Co tu jeszcze napiszę

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

Autor Tematu
be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Co tu jeszcze napiszę

#1

Post autor: be-good »

To tylko delikatnie prowokujący temat dla forumowego wątku, świadomie nawiązujący do "Czego aktualnie słucham".

"Pochwalmy się" co, oprócz losowo złapanych przez nas na eBay lub Allegro pocztówek, mamy zamiar tu jeszcze od siebie dodać dla dobra wszystkich tczewian (ja zawsze mówię "tczewiaków" - ale teraz ma być na poważnie :nose ).

Kiedy współForumowicze dowiedzą się, nad czym pracujesz - być może - wesprą Ciebie w poszukiwaniu lub zbieraniu informacji/dokumentacji. Kontakt odbywałby się przez PW (prywatne wiadomości).

Z mojej strony...

1. Ja mam w zanadrzu (to znaczy póki co w mojej głowie) dość dobrze udokumentowany temat co najmniej trzech istniejących miejscowości (w tym co najmniej jednej poza Polską), które "w sposób dowodny" pochodzą wprost od nazwy naszego miasta. I wcale nie mam tu na myśli Tczewskich Łąk ani Dąbrówki Tczewskiej :nea 8-) .

2. Poza tym... biorąc przykład ze Stanisława Lema chciałbym kiedyś - już w czasie wakacji - stworzyć temat recenzji nigdy nie napisanych książek dotyczących dawniejszych dni naszego miasta.
Chodzi mi o "wirtualne książki" mocno oparte o rzeczywiste notatki/cytaty, które dawałyby mocne, wiarygodne tło łączące wiele elementów dla stworzenia wciągającej fabuły.
Mam naprawdę fajny pomysł krwawego mistycznego kryminału opartego na ponad tuzinie wiekowych tczewskich (i nie tylko) prasowych notatek z (głównie polskich) bibliotek cyfrowych. Minimum trzy trupy :evil2 i to wszystko podlane bardzo mroczną polewą...

P.S. Niech motywuje Was to, że w tym dziale nie posypią się żadne punkty :nea , CHODZI O RZECZY WYŻSZE :) :ok


Masz coś "w zanadrzu" - podziel się tym i zyskaj współpracowników. :ok
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Co tu jeszcze napiszę

#2

Post autor: Jadzia »

be-good pisze:Masz coś "w zanadrzu" - podziel się tym i zyskaj współpracowników. :ok
Jak skończę o "handlu ulicznym"... Kolejny wątek, za który zamierzam się zabrać, to rzeźnia :evil2 (nie oznacza to, że pojawi się natentychmiast :lol: )
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Co tu jeszcze napiszę

#3

Post autor: zet48 »

Ja od 2 miesięcy zbieram materiały do Tematu ogólnego o Powiecie Tczewskim (powstanie, historia, cele, ludzie i osiągnięcia) :)
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

Autor Tematu
be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Co tu jeszcze napiszę

#4

Post autor: be-good »

Po zastanowieniu... :scratch może nie będziemy wspomagać się tylko przez PW, ale i tu/ otwarcie w tym wątku ??
Na PeWu Koleżance napisałem dziś o tczewskiej Rzeźni :evil2 , że:

Na budynku był ŁeB byka (Patrz - Ewidencja Dóbr...), pewnie taki jak tam:
Obrazek
Obrazek
http://www.dawnytczew.pl/forum/viewtopi ... 8417#p8417" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Co tu jeszcze napiszę

#5

Post autor: LukaszB »

Ja napiszę jak uratować kościół szkolny...
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Autor Tematu
be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Co tu jeszcze napiszę

#6

Post autor: be-good »

http://www.dawnytczew.pl/forum/viewtopi ... 266#p37266" onclick="window.open(this.href);return false;
be-good pisze: Z mojej strony...
1. Ja mam w zanadrzu (to znaczy póki co w mojej głowie) dość dobrze udokumentowany temat co najmniej trzech istniejących miejscowości (w tym co najmniej jednej poza Polską), które "w sposób dowodny" pochodzą wprost od nazwy naszego miasta. I wcale nie mam tu na myśli Tczewskich Łąk ani Dąbrówki Tczewskiej :nea 8-) .
Zadanie uznaję za wykonane :) : http://www.dawnytczew.pl/forum/viewtopi ... 032#p38032" onclick="window.open(this.href);return false;

W przyszłym tygodniu stopniując napięcie i żonglując chronologią zajść, przedstawię oparty wyłącznie na wycinkach prasowych tajemniczy scenariusz wydarzeń z miasta i okolicy. Wszystko rozpocznie się od tego znaleziska - brzmi jak pomysł na mroczny dreszczowiec, a działo się to u nas naprawdę... :o

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Co tu jeszcze napiszę

#7

Post autor: LukaszB »

LukaszB pisze:Ja napiszę jak uratować kościół szkolny...
Napisałem viewtopic.php?p=38401#p38401" onclick="window.open(this.href);return false;
Teraz zajmę się kolejna trasą rowerową DT, łączącą szlak Motławy ze szlakiem domów podcieniowych, wzbogaconym o informacje z naszego forum. Trzeba wykorzystać pełnie sezonu rowerowego :)
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Co tu jeszcze napiszę

#8

Post autor: LukaszB »

Już wkrótce będę dużo pisał o ulicach dawnych i obecnych 8-)
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Co tu jeszcze napiszę

#9

Post autor: Jadzia »

W marcu mam się odezwać do mojego znajomego - spisać wspomnienia. Mam obiecane jakieś dokumenty i książki. Przepiszę i umieszczę na forumie - weryfikację owych wspomnień pozostawię Wam, drodzy forumowicze.
Dodam, że to były mieszkaniec ul. Królowej Jadwigi (1945 ;) - o bombardowaniach już dzisiaj słuchałam ).
Zielu, uśmiechnę się po dyktafon :)
Awatar użytkownika

zielu
Moderator
Moderator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 2405
Rejestracja: 31 sty 2011, o 22:12
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 168 razy
Otrzymał podziękowań: 208 razy
Kontakt:

Re: Co tu jeszcze napiszę

#10

Post autor: zielu »

Jadzia pisze:Zielu, uśmiechnę się po dyktafon :)
Dyktafon mi się rozkraczył jeszcze w grudniu :( . Po prostu przestał działać, a wyświetlacz wygląda, jakby ktoś od wewnątrz atramentu wlał... Sam korzystam z dyktafonu w komórce, ale to nie jest to samo... Ech... :cray2
"Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba"
ODPOWIEDZ