Pocztówki promujące DT


G.S.
Najemca
Najemca
Reakcje:
Posty: 113
Rejestracja: 26 sie 2012, o 18:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Re: Pocztówki promujące DT

#121

Post autor: G.S. »

Martit tu chodzi o to aby nie był to jeden spacer, ale spacery i nie o to aby dwadzieścia osób robiło to samo zdjęcie w tym samym czasie z tego samego miejsca.
słuchacz ciekawych historii
Awatar użytkownika

Martit
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 14
Rejestracja: 1 gru 2013, o 16:48
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Pocztówki promujące DT

#122

Post autor: Martit »

G.S. pisze:Martit tu chodzi o to aby nie był to jeden spacer, ale spacery i nie o to aby dwadzieścia osób robiło to samo zdjęcie w tym samym czasie z tego samego miejsca.
No już dobrze, dobrze. To w takim razie zamiast w kółko pisać, że "trzeba coś zorganizować", "kilka osób musi pójść", trzeba ruszyć tyłek i iść! :ok

Kto ma czas, niech rusza w świat :lol:
Zapraszam do odwiedzania i oglądania!

Mój "digital art"

Moje fotografie i inne prace artystyczne
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7996
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 685 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Pocztówki promujące DT

#123

Post autor: LukaszB »

Martit pewnie że łatwo wstać i wyjść, ale pozostaje drobny szczegół kiedy i gdzie :whistle
Na tyle na ile się orientuję potrzebujecie dnia słonecznego lub z bardzo małym zachmurzeniem. Pewnie większości osób pasuje sobota, ale dla niektórych to dzień pracy. Zapytam również o godzinę bo wiem że to istotne. Jeżeli to ma być ta sobota to o której? Proszę o konkretne podpowiedzi 8-)
Podaję pięć pierwszych lokalizacji dla premierowej serii Duchów Miasta :zomby
1. Portal mostowy od strony Tczewa
2. Młyn Parowy na Sambora
3. Stary Dworzec
4. Dawny Ratusz
5. Kino Wisła
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Pocztówki promujące DT

#124

Post autor: zet48 »

Godzina zależy też od miejsca jakie chcemy fotografować ...np. Most Tczewski od strony Tczewa (portal) warto zrobić gdy słońce będzie za nami (czyli od godziny 13:00).
Co do podanych przez Ciebie miejsc mam u siebie w zbiorach Stary Dworzec, Most i Kino Wisła.
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7996
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 685 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Pocztówki promujące DT

#125

Post autor: LukaszB »

zet48 pisze:Godzina zależy też od miejsca jakie chcemy fotografować ...np. Most Tczewski od strony Tczewa (portal) warto zrobić gdy słońce będzie za nami (czyli od godziny 13:00).
Co do podanych przez Ciebie miejsc mam u siebie w zbiorach Stary Dworzec, Most i Kino Wisła.
Wrzuć miniaturki, ja pokaże inne ujęcia z naszych zbiorów
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Pocztówki promujące DT

#126

Post autor: zet48 »

Kopiuje foty jakie już pojawiły się na forum bo moje pocztówki przestawiają takie same ujęcia.
Stary Dworzec

Obrazek

Kino Wisła

Obrazek

Most Tczewski

Obrazek
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"

G.S.
Najemca
Najemca
Reakcje:
Posty: 113
Rejestracja: 26 sie 2012, o 18:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Re: Pocztówki promujące DT

#127

Post autor: G.S. »

LukaszB, w tę sobotę to chyba jeszcze za wcześnie na taki spacer, lepiej zaczekać na trochę więcej wiosny na zdjęciach, bardziej zieloną trawę i pierwsze małe listki na drzewach. Ważniejsze jest stworzenie listy miejsc-pocztówek, które chcemy zrobić. Jakie stare pocztówki zostaną wybrane określi porę dnia i najlepszą pogodę do wykonania nowych zdjęć. Mogłoby głupio wyglądać gdyby stara pocztówka rzucała cień w inną stronę niż nowe zdjęcie.
Ja się oczywiście deklaruję, że chętnie pojeżdżę sobie rowerem po tych miejscach z aparatem.
słuchacz ciekawych historii
Awatar użytkownika

Martit
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 14
Rejestracja: 1 gru 2013, o 16:48
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Pocztówki promujące DT

#128

Post autor: Martit »

LukaszB pisze:Martit pewnie że łatwo wstać i wyjść, ale pozostaje drobny szczegół kiedy i gdzie :whistle
Jak już wspomniałam w poście wyżej - kto ma czas, niechaj rusza w świat.

W myśl tej zasady ja byłam wczoraj na rowerowej wycieczce po całym mieście, w poszukiwaniu odpowiednich ujęć (głównie pasujących do ujęć Tczewa sprzed 30 lat z rodzinnego albumu). Pogoda :ok , zdjęcia i wydruki w torbie, aparat i jazda. W pojedynkę też można. Bez wymyślania i marudzenia. Pora roku może nie była odpowiednia na każde ujęcie, ale wiele zdjęć wyszło bardzo dobrze dzięki przecudnemu słońcu. Można? Można. Wystarczy chcieć, iść nawet (o zgrozo! :o ) samemu, spontanicznie, a nie czekać, aż ktoś inny wyręczy. Sami uznaliście, że wyjście i zrobienie zdjęć to robota dla "najlepiej 3-4 osób". Po co więc to zamęczanie się nieustanną organizacją? Za dużo tu planowania, a za mało działania. Jeśli kilka osób zrobi zdjęcia tego samego widoku, część zdjęć może się wcale nie przydać, to fakt. Tylko czy to naprawdę aż tak WIELKI problem? Jeśli dany punkt jest na trasie fotografa ochotnika, to co mu szkodzi kilka fotek strzelić. Aparat ręki nie urwie, oka nie wykole. Takie jest moje zdanie.

Ale cóż, powodzenia w ustalaniu "kiedy" wstaniecie i "gdzie" wyjdziecie. :ok
Zapraszam do odwiedzania i oglądania!

Mój "digital art"

Moje fotografie i inne prace artystyczne
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7996
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 685 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Pocztówki promujące DT

#129

Post autor: LukaszB »

Martit chyba jesteś studentką z nadmiarem wolnego czasu ;) Szczerze zazdroszczę :)
Ostanie pytanie: szukamy pocztówek i zdjęć kolorowych czy czarnobiałe mogą być ??
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Pocztówki promujące DT

#130

Post autor: zet48 »

Niekiedy stara pocztówka jest "brzydko" pokolorowana wiec czarno-białe lepiej pasują. W dodatku będzie widoczna różnica miedzy kolorowym nowym zdjęciem, a starą monochromatyczną fotografią.
Ostatnio zmieniony 4 mar 2014, o 23:32 przez zet48, łącznie zmieniany 1 raz.
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
ODPOWIEDZ