Zbiorniki wodne w obrębie administracyjnym miasta Tczewa

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.

Autor Tematu
MTTczew
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 83
Rejestracja: 31 paź 2011, o 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Zbiorniki wodne w obrębie administracyjnym miasta Tczewa

#1

Post autor: MTTczew »

W tym roku będę pisać prace licencjacką i bardzo prawdopodobne jest, jeśli w czwartek 17.10.2013, zgodzą się doktorki i profesorki na temat mojej pracy. Dziś już rozpocząłem inwentaryzację zbiorników wodnych. To co ustaliłem z przejazdu autem i krótkim spacerem. Podam przybliżone lokalizacje odwołując się do ulicy przy której dany zbiornik wodny się znajduje.
Zbiorniki istniejące:
Zbiornik pomiędzy ulicami Aleja Solidarności a 30-go Stycznia zwany przez wędkarzy "Staw Górki".
Zbiornik przy ulicy Broniewskiego na osiedlu Witosa.
Zbiornik przy ulicy Frycza-Modrzewskiego na osiedlu Witosa.
Zbiornik przy ulicy Norwida na osiedlu Witosa.
Zbiornik przy ulicy Chełmońskiego na osiedlu Witosa.
Zbiornik przy ulicy Stanisławskiego na osiedlu Witosa.
Zbiornik przy ulicy Kossaka na osiedlu Witosa. Niedostępny, ponieważ był za płotem, prawdopodobnie na działce prywatnej.
Zbiornik przy ulicy Malczewskiego/Witkiewicza/Kossaka na osiedlu Witosa. Niedostępny, przynajmniej nie było wyraźnego dojścia do tego zbiornika, ponieważ jak objechałem te ulice to owszem był widoczny w dole ale wokół niego są zabudowania.
Zbiornik przy ulicy Piotrowo na osiedlu Piotrowo/Bajkowe.
Zbiornik przy ulicy Kubusia Puchatka na osiedlu Bajkowe.
Zbiornik przy ulicy Saperów na osiedlu Kolejarz, dokładniej to na byłych terenach wojskowych.


Podobno są jeszcze zbiorniki na osiedlu Witosa/teren poligonu, ale do nich nie dotarłem, jeśli ma ktoś możliwość zobaczenia czy na terenie poligonu są widoczne zbiorniki to proszę tu na pisać ewentualnie jakiś opis lokalizacyjny to się wybiorę później. Zbiorniki te są zasilane wodami gruntowymi i możliwe że pozostało tylko zagłębienie, ze względu na niski poziom wód gruntowych.
Interesuję mnie dokładniejsza data kiedy powstały. Dowiedziałem się z map, że istniały przed rokiem 1980 i po 1940.

Potrzebuję wszystkich możliwych informacji na temat tych zbiorników wymienionych i tych o których nie mam pojęcia i nie należą do osób prywatnych i są większe od oczek wodnych, kałuż :P.

Mam zamiar zrobić plany batymetryczne tych zbiorników i prawdopodobnie będę potrzebował pomocy przy ich robieniu, jeżeli ktoś będzie chciał zobaczyć jak to się robi, to zapraszam. Oczywiście wszystko się okaże w czwartek.
Załączniki
SAM_1126.jpg
Zbiornik przy ulicy Stanisławskiego na osiedlu Witosa.
SAM_1126.jpg (221.24 KiB) Przejrzano 2674 razy
Zbiornik przy ulicy Stanisławskiego na osiedlu Witosa.
Zbiornik przy ulicy Stanisławskiego na osiedlu Witosa.
SAM_1126.jpg (221.24 KiB) Przejrzano 2674 razy
SAM_1125.jpg
Zbiornik przy ulicy Chełmońskiego na osiedlu Witosa.
SAM_1125.jpg (324.87 KiB) Przejrzano 2674 razy
Zbiornik przy ulicy Chełmońskiego na osiedlu Witosa.
Zbiornik przy ulicy Chełmońskiego na osiedlu Witosa.
SAM_1125.jpg (324.87 KiB) Przejrzano 2674 razy
SAM_1114.jpg
Zbiornik przy ulicy Frycza-Modrzewskiego na osiedlu Witosa.
SAM_1114.jpg (284.19 KiB) Przejrzano 2674 razy
Zbiornik przy ulicy Frycza-Modrzewskiego na osiedlu Witosa.
Zbiornik przy ulicy Frycza-Modrzewskiego na osiedlu Witosa.
SAM_1114.jpg (284.19 KiB) Przejrzano 2674 razy
SAM_1116.jpg
Zbiornik przy ulicy Broniewskiego na osiedlu Witosa.
SAM_1116.jpg (241.88 KiB) Przejrzano 2674 razy
Zbiornik przy ulicy Broniewskiego na osiedlu Witosa.
Zbiornik przy ulicy Broniewskiego na osiedlu Witosa.
SAM_1116.jpg (241.88 KiB) Przejrzano 2674 razy
SAM_1110.jpg
Zbiornik przy ulicy Norwida na osiedlu Witosa.
SAM_1110.jpg (323.3 KiB) Przejrzano 2674 razy
Zbiornik przy ulicy Norwida na osiedlu Witosa.
Zbiornik przy ulicy Norwida na osiedlu Witosa.
SAM_1110.jpg (323.3 KiB) Przejrzano 2674 razy
SAM_1107.jpg
Zbiornik pomiędzy ulicami Aleja Solidarności a 30-go Stycznia zwany przez wędkarzy "Staw Górki".
SAM_1107.jpg (300.98 KiB) Przejrzano 2677 razy
Zbiornik pomiędzy ulicami Aleja Solidarności a 30-go Stycznia zwany przez wędkarzy "Staw Górki".
Zbiornik pomiędzy ulicami Aleja Solidarności a 30-go Stycznia zwany przez wędkarzy "Staw Górki".
SAM_1107.jpg (300.98 KiB) Przejrzano 2677 razy
Ostatnio zmieniony 13 paź 2013, o 19:27 przez Jadzia, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Tytuły wątków piszemy bez kropki na końcu zdania
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Zbiorniki wodne w obrębie administracyjnym miasta Tczewa

#2

Post autor: LukaszB »

Gratuluje tematu pracy bo życie podwodne zawsze bardzo mnie interesowało, a wędkarstwa nie chce uprawiać :nea Zbiorniki wodne w Tczewie jest to niewykorzystany potencjał rekreacyjny czego świetnym i pozytywnym przykładem są właśnie Górki. Mamy też kilka zbiorników z rodowodem historycznym, np. przy działkach na ul. Malinowskiej są tzw. glinianki czyli pozostałość po działalności cegielni. Wyrobiska gliny z racji jej właściwości nieprzepuszczania wody łatwo się napełniają. Mieliśmy tez stawy młyńskie, które nie dotrwały do naszych czasów więc ciebie pewnie nie interesują ;) Bardziej biegli w mapach mogliby wrzucić wycinki map dostępnych w necie z zaznaczeniem jeziorek :help
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

Autor Tematu
MTTczew
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 83
Rejestracja: 31 paź 2011, o 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Zbiorniki wodne w obrębie administracyjnym miasta Tczewa

#3

Post autor: MTTczew »

Kolejne zdjęcia. Ten zbiornik na terenach powojskowych z moich informacji był używany do nauki płetwonurków/ćwiczeń, i jest głęboki na blisko 9 metrów. (mógłby ktoś to potwierdzić)

Interesuje mnie to co istnieje teraz, a jeżeli te zbiorniki "glinianki" są i dostęp do nich jest nieograniczony to bardzo chętnie, tylko jakaś bliższa lokalizacja ;)


Te o których wiem.
https://mapsengine.google.com/map/edit? ... V85oK8oOwA
Załączniki
P5030510.jpg
Zbiornik przy ulicy Saperów na osiedlu Kolejarz, dokładniej to na byłych terenach wojskowych.
P5030510.jpg (196.69 KiB) Przejrzano 2673 razy
Zbiornik przy ulicy Saperów na osiedlu Kolejarz, dokładniej to na byłych terenach wojskowych.
Zbiornik przy ulicy Saperów na osiedlu Kolejarz, dokładniej to na byłych terenach wojskowych.
P5030510.jpg (196.69 KiB) Przejrzano 2673 razy
SAM_1127.jpg
Zbiornik przy ulicy Kubusia Puchatka na osiedlu Bajkowe.
SAM_1127.jpg (296.02 KiB) Przejrzano 2673 razy
Zbiornik przy ulicy Kubusia Puchatka na osiedlu Bajkowe.
Zbiornik przy ulicy Kubusia Puchatka na osiedlu Bajkowe.
SAM_1127.jpg (296.02 KiB) Przejrzano 2673 razy
SAM_1129.jpg
Zbiornik przy ulicy Piotrowo na osiedlu Piotrowo/Bajkowe.
SAM_1129.jpg (305.19 KiB) Przejrzano 2673 razy
Zbiornik przy ulicy Piotrowo na osiedlu Piotrowo/Bajkowe.
Zbiornik przy ulicy Piotrowo na osiedlu Piotrowo/Bajkowe.
SAM_1129.jpg (305.19 KiB) Przejrzano 2673 razy
Awatar użytkownika

Michał
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 395
Rejestracja: 4 lut 2011, o 15:33
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 19 razy
Kontakt:

Re: Zbiorniki wodne w obrębie administracyjnym miasta Tczewa

#4

Post autor: Michał »

Spójrz na swoją mapkę i na północnej stronie ulicy Malinowskiej, praktycznie naprzeciw "Fleksa" masz dwa największe chyba zbiorniki na terenie miasta. To pierwotnie były cztery doły, ale po zalaniu powstały dwa stawy z "wysepkami", które w miarę wyrastania krzewów i drzew przekształciły się w "mierzeje" dzielące każdy stawek na dwie części. Dostęp jest praktycznie bezproblemowy, choć z różnych względów te stawki nigdy nie cieszyły się zainteresowaniem "użytkowym".

Tuż obok na wschód masz jeszcze inny zbiorniczek - "odstojnik" biooczyszczalni Strefy.

Granica miasta biegnie w tej okolicy wzdłuż ulicy Szkolnej, do pierwszych zabudowań Tczewskich Łąk (dawnego SKR-u) a potem na zachód do ogródków działkowych.

Stawek na północ od oczyszczalni, leży już chyba w Czatkowach. Natomiast w granicach miasta leży chyba część stawów rybnych przy ul. Działkowej (za cmentarzem austriackim)
Awatar użytkownika

geo
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 303
Rejestracja: 9 lut 2011, o 19:00
Lokalizacja: Lunały a teraz Kunzendorf
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Zbiorniki wodne w obrębie administracyjnym miasta Tczewa

#5

Post autor: geo »

1.To już raczej Bałdowo, na południe od Dryboku, nie wiem czy łapie się w Twój rejon badań
Obrazek
tutaj jeszcze w prawym-górnym załapał się kolejny zbiornik w tym parczku
Obrazek
2. Tu wspomniane rejony Flexa,kwiecień więc troche wody na polach z roztopów,
Obrazek
3. Tu za Gókami a między Sliwinami
Obrazek
4. Osiedle Solaris itp rejony, Górki
Obrazek
o5.No i cała masa w żwirowni na ROkitkach
Obrazek
6. A tu wspomniane przez Ciebie Górki
Obrazek

Tu wrzuciłem swoje lotnicze wybrane, może coś wygrzebiesz
http://widokzgory.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak będziesz badał batymetrię? My na praktykach z limno to zimą z przerębli. to były najlepsze praktyki :D
W razie co z chęcią sobie wspomnę old good tenses.

Autor Tematu
MTTczew
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 83
Rejestracja: 31 paź 2011, o 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Zbiorniki wodne w obrębie administracyjnym miasta Tczewa

#6

Post autor: MTTczew »

Michał, dzięki wielkie jutro się tam wybiorę.
Geo dzięki za zdjęcia, batymetrie jeżeli będę badał to im szybciej tym lepiej, i na pewno przed okresem zimowym a także w okresie zimowym, ale tylko te duże zbiorniki zimą a przynajmniej "staw Górki". Na praktykach badaliśmy w lecie, frajda nieziemska na pontonie z którego uchodziło powietrze :)
Wiem, że w zimie łatwiej i szybciej ale mamy tyle małych zbiorników że tak naprawdę w ciągu 3-4 dni mielibyśmy wszystko zrobione.
Interesują mnie tylko zbiorniki w granicach miasta.

Na terenie miasta jest minimum 13 zbiorników (100% pewność)
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Zbiorniki wodne w obrębie administracyjnym miasta Tczewa

#7

Post autor: zet48 »

Czy interesują Cie tylko istniejące zbiorniki wodne?
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"

Autor Tematu
MTTczew
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 83
Rejestracja: 31 paź 2011, o 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Zbiorniki wodne w obrębie administracyjnym miasta Tczewa

#8

Post autor: MTTczew »

Istniejące tylko, ale historia jakiegoś zbiornika to jak najbardziej może być :)
Awatar użytkownika

Chris
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:51
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: Zbiorniki wodne w obrębie administracyjnym miasta Tczewa

#9

Post autor: Chris »

Nurtuje mnie jedna rzecz. Jaki jest cel naukowy tej pracy i korzyść z niej płynąca?

Autor Tematu
MTTczew
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 83
Rejestracja: 31 paź 2011, o 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Zbiorniki wodne w obrębie administracyjnym miasta Tczewa

#10

Post autor: MTTczew »

Temat jest zaklepany :) Chris będzie to pierwsze zestawienie zbiorników wodnych na terenie Miasta. Nie ma żądnych opracowań, badań. Będzie to nie jako pierwszy krok do badań w przyszłości. Praca ta może być przydatna podczas zagospodarowania w przyszłości zbiorników wodnych, i przydatności ich do celów rekreacyjnych.

Obecnie jestem na etapie uzyskiwania zgody, aby bez żadnych komplikacji móc robić pomiary na zbiornikach. (podczas ćwiczeń terenowych, badaliśmy 3 zbiorniki i na 2 pojawili się ludzie z pretensjami, oczywiście tłumaczyliśmy że my robimy badania batymetryczne a nie łowimy ryby :P :)

Jeżeli jutro uzyskam zgodę od Urzędu Miasta to również jutro robię pierwsze badania, będzie to badanie przewodności konduktometrem i temperatury.
Nie będzie to nic ciekawego, polegać to będzie na nabieraniu wody z brzegu do pojemnika na wysięgniku o długości ok. 4m i wkładaniu konduktometru do tegoż pojemnika w celu zbadania przewodności wody i jej temperatury. Badanie te będę robił regularnie w odstępie 2 tygodniowym.

Pozdrawiam ;)
ODPOWIEDZ