Wiadukty

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

Chris
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:51
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: Wiadukty

#11

Post autor: Chris »

Faktycznie, widać również miejsce na koryto Milenu, zgadza się również kąt i położenie kanału i drogi pod linię kolejową. Niestety konstrukcja przęsła jest inna. Na zdjęciach podanych przez Ciebie widać że są one zespolone, natomiast tczewski wiadukt ma wyraźnie oddzielone od siebie, odrębne przęsła:
Untitled.png
Untitled.png (111.3 KiB) Przejrzano 2267 razy
Untitled.png
Untitled.png (111.3 KiB) Przejrzano 2267 razy
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Wiadukty

#12

Post autor: zet48 »

Jak wspomniał Chris oba znajdujące się tam jednotorowe dwuprzęsłowe wiadukty mają inną budowę ...poniżej jedyne zdjęcie jakie udało mi się znaleźć.
Załączniki
9.jpg
9.jpg (121.72 KiB) Przejrzano 2266 razy
9.jpg
9.jpg (121.72 KiB) Przejrzano 2266 razy
Ostatnio zmieniony 19 lut 2013, o 18:19 przez zet48, łącznie zmieniany 1 raz.
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"

aron.eczek
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2013, o 17:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Wiadukty

#13

Post autor: aron.eczek »

nie. na zdjęciach są dwa oddzielne przęsła
http://www.audiovis.nac.gov.pl/obraz/82339:1/" onclick="window.open(this.href);return false;
kratownica mogła się zmienić.
pamiętaj że zdjęcie jest przedwojenne.
mogli rosjanie zabrać jako trofiejne. mogło zostać przebudowane przy jakimś remoncie. nie traktowałbym kształtu kratownicy jako coś niezmiennego
Awatar użytkownika

niespokojna66
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 1593
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:37
Podziękował;: 342 razy
Otrzymał podziękowań: 379 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Wiadukty

#14

Post autor: niespokojna66 »

aron.eczek pisze:Witam.
wpadłem z krótką wizytą, aby poszukać pomocy tczewsich forumowiczów.
w archiwum NAC znajduje się parę zdjęć opisanych jako budowa mostu w Modlinie. Ale nie bardzo pasują do okolic Modlina, za to dosyć dobrze pasują do okolic Tczewa.
potrzebuję pomocy w potwierdzeniu.
poniżej linki do zdjęć
http://www.audiovis.nac.gov.pl/obraz/82339:1/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.audiovis.nac.gov.pl/obraz/82342:1/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.audiovis.nac.gov.pl/obraz/75 ... f1f6c29c4/" onclick="window.open(this.href);return false;

uważam... przypuszczam, że jest to zdjęcie wiaduktu do którego przesyłam poniższy link
http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/ ... riant=ORTO" onclick="window.open(this.href);return false;
prośba jest następująca: czy ktoś posiada zdjęcie, lub mógłby wykonać nowe które pokrywałoby się ze starą fotografią?
kąt przyczółków, wzmocnienie brzegu kanału po drugiej stronie mostów. itp itd.
Wielokrotnie przejeżdżałam pociągiem po tym moście w Modlinie i wydaje mi się,że to na pewno nie on jest na tych zdjęciach. Z bardzo prostej przyczyny, otóż rzeka w tamtym miejscu jest o wiele szersza...
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... _wiezy.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same../P.Bosmans/

aron.eczek
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2013, o 17:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Wiadukty

#15

Post autor: aron.eczek »

i sam się zamotałem o co chodzi z dwoma przęsłami.
tak. nie da się tego nie zauważyć, że aktualne mosty zbudowany są z 4 segmentów, natomiast na starym zdjęciu widać most który został nasunięty na filary.
różni się również konstrukcyjnie od mostu w głębi.
dane z serwisu kolej.one.pl wskazują że pierwsza nitka została zbudowana w 1911 roku, a druga 1928 i to z tego roku mogą pochodzić te zdjęcia.

warto dodać że linia była elektryfikowana pod koniec lat 60 i nawet jeśli mosty nie zostały przebudowane wcześniej, to właśnie w czasie elektryfikacji mógł mieć miejsce poważny remont konstrukcji mostów.. a w zasadzie zbudowanie kratownicy od nowa, zwłaszcza że jedna z nich w tym czasie miała już prawie 60 lat.
dlatego jakby ktoś mógł stanąć nad kanałkiem i zrobić zdjęcie tak skadrowane, na którym byłoby widać przyczułek, filar i betonowe wzmocnienie brzegu byłbym wdzięczny.
na zdjęciach satelitarnych wydaje się że wzmocnienie brzegu jest. ale kąt zdjęcie i jakość nie pozwala uzyskać pewności.
http://www.audiovis.nac.gov.pl/obraz/82339:1/" onclick="window.open(this.href);return false;
Załączniki
tczew.jpg
mapy
tczew.jpg (48.45 KiB) Przejrzano 2261 razy
mapy
mapy
tczew.jpg (48.45 KiB) Przejrzano 2261 razy
Awatar użytkownika

niespokojna66
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 1593
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:37
Podziękował;: 342 razy
Otrzymał podziękowań: 379 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Wiadukty

#16

Post autor: niespokojna66 »

Przed nami kolejna budowa wiaduktu w przedłużeniu ulicy Mostowej , wytrzymał tylko dwadzieścia parę lat :facepalm .Poprzedni widzimy na zdjęciu z kolekcji pana Stanisława Zaczyńskiego (zbiory MBP w Tczewie)...Na deser chyba kominy mleczarni i rzeźni :scratch
Załączniki
wiadukt kolejowy.jpg
wiadukt kolejowy.jpg (161.3 KiB) Przejrzano 2222 razy
wiadukt kolejowy.jpg
wiadukt kolejowy.jpg (161.3 KiB) Przejrzano 2222 razy
Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same../P.Bosmans/
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Wiadukty

#17

Post autor: zet48 »

To jednak nasz wiadukt :)
Byłem dziś na miejscu i wykonałem zdjęcie porównawcze ...wszystko się zgadza.
Załączniki
1.jpg
1.jpg (90.92 KiB) Przejrzano 2235 razy
1.jpg
1.jpg (90.92 KiB) Przejrzano 2235 razy
DSC_8382.jpg
DSC_8382.jpg (213.28 KiB) Przejrzano 2235 razy
DSC_8382.jpg
DSC_8382.jpg (213.28 KiB) Przejrzano 2235 razy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"

aron.eczek
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2013, o 17:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Wiadukty

#18

Post autor: aron.eczek »

Bardzo dziękuje za zdjęcie. :)
Awatar użytkownika

Cez
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 490
Rejestracja: 8 sie 2012, o 21:11
Lokalizacja: Tczew Suchostrzygi
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 95 razy
Kontakt:

Re: Wiadukty

#19

Post autor: Cez »

Narysowalem mapke, na ktorej zaznaczylem na zielono miejsce gdzie wg mnie powinien powstac wiadukt, ktory by odciązył ten z Wojska Polskiego. Patrzac na mape, na ktorej sa zaznaczone dzialki widac, ze przerzucenie wiaduktu pasowałoby nie tylko na przedluzeniu ul. Szkoły morskiej, ale takze tez na wysokosci Białego Domku, ktory trzeba by bylo w tym celu wyburzyc ;) Po drugiej stronie trzeba by bylo zlikwidowac graniczne ogrodki dzialkowe, i dalej na osiedlu Kolejarz wybudowac łacznik drogowy, ktory zreszta chyba jest w planach, bo widac taki zakręt w wytyczonej dzialce. Dzieki temu byłoby zgrabne połaczenie ze skrzyzowaniem z al. Kociewska i al. Solidarnosci.
Załączniki
Wiadukt.jpg
Wiadukt.jpg (381.11 KiB) Przejrzano 2187 razy
Wiadukt.jpg
Wiadukt.jpg (381.11 KiB) Przejrzano 2187 razy
Awatar użytkownika

zielu
Moderator
Moderator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 2405
Rejestracja: 31 sty 2011, o 22:12
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 168 razy
Otrzymał podziękowań: 208 razy
Kontakt:

Re: Wiadukty

#20

Post autor: zielu »

Cez pisze:Narysowalem mapke, na ktorej zaznaczylem na zielono miejsce gdzie wg mnie powinien powstac wiadukt, ktory by odciązył ten z Wojska Polskiego. Patrzac na mape, na ktorej sa zaznaczone dzialki widac, ze przerzucenie wiaduktu pasowałoby nie tylko na przedluzeniu ul. Szkoły morskiej, ale takze tez na wysokosci Białego Domku, ktory trzeba by bylo w tym celu wyburzyc ;)
Budowa wiaduktu w wskazanych przez ciebie miejscach jest nieracjonalna. Samochody chcące ominąć zatłoczony wiadukt w ul. Wojska Polskiego przejadą przez nowy wiadukt, by... wjechać w zatłoczoną ul. 30 Stycznia.

Nowy wiadukt miałby sens, gdyby powstał na wysokości Eatona. No ale z wiadomych względów jest to raczej niemożliwe...
"Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba"
ODPOWIEDZ