Uzupełniamy Wikimapię

Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Uzupełniamy Wikimapię

#1

Post autor: zet48 »

Na stronie wikimapia.org można nanosić i opisywać obiekty na mapie satelitarnej - jest to bardzo przydatne np. w poszukiwaniu dokładnego adresu budynku.
Na "terenie" naszego miasta wiele obiektów jeszcze brakuje - pobawmy się trochę i uzupełnijmy wspólnie braki.
http://wikimapia.org/#lang=pl&lat=54.09 ... 5&z=13&m=b" onclick="window.open(this.href);return false;
Sam od jakiegoś czasu uzupełniam brakujące miejsce takie jak pomniki czy poszczególne numery domów ...ale sam nie jestem w stanie ogarnąć całego miasta.
Jeśli zauważyliście że jakiś obiekt (budynek, pomnik, skwer, ulica itp.) nie jest jeszcze naniesiony na mapę, obrysujcie jego kontur używając przycisku
"Dodaj miejsce"
dodaj.jpg
dodaj.jpg (27.3 KiB) Przejrzano 642 razy
dodaj.jpg
dodaj.jpg (27.3 KiB) Przejrzano 642 razy
...a następnie kliknijmy "zapisz", dodajmy nazwę oraz opis obiektu i ponownie kliknijmy "zapisz". W taki właśnie sposób uzupełniamy nasze miasto :)

Dodane obiekty możemy zapisywać tutaj i wspólnie tworzyć opisy do tych już istniejących .
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

Orzeu
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 14
Rejestracja: 23 lis 2012, o 13:07
Lokalizacja: Tczew: Nowe Miasto
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Uzupełniamy Wikimapię

#2

Post autor: Orzeu »

zet48 pisze: sam nie jestem w stanie ogarnąć całego miasta.
Sam nie jesteś ;) Od ponad roku oznaczam na wikimapii Tczew i okolice :)
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Uzupełniamy Wikimapię

#3

Post autor: zet48 »

Co już naniosłeś na mapę miasta? :ok
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

Orzeu
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 14
Rejestracja: 23 lis 2012, o 13:07
Lokalizacja: Tczew: Nowe Miasto
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Uzupełniamy Wikimapię

#4

Post autor: Orzeu »

Ogólnie dodałem ponad 1900 obiektów z czego 90% w Tczewie. Długo by wymieniać ale np większość Starego Miasta (budynki), podział na osiedla, opisy, edycje obiektów, niektóre ulice i wiele innych. Jest jeszcze bardzo dużo pracy a ostatnio niestety mam mniej czasu na to :(

Jako dowód ;)

Obrazek
ODPOWIEDZ