Pierwsza Pomoc z DT

Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Pierwsza Pomoc z DT

#1

Post autor: zet48 »

W dzisiejszych czasach łatwo o wypadek lub inne nieszczęście losowe - jak się wtedy zachować? odejść i udawać że nas to nie dotyczy? udawać że nie widzimy osoby potrzebującej pomocy?
NIE ! trzeba udzielić pomocy tak jak umiemy ...a możemy umieć więcej 8-)
Na mini czacie narodził się pomysł zorganizowania kursu Pierwszej Pomocy dla mieszkańców Tczewa.
Są na forum osoby, które mają już takie kursy za sobą i mogą podzielić się wiedzą w tym zakresie ...możemy również wejść w "spółkę" z Polskim Czerwonym Krzyżem lub WOPR - myślę że oni nie będą mieli nic przeciwko, wszak zależy im (tak samo jak nam) by coraz więcej osób szkolić w udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.
56962_PP_crop.jpg
56962_PP_crop.jpg (17.11 KiB) Przejrzano 1125 razy
56962_PP_crop.jpg
56962_PP_crop.jpg (17.11 KiB) Przejrzano 1125 razy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

Chris
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:51
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: Pierwsza Pomoc z DT

#2

Post autor: Chris »

Oczywiście należałoby pozyskać też salę do przeprowadzenia szkolenia - np. sala gimnastyczna jakiejś szkoły? Posiada ktoś kontakt w tym kierunku? Nie wspominając o ogłoszeniach w zaprzyjaźnionych portalach.

Dodać do tego należy fakt, że byłby to kamień milowy w rozwoju Dawnego Tczewa. Z portalu którego gross inicjatyw dotyczy spraw historycznych wypłynęłaby propozycja typowo społeczna, rozszerzająca dotychczasowe pole działalności. Sądzę że poza pożytecznym działaniem dla dobra tczewian można przy okazji zachęcić też ludzi do wkładu w merytoryczną stronę DT.
Na pewno w byłby to ogromny "+" w CV dla Dawnego Tczewa.
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Pierwsza Pomoc z DT

#3

Post autor: zet48 »

Wątek historyczny też możemy poruszyć :)
Możemy - w ramach ciekawostek - opowiedzieć o kilku znanych lekarzach którzy wpisali się w historię Tczewa.
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

aga_piet
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 670
Rejestracja: 30 sty 2011, o 17:30
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Pierwsza Pomoc z DT

#4

Post autor: aga_piet »

O! To jest to, czego mi potrzeba! :ok
Wolałabym aby taki kurs przeprowadzał ktoś ze służb ratowniczych, mający doświadczenie w szkoleniu, a nie ktoś, kto po prostu taki kurs kiedyś przebył.
Nie ma smalcu! Z dżemem są puree!
Awatar użytkownika

mieczy
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 591
Rejestracja: 5 mar 2011, o 12:35
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 223 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Pierwsza Pomoc z DT

#5

Post autor: mieczy »

zet48 pisze:Wątek historyczny też możemy poruszyć :)
Możemy - w ramach ciekawostek - opowiedzieć o kilku znanych lekarzach którzy wpisali się w historię Tczewa.
Podstawy pomocy już podałem (no i historyczne) :lol:
viewtopic.php?p=25466#p25466" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Emiii
Najemca
Najemca
Reakcje:
Posty: 119
Rejestracja: 5 cze 2012, o 09:19
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Pierwsza Pomoc z DT

#6

Post autor: Emiii »

SUPEEEERRR!!! :)

Dzisiaj rozmawiałam z Madzikiem o organizacji Pierwszej Pomocy z DT. Podsunęła całkiem fajny pomysł, a mianowicie:
2012-10-18 13.13.54.JPG
Gadżecik z ZUOSu
2012-10-18 13.13.54.JPG (241.82 KiB) Przejrzano 1084 razy
Gadżecik z ZUOSu
Gadżecik z ZUOSu
2012-10-18 13.13.54.JPG (241.82 KiB) Przejrzano 1084 razy
Po wstępnej rozmowie z ZUOSem udało nam się ustalić, że byłaby możliwość załatwienia takich gadżetów dla osób uczestniczących w szkoleniu (mały odblask, maseczka do sztucznego oddychania i gumowe rękawiczki) ALE musimy wcześniej określić się co do ilości :)

Mogę również porozmawiać z WOPRowcami Tczewskimi ... wydaje mi się, że nie powinni mieć problemu z dołączeniem do akcji :)
"Są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu..." xD
Paulo Coelho
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Pierwsza Pomoc z DT

#7

Post autor: zet48 »

Pojawiło się zielone światło ze strony PCK Gdańsk ...mamy ich poparcie i uzyskamy od nich pomoc.
Niestety jest mały problem ...w spotkaniu może brać udział max 20 osób, to dlatego że najważniejsza jest praktyka - jeśli czegoś nie spróbujesz to teoria na wiele pomoże. Jeśli chętnych będzie więcej (a wiem że będzie) to musimy zrobić kilka lub kilkanaście spotkań ...wszystko po to by każdy uczestnik szkolenia mógł spróbować swoich sił na fantomie "Ania".
Jutro będę wiedział coś więcej jak odnowie moje stare kontakty 8-) wszak sam jestem członkiem i szkoleniowcem PCK :)
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7996
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 685 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Pierwsza Pomoc z DT

#8

Post autor: LukaszB »

W związku z powyższym proponuję akcję dla sympatyków DT. Warto żebyśmy wiedzieli jak reagować w sytuacjach kryzysowych które mogą się zdarzyć podczas naszych wypraw i nie tylko
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
ODPOWIEDZ