Tczewskie absurdy

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

mirza3
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 499
Rejestracja: 6 lut 2011, o 20:29
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował;: 382 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#21

Post autor: mirza3 »

Cóż, jak nie było to nie było, ale jak już uchwalono - to hurtem.

Jak stanowi Uchwała Nr XXXI/273/2009 Rady Miejskiej w Tczewie z dnia 26 lutego 2009 r. w sprawie nadania nazw nowoprojektowanym ulicom:

§ 1
1. Projektowanym ulicom położonym pomiędzy ulicą Głowackiego, Aleją Solidarności, a
południową granicą miasta nadaje się następujące nazwy :
...
3. dla drogi oznaczonej w planie zagospodarowania przestrzennego symbolem KD.06. L
- ul. Forsterów,


Co prawda, zamieszczone w Uchwale uzasadnienie precyzuje, o których Forsterów chodzi, ale w nazwie poskapiono choćby inicjałów. Miejmy jednak nadzieję, że jak na całym mieście, tak i tam, zawieszone zostaną "gustowne" tabliczki, żeby nie było watpliwości, czy też ,o zgrozo, nadinterpretacji.

Doceniając, mimo wszystko, starania władz miasta o upamiętnienie zasłużonych postaci, trudno się oprzeć wrażeniu, że powtórzono (czy aby na pewno nieświadomie ?) casus ulicy Jana Henryka Dąbrowskiego, lokując historycznego patrona na przedmieściu i pozostawiając na Starym Mieście polityczno-historyczne qui pro quo.
Załączniki
Załącznik.JPG
Załącznik.JPG (178.28 KiB) Przejrzano 882 razy
Załącznik.JPG
Załącznik.JPG (178.28 KiB) Przejrzano 882 razy
"To co daje nam szczęście, nie jest fikcją"
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#22

Post autor: be-good »

Cyt: "Co prawda, zamieszczone w Uchwale uzasadnienie precyzuje, o których Forsterów chodzi, ale w nazwie poskapiono choćby inicjałów".

Postarano się, żeby wciąż bardzo ciepło wspominany przez Polaków Gauleiter Albert poczuł się też upamiętniony i dostał po latach czekania od nas ulicę :oops:
Sztutowo, Piaśnica, deportacje i fatalna ewakuacja w 1945. Dziękujemy Ci, A.M. Forster! :nea

A tak naprawdę to chyba pragmatyzm pomieszany z ignorancją.
Załączniki
Albert_Forster.jpg
Albert_Forster.jpg (10.31 KiB) Przejrzano 876 razy
Albert_Forster.jpg
Albert_Forster.jpg (10.31 KiB) Przejrzano 876 razy
Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#23

Post autor: be-good »

Tysiącletnia władza ludu... :nea
Załączniki
POLEWKA.jpg
POLEWKA.jpg (98.37 KiB) Przejrzano 848 razy
POLEWKA.jpg
POLEWKA.jpg (98.37 KiB) Przejrzano 848 razy
Awatar użytkownika

zielu
Moderator
Moderator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 2407
Rejestracja: 31 sty 2011, o 22:12
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 170 razy
Otrzymał podziękowań: 208 razy
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#24

Post autor: zielu »

Mieszko I - pierwszy sekretarz PZPRP (Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej Piastów) :lol:
"Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba"
Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#25

Post autor: be-good »

Wtedy PRL nie miało tyle lat żeby legalnie kupić papierosy :nea
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#26

Post autor: zet48 »

Spacerując dziś ulicami Starego Miasta zacząłem się śmiać ...śmiech ogarnął mnie gdy zobaczyłem kartkę w oknie jednej z kamienic.
Była tam informacja i powstającym sklepie z "tanią/używaną odzieżą" - sklep powstanie w budynku dawnej siedziby Starostwa Powiatowego na ulicy J. Dąbrowskiego.
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

zielu
Moderator
Moderator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 2407
Rejestracja: 31 sty 2011, o 22:12
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 170 razy
Otrzymał podziękowań: 208 razy
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#27

Post autor: zielu »

zet48 pisze:Spacerując dziś ulicami Starego Miasta zacząłem się śmiać ...śmiech ogarnął mnie gdy zobaczyłem kartkę w oknie jednej z kamienic.
Była tam informacja i powstającym sklepie z "tanią/używaną odzieżą" - sklep powstanie w budynku dawnej siedziby Starostwa Powiatowego na ulicy J. Dąbrowskiego.
Szkoda słów, ale mimo wszystko to lepiej, niżby ciuchland miałby powstać w byłym budynku Starostwa na Łaziennej...
"Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba"
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#28

Post autor: zet48 »

...ale kiedyś w tym budynku mieściła się jedna z najlepszych restauracji - "Bristol"
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

aga_piet
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 670
Rejestracja: 30 sty 2011, o 17:30
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#29

Post autor: aga_piet »

Zielu, mam dla Ciebie smutną wiadomość. Bo ja z kolei widziałam kartkę na lumpeksie mieszczącym się naprzeciwko Fary, że wkrótce zostanie on przeniesiony na Mickiewicza 5. To ta odnowiona kamienica, co była spalona 2 lata temu. Wstawili piękne nowe drzwi i witryny, ładne, drewniane... miałam nadzieję, że coś fajnego tam się zadomowi :(
Nie ma smalcu! Z dżemem są puree!
Awatar użytkownika

zielu
Moderator
Moderator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 2407
Rejestracja: 31 sty 2011, o 22:12
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 170 razy
Otrzymał podziękowań: 208 razy
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#30

Post autor: zielu »

aga_piet pisze:Zielu, mam dla Ciebie smutną wiadomość. Bo ja z kolei widziałam kartkę na lumpeksie mieszczącym się naprzeciwko Fary, że wkrótce zostanie on przeniesiony na Mickiewicza 5. To ta odnowiona kamienica, co była spalona 2 lata temu. Wstawili piękne nowe drzwi i witryny, ładne, drewniane... miałam nadzieję, że coś fajnego tam się zadomowi :(
Ech... Ręce opadają...Zastanawiam się, czy czynsze na Starówce są tak niskie, że właściciele lumpeksów nie mają problemów z ich spłatą, czy może po prostu mają tak duże obroty, że im wszystko jedno?
"Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba"
ODPOWIEDZ