Tczew w japońskiej TV

Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7996
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 685 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Tczew w japońskiej TV

#1

Post autor: LukaszB »

W dniach między 25 a 30 października japońska stacja telewizyjna BS FUJI http://www.bsfuji.tv/top/index/top.htm" onclick="window.open(this.href);return false; planuje kręcenie odcinka o atrakcjach turystycznych Grudziądza, Malborka, Tczewa, Gdańska i Sopotu. W naszym mieście szczególnie interesują ich:
- ciekawostki historyczne,
- info dot. mostu kolejowego i kolei w Tczewie,
- info dot. wiatraka, tj. skąd się w Tczewie i dlaczego pojawił.

Jak twierdzi pełnomocnik akcji w Polsce Program jest bardzo popularny w Japonii i przyczynia się do wzrostu zainteresowania turystów miejscami przedstawionymi w programie.
W związku z tym, że ostateczny scenariusz zmusi być gotowy do 14 września, musimy do końca tygodnia odpowiedzieć.
Kto przygotuje "esencje" info o wiatraku ?? Druga osoba (osoby) proszona(e) jest (są) o wybranie ciekawostek interesujących dla potencjalnego obcokrajowca. Kolej już zrobiliśmy ::dawnytczew a most ma własną stronę :tczew
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7996
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 685 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Tczew w japońskiej TV

#2

Post autor: LukaszB »

Ktokolwiek chętny do pomocy ?? Wiem, ze zadanie z wiatrakiem nie jest łatwe, ale lepiej samurajów naprowadzić w dobrą stronę ;)
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Tczew w japońskiej TV

#3

Post autor: zet48 »

Mamy wielu znanych na całym Świecie Tczewian ...aktorów teatru i filmu, polityków, podróżników, sportowców - może to zainteresuje Japończyków?
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7996
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 685 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Tczew w japońskiej TV

#4

Post autor: LukaszB »

zet48 pisze:Mamy wielu znanych na całym Świecie Tczewian ...aktorów teatru i filmu, polityków, podróżników, sportowców - może to zainteresuje Japończyków?
W pierwszym poście tematu przedstawiłem co Japończyków interesuje. Wysłałem już materiały dotyczące kolei, mostu i wiatraka. Pozostają ciekawostki !!
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

zielu
Moderator
Moderator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 2407
Rejestracja: 31 sty 2011, o 22:12
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 170 razy
Otrzymał podziękowań: 209 razy
Kontakt:

Re: Tczew w japońskiej TV

#5

Post autor: zielu »

LukaszB pisze:W pierwszym poście tematu przedstawiłem co Japończyków interesuje. Wysłałem już materiały dotyczące kolei, mostu i wiatraka. Pozostają ciekawostki !!
Trzymaj ciekawostkę :) - viewtopic.php?p=23343#p23343" onclick="window.open(this.href);return false;
"Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba"
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Tczew w japońskiej TV

#6

Post autor: zet48 »

Coś mi w głowie świta (może to być niepełna informacja - umysł już w tym wieku nie ten :P ) , że kiedyś w Tczewie gościły dwie uczestniczki VI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego ...jeszcze za czasów PRL-u, bo witał ich I sekretarz KP PZPR Towarzysz Nowakowski ...ale wydaje mi się ze to były Chinki :scratch
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Tczew w japońskiej TV

#7

Post autor: be-good »

Może to tzw faux pas wobec gości z Imperium Słońca, ale scenę z prawdziwego końca ostatniej wielkiej wojny uwiecznił w sierpniu 1945 roku wyjechany tczewiak:

Obrazek
Awatar użytkownika

zielu
Moderator
Moderator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 2407
Rejestracja: 31 sty 2011, o 22:12
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 170 razy
Otrzymał podziękowań: 209 razy
Kontakt:

Re: Tczew w japońskiej TV

#8

Post autor: zielu »

zet48 pisze:Coś mi w głowie świta (może to być niepełna informacja - umysł już w tym wieku nie ten :P ) , że kiedyś w Tczewie gościły dwie uczestniczki VI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego ...jeszcze za czasów PRL-u, bo witał ich I sekretarz KP PZPR Towarzysz Nowakowski ...ale wydaje mi się ze to były Chinki :scratch
To na 99 proc. były Chinki. Nazwisk nie pomnę, ale pisali o tym w "jednodniówce" z okazji 700-lecia nadania praw miejskich.
"Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba"
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7996
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 685 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Tczew w japońskiej TV

#9

Post autor: LukaszB »

be-good pisze:Może to tzw faux pas wobec gości z Imperium Słońca, ale scenę z prawdziwego końca ostatniej wielkiej wojny uwiecznił w sierpniu 1945 roku wyjechany tczewiak:

Obrazek
Bardzo dobre, właśnie tego typu ciekawostki są nam potrzebne :ok Zet48 nie musimy iść azjatycką drogą ;)
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

mieczy
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 591
Rejestracja: 5 mar 2011, o 12:35
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 223 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Tczew w japońskiej TV

#10

Post autor: mieczy »

Napisałem do kolegi mieszkającego w Londynie, co jego żonę (japonkę) zainteresowało podczas pobytów w Tczewie.
Mam nadzieję, że znajdzie chwilę by odpisać (w terminie) :scratch
ODPOWIEDZ