPOWIEDZ