Zamek

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 681 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Zamek

#131

Post autor: LukaszB »

Kolejny zabytek został podpalony :ireful http://wiadomosci.onet.pl/trojmiasto/gd ... dnia/y9vp7" onclick="window.open(this.href);return false;
Czy też słyszycie w materiale, że właściciel za brak zabezpieczenia budynku został ukarany finansowo ?? Tak też musi być w sprawie zamku bo inaczej rozleci się na naszych oczach !!
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

zielu
Moderator
Moderator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 2403
Rejestracja: 31 sty 2011, o 22:12
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 165 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy
Kontakt:

Re: Zamek

#132

Post autor: zielu »

Czekamy na reakcję wojewody i ripostę konserwatora... - http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/ ... ,id,t.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba"
Awatar użytkownika

zielu
Moderator
Moderator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 2403
Rejestracja: 31 sty 2011, o 22:12
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 165 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy
Kontakt:

Re: Zamek

#133

Post autor: zielu »

zielu pisze:Czekamy na reakcję wojewody i ripostę konserwatora... - http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/ ... ,id,t.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Na razie efektem skargi jest zlecenie przez konserwatora kontroli zamku. Ma do niej dojść jeszcze w tym miesiącu. Z kolei wojewoda "na dniach" ma się spotkać z konserwatorem, aby rozmawiać m. in. o sytuacji w Tczewie. Zobaczymy co z tego wyniknie...
"Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba"
Awatar użytkownika

niespokojna66
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 1589
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:37
Podziękował;: 342 razy
Otrzymał podziękowań: 372 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Zamek

#134

Post autor: niespokojna66 »

Parę słów o zamku w publikacji Stanisława Kujota " Kto założył parafie w dzisiejszej diecezji chełmińskiej"
Załączniki
zamek1.jpg
zamek1.jpg (46.5 KiB) Przejrzano 1287 razy
zamek1.jpg
zamek1.jpg (46.5 KiB) Przejrzano 1287 razy
zamek2.jpg
zamek2.jpg (14.89 KiB) Przejrzano 1287 razy
zamek2.jpg
zamek2.jpg (14.89 KiB) Przejrzano 1287 razy
Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same../P.Bosmans/
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Zamek

#135

Post autor: zet48 »

O Zamku też wspomniano w artykule pisma "Weichselland" ("Powiśle") z kwietnia 1940 roku - niestety nie znam na tyle niemieckiego (i ta czcionka mnie denerwuje :) ) aby móc to przetłumaczyć.
Cały tekst przedstawiłem w innym temacie.

viewtopic.php?p=32087#p32087" onclick="window.open(this.href);return false;
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

Cez
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 490
Rejestracja: 8 sie 2012, o 21:11
Lokalizacja: Tczew Suchostrzygi
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 95 razy
Kontakt:

Re: Zamek

#136

Post autor: Cez »

http://tczew.naszemiasto.pl/artykul/zam ... 6a23,1,3,5

"Właściciel działki przy ul. Zamkowej w Tczewie, gdzie znajdują się wpisane do rejestru zabytków ruiny zamku, musi je zabezpieczyć na własny koszt do 30 czerwca. "

Do 30 CZERWCA? Na co oni czekają? Tydzień mu dać i tyle.
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 681 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Zamek

#137

Post autor: LukaszB »

Cez pisze:http://tczew.naszemiasto.pl/artykul/zam ... 6a23,1,3,5

"Właściciel działki przy ul. Zamkowej w Tczewie, gdzie znajdują się wpisane do rejestru zabytków ruiny zamku, musi je zabezpieczyć na własny koszt do 30 czerwca. "
Do 30 CZERWCA? Na co oni czekają? Tydzień mu dać i tyle.
No to ładnie. Kolejna zima i kolejna wiosna z roztopami. Jak zobaczy rachunek za konserwacje po czterech latach od odkopania to dostanie zawału. :nono
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Zamek

#138

Post autor: Jadzia »

Cez pisze:...musi je zabezpieczyć na własny koszt do 30 czerwca...
...
Do 30 CZERWCA? Na co oni czekają? Tydzień mu dać i tyle.
No i tutaj (jak dla mnie) pojawia się problem. Z jakiej racji na własny koszt?!
Dlaczego "Tydzień mu dać i tyle"? Cez, co byś zrobił mając takie znalezisko na własnej działce?
Dodam: jestem ZA ochroną tego "znaleziska". Jednak ja się pytam: gdzie jest pomoc państwa?
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Zamek

#139

Post autor: zet48 »

Państwo ma możliwość pomocy, ale nie musi tego robić. Jak zabytek leży na prywatnej ziemi to Wojewódzki Konserwator Zabytków może (i chyba musi) nakazać właścicielowi zabezpieczyć go przed zniszczeniem. W okolicy Gdańska była niedawno podobnie śmieszna sytuacja. Budynki wchodzące w skład kompleksu dworsko-parkowego w Rusocinie zabezpieczy na własny koszt prokuratura - prokuratura jest dysponentem tych nieruchomości po tym jak zabezpieczyła je w ramach prowadzonego śledztwa przeciwko założycielom Amber Gold. W Tczewie co prawda jest trochę inaczej, ale właściciel ziemi na której stoją ruiny zamku ma niewielkie pole do obrony i będzie musiał zabezpieczyć mury kasą z własnej kieszeni.
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Zamek

#140

Post autor: Jadzia »

zet, wiem o tym, co napisałeś. Jednak w poprzednim poście wyraziłam swoje oburzenie związane ze stanem prawnym w kwestii takich znalezisk. Trudno się dziwić tym, którzy coś odkryją/znajdą, a następnie cichaczem to zakopią/schowają, skoro mamy taka sytuację :nea
zet48 pisze:Państwo ma możliwość pomocy, ale nie musi tego robić.
Jaką pomoc poza ofertą zamiany działek, jak w tym przypadku? Jest jeszcze jakaś pomoc? :scratch
ODPOWIEDZ