Park w projekcie miejskim

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.

Autor Tematu
MTTczew
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 83
Rejestracja: 31 paź 2011, o 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Park w projekcie miejskim

#21

Post autor: MTTczew »

No tak użycie słupów granicznych też warte do opisania aczkolwiek mnie interesuje też kiedy to miejsce powstało i co tam się mieściło. Nie wiem czy tam byłą huśtawka, bo albo jestem za młody albo nigdy się temu nie przypatrywałem :)
Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Park w projekcie miejskim

#22

Post autor: be-good »

MTTczew pisze:...mnie interesuje też kiedy to miejsce powstało i co tam się mieściło...
Też dałbym wiele za poznanie dokładnych czasowych okoliczności powstania takiej aranżacji tego zakątka. Z pewnością to dzieło pochodzące z czasu wojny lub niedługo po niej.

Autor Tematu
MTTczew
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 83
Rejestracja: 31 paź 2011, o 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Park w projekcie miejskim

#23

Post autor: MTTczew »

Może w Urzędzie Miasta są jakieś zapiski?
Awatar użytkownika

aga_piet
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 670
Rejestracja: 30 sty 2011, o 17:30
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Park w projekcie miejskim

#24

Post autor: aga_piet »

Żeby nie było, że tylko gwałty... :nono2 Nasz Park jest również inspiracją, kanwą y natchnienię ;)

Obrazek

Obrazek
Nie ma smalcu! Z dżemem są puree!
Awatar użytkownika

Ciotka Idalia
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 398
Rejestracja: 11 mar 2011, o 09:10
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: Park w projekcie miejskim

#25

Post autor: Ciotka Idalia »

W czasach zamierzchłych, kiedy jeszcze żyły dinozaury i Ciotka ;) mieszkając w innej dzielnicy miasta jakoś nie po drodze nam było do parku. Pamiętam raz jeden, jak byłam w amfiteatrze na jakimś festynie, gdzie były zawody między rodzinami. Jedną z konkurencji było np. takie obranie jabłka, żeby miało jak najdłuższą skórkę :) Pamiętam również, że w maju (chyba) na ul. Kołąątaja był organizowany kiermasz książki. Wzdłuż ulicy stały stragany z książkami. Przez park "się przechodziło" w drodze na Czyżykowo.
Bliżej się zapoznałam z tym miejscem w momencie przeprowadzki w jego sąsiedztwo. Spacery z rodziną, obowiązkowo odwiedziny u żab :) Wiosną i latem lubiłam usiąść z książką na ławce i zagłębić się w lekturze, a dziecię spokojnie spało obok w wózku :) echhh... ile ja się wtedy naczytałam.... I tylko ptaki przeszkadzały ;)
Obecnie również spaceruję z rodzinką, wiosną czekamy na żółte dywany pod bezlistnymi jeszcze drzewami, latem szukamy wytchnienia od upału, a jesienią obowiązkowo wielokolorowe liście i kasztany :) Lubię nasz park i nie boję się w nim przebywać sama i po zmierzchu. Myślę, że z duży w nim ruch aby kogoś zgwałcić czy napaść :pala
Awatar użytkownika

niespokojna66
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 1593
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:37
Podziękował;: 343 razy
Otrzymał podziękowań: 379 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Park w projekcie miejskim

#26

Post autor: niespokojna66 »

MTTczew pisze:O to chodzi, bo w postach każdy pisał o gwałtach. A co to jest w parku, jak się wchodzi od strony ulicy Bałdowskiej i idzie w stronę amfiteatru i po prawej stronie jest taki jakby plac z murkiem? Co tam było?
kiedyś z lewej strony tego "placyku" były schody , takie jakby z dużych kamieni zrobione, zjechałam po nich rowerem :szok2 :facepalm
Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same../P.Bosmans/

Autor Tematu
MTTczew
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 83
Rejestracja: 31 paź 2011, o 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Park w projekcie miejskim

#27

Post autor: MTTczew »

Czy w parku są jeszcze egzotyczne gatunki drzew?
Awatar użytkownika

Orzeu
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 14
Rejestracja: 23 lis 2012, o 13:07
Lokalizacja: Tczew: Nowe Miasto
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Park w projekcie miejskim

#28

Post autor: Orzeu »

niespokojna66 pisze:
MTTczew pisze:O to chodzi, bo w postach każdy pisał o gwałtach. A co to jest w parku, jak się wchodzi od strony ulicy Bałdowskiej i idzie w stronę amfiteatru i po prawej stronie jest taki jakby plac z murkiem? Co tam było?
kiedyś z lewej strony tego "placyku" były schody , takie jakby z dużych kamieni zrobione, zjechałam po nich rowerem :szok2 :facepalm

Jak byłem małym smykiem to zawsze myślałem, że tam w tych "wnękach" tego murku mieszka czarownica :facepalm :P No i chyba swego czasu była tam wspominana już huśtawka i stół do ping ponga (moge sie mylić).

PS. Witam wszystkich na forum :)
Awatar użytkownika

niespokojna66
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 1593
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:37
Podziękował;: 343 razy
Otrzymał podziękowań: 379 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Park w projekcie miejskim

#29

Post autor: niespokojna66 »

MTTczew pisze:Czy w parku są jeszcze egzotyczne gatunki drzew?
jedyny egzotyczny gatunek ,który dostrzegłam, to drzewa leszczyny tureckiej :)
Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same../P.Bosmans/

Autor Tematu
MTTczew
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 83
Rejestracja: 31 paź 2011, o 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Park w projekcie miejskim

#30

Post autor: MTTczew »

Co sądzicie o ZEGARZE SŁONECZNYM ??
ODPOWIEDZ