Pocztówki promujące DT

Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Pocztówki promujące DT

#111

Post autor: zet48 »

O współczesne zdjęcia możesz zapytać nas :) Było kilka spacerów fotograficznych zorganizowanych właśnie w celu pozyskania ujęć do wykonania takich pocztówek :)
O stare zdjęcia również nie krępuj się pytać, wielu z nas ma w domach zbiory pocztówek i starych zdjęć.
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

Martit
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 14
Rejestracja: 1 gru 2013, o 16:48
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Pocztówki promujące DT

#112

Post autor: Martit »

zet48 pisze:O współczesne zdjęcia możesz zapytać nas :) Było kilka spacerów fotograficznych zorganizowanych właśnie w celu pozyskania ujęć do wykonania takich pocztówek :)
O stare zdjęcia również nie krępuj się pytać, wielu z nas ma w domach zbiory pocztówek i starych zdjęć.
Super! Może już póki pamiętam to poproszę, o ile ktoś ma, zdjęcie placu Hallera z tego ujęcia:
Załącznik Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2014-02-23 221126.jpg nie jest już dostępny
Tutaj troszkę zmieniona wersja wklejonej wcześniej przeze mnie pocztówki z ul. Wyszyńskiego. Tym razem zgodnie z zasadą "stare na nowym" 8-)
Załącznik wyszynskiego 2.jpg nie jest już dostępny
A tutaj z kino, zainspirowałam się trochę takim efektem "zanikania" widocznym na przykładach podawanych w pierwszych postach (np. to zdjęcie z wklejonym czarno-białym pociągiem)
plac.jpg
plac.jpg (61.37 KiB) Przejrzano 991 razy
plac.jpg
plac.jpg (61.37 KiB) Przejrzano 991 razy

Info moderatora: pozostałe załączniki zostały usunięte przez autora postu
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2014, o 20:51 przez Jadzia, łącznie zmieniany 6 razy.
Powód: Edycja noooo
Zapraszam do odwiedzania i oglądania!

Mój "digital art"

Moje fotografie i inne prace artystyczne
Awatar użytkownika

Martit
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 14
Rejestracja: 1 gru 2013, o 16:48
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Pocztówki promujące DT

#113

Post autor: Martit »

Nowa praca!
Tym razem prawdziwy "duch" miasta :zomby
Zdjęcie współczesne dzięki uprzejmości Google Street View :lol:
Za radą zaufanej mi osoby dodałam coś na styl "znaku wodnego", oczywiście nie został on dodany permanentnie i w każdej chwili mogę go "zdjąć" :ok
kamienica.jpg
Na prośbę Jadzia dodałam więcej "starości", tyle, na ile faktycznie pozwalało mi zdjęcie ;)
Dodałam też dwa kominy, o których zapomniałam przy pierwszym duszku :oops:




Info moderatora: załącznik został usunięty przez autora postu
Zapraszam do odwiedzania i oglądania!

Mój "digital art"

Moje fotografie i inne prace artystyczne

G.S.
Najemca
Najemca
Reakcje:
Posty: 113
Rejestracja: 26 sie 2012, o 18:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Re: Pocztówki promujące DT

#114

Post autor: G.S. »

Fajnie że znów jest tu jakiś ruch i zainteresowanie, bo zbliża się okres gdzie dobrze będzie zrobić aktualne fotografie. Taki okres to moim zdaniem wczesna wiosna gdzie jest już trochę światła a liście na drzewach nie zasłaniają jeszcze wszystkiego, a pierwsza zieleń jest też ładniejsza niż ta letnia.
Pomysł Martit , na pocztówkę z nieistniejącą kamienicą obok kawiarni Mocca podoba mi się, jednak nie możemy wykorzystywać Google Street View do pozyskiwania zdjęć na pocztówki, bo prawa autorskie, bo są już one nieaktualne, bo słaba jakość itp. Szkic ok, ale ktoś musi zrobić nowe zdjęcia, moje z zeszłego roku też się już nie nadają, niektóre się zdezaktualizowały a inne teraz można zrobić lepiej.
Proponuję ustalić nową listę miejsc, a właściwie wybrać konkretne pocztówki i zabrać się do roboty.
Problemem nie jest złożyć zdjęcia ale zrobić nowe dobre, z odpowiednią pogodą, ruchem ulicznym, z jak najmniejszym udziałem różnych przeszkadzajek, dlatego im więcej osób za to się zabierze tym lepiej.
słuchacz ciekawych historii
Awatar użytkownika

Martit
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 14
Rejestracja: 1 gru 2013, o 16:48
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Pocztówki promujące DT

#115

Post autor: Martit »

Użyłam zdjęcia z Google Street View, ponieważ nie miałam żadnego innego źródła. Poza tym jak zauważyłeś, jest to projekt, pokazowa, przykładowa praca, a nie gotowy do publikacji materiał :) Co do wycieczki - zgadzam się. Dobrze byłoby się wybrać na taki fotograficzny spacer. :)
Zapraszam do odwiedzania i oglądania!

Mój "digital art"

Moje fotografie i inne prace artystyczne

G.S.
Najemca
Najemca
Reakcje:
Posty: 113
Rejestracja: 26 sie 2012, o 18:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Re: Pocztówki promujące DT

#116

Post autor: G.S. »

Czy Duchy Miasta jako pomysł na pocztówki promujące DT jest nadal aktualny?
Czy jest w planie wydanie tych pocztówek w jakimś dającym się przewidzieć czasie?

Martit
tu nie jest potrzebna wycieczka na fotograficzny spacer, tu potrzeba 3-4 osób które pochodzą po tych miejscach w róże dni, różnej porze dnia, przy różnej pogodzie itp. Każda z nich osobno. Takie grupowe działania mają sens jedynie gdy ma coś z tego wyjść, czyli jeśli te pocztówki mają być wydrukowane. Indywidualnie i dla zabawy to co innego. :)
słuchacz ciekawych historii
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Pocztówki promujące DT

#117

Post autor: LukaszB »

Duchy Miasta są pomysłem aktualnym, super byłoby ich wydanie do początku czerwca (Pchli Targ). Założenia pomysłu się nie zmieniły, chodzi o pokazanie na aktualnej fotografii miejsc i budynków które nie istnieją lub bardzo się zmieniły. Podaj więc szczegółów dotyczącej samej techniki wykonywania podobnych ujęć.
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

G.S.
Najemca
Najemca
Reakcje:
Posty: 113
Rejestracja: 26 sie 2012, o 18:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Re: Pocztówki promujące DT

#118

Post autor: G.S. »

Jak wykonać takie zdjęcia? Technicznie jest to bardzo proste, odnaleźć miejsce (punkt) z którego było robione oryginalne zdjęcie i zrobić trochę szersze nowe. W praktyce jednak nie jest to takie proste, z moich zeszłorocznych prób wiem, że ustawienie się w punkcie, z którego było robione stare zdjęcie, nie zawsze jest możliwe.

LukaszB w tej chwili najważniejsze jest stworzenie listy starych pocztówek które mają być użyte, czyli określenie miejsc, którym należy robić nowe zdjęcia. Moim zdaniem takie miejsca jak strzelnica i zakład św. Wincentego, należy sobie odpuścić, z powodu mało atrakcyjnego wyglądu tych miejsc. Hospicjum i młyn są trudne do zrobienia ale ewentualnie mogłyby zostać. Most, lepsze ujęcie byłoby z boku z dołu, np dorobić do obecnego mostu bramę i wszystkie wieżyczki. Dobrze by było gdyby nie panowała tu demokracja i sam byś narzucił listę pocztówek, byłoby to bardziej efektywne i szybkie.
słuchacz ciekawych historii
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Pocztówki promujące DT

#119

Post autor: zet48 »

Z wyborem pocztówek też nie jest tak łatwo.
Trzeba tu wybrać te które mamy w prywatnych zbiorach lub te które możemy użyć "komercyjnie". Np. nie możemy korzystać ze zbiorów MBP bo (jak się domyślam) nie dostaniemy zgody na wykorzystanie ich w celach zarobkowych. Ważną rzeczą jest też dobry skan takiej "bazowej" starej pocztówki.
Moim zdaniem musimy zrobić listę miejsc jakie chcemy, aby się pojawiły i poszukać starych oryginałów przedstawiających te miejsca. Skany pocztówek ściągniętych z internetu też się nie nadają to musi być oryginalna pocztówka (by w razie potrzeby wykonać lepszy skan).
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

Martit
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 14
Rejestracja: 1 gru 2013, o 16:48
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Pocztówki promujące DT

#120

Post autor: Martit »

G.S. pisze:
Martit
tu nie jest potrzebna wycieczka na fotograficzny spacer, tu potrzeba 3-4 osób które pochodzą po tych miejscach w róże dni, różnej porze dnia, przy różnej pogodzie itp. Każda z nich osobno. Takie grupowe działania mają sens jedynie gdy ma coś z tego wyjść, czyli jeśli te pocztówki mają być wydrukowane. Indywidualnie i dla zabawy to co innego. :)
Ach, przepraszam, nie wiedziałam, że istnieje jakieś konkretne określenie dla wyjścia "3-4 osób, które pochodzą po tych miejscach" i nie może to być "fotograficzny spacer" 8-)

Dzięki temu, że żyjemy w dobie ogólnodostępnych programów graficznych, zawsze da się zdjęcia/pocztówki trochę "ponaciągać", poobcinać i wstawiać częściami, dopasowywać; sama w ten sposób tworzyłam (powyższe i nie tylko ;)) duszki. Sęk w tym, żeby w efekcie widok nie był nienaturalnie porozciągany, niewyraźny itp., i dlatego potrzebne jest w miarę podobne zdjęcie, aczkolwiek nie musi być kropka w kropkę takie samo :)

Sama zajęłam się robieniem zdjęć do niektórych starych fotografii Tczewa z rodzinnego albumu, zobaczymy, co z tego wyjdzie i jak poradziłam sobie z zadaniem zrobienia odpowiednich fotek ;)
Zapraszam do odwiedzania i oglądania!

Mój "digital art"

Moje fotografie i inne prace artystyczne
ODPOWIEDZ