Galeria zdjęć Stanisława Zaczyńskiego

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.

Autor Tematu
emef
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 9
Rejestracja: 15 lip 2011, o 14:14
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Galeria zdjęć Stanisława Zaczyńskiego

#1

Post autor: emef »

Witam,
Miejska Biblioteka Publiczna udostępniła właśnie w internecie pierwszą część zdjęć z kolekcji Stanisława Zaczyńskiego.
Więcej informacji na stronie http://www.mbp.tczew.pl.

Co do samej galerii z funkcją wyszukiwania - jest to jej pierwsza publicznie pokazana wersja i przy tak dużym projekcie mogą zdarzać się błędy, ale jest ciągle poprawiana, zmieniana i przede wszystkim - baza zdjęć i opisów jest ciągle aktualizowana. Na razie tyle co widać - mam nadzieję że się spodoba :)
Ostatnio zmieniony 8 sie 2012, o 11:39 przez Jadzia, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłam link do strony.
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Galeria zdjęć Stanisława Zaczyńskiego

#2

Post autor: Jadzia »

emef pisze:Na razie tyle co widać - mam nadzieję że się spodoba :)
Pewnie, że się podoba :)

Autor Tematu
emef
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 9
Rejestracja: 15 lip 2011, o 14:14
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Galeria zdjęć Stanisława Zaczyńskiego

#3

Post autor: emef »

Niestety serwer nie wytrzymał nagłego skoku zainteresowania od momentu pojawienia się informacji na głównej stronie tcz.pl i przez chwile pokazywał błąd. Mam nadzieję że się to nie powtórzy, ale jeśli... cóż, trzeba poczekać. I podziękować telekomunikacji/orange za jakość świadczonych usług :(
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Galeria zdjęć Stanisława Zaczyńskiego

#4

Post autor: zet48 »

Wiele zdjęć jest jeszcze niedostępnych ...jaki jest powód? :)
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"

Autor Tematu
emef
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 9
Rejestracja: 15 lip 2011, o 14:14
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Galeria zdjęć Stanisława Zaczyńskiego

#5

Post autor: emef »

Zdjęcia ciągle są jeszcze skanowane bądź w obróbce, ew. nie można ich opublikować z różnych względów (upublicznianie wizerunku co do osób prywatnych). Generalnie - jest to ogrom pracy do wykonania i doszliśmy do wniosku, że lepiej opublikować częściową bazę a potem uzupełniać, niż czekać do jej pełnego ukończenia.
Awatar użytkownika

Łukasz
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 314
Rejestracja: 6 lut 2011, o 20:46
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 33 razy
Kontakt:

Re: Galeria zdjęć Stanisława Zaczyńskiego

#6

Post autor: Łukasz »

"Przepraszamy - z powodu dużej liczby osób odwiedzających jednocześnie stronę, moga wystąpić problemy techniczne. Zapraszamy później i zachecamy do odwiedzenia kopii strony pod adresem wyszukiwarka.mbp.tczew.pl"

trwa oblężenie !!
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7996
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 685 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Galeria zdjęć Stanisława Zaczyńskiego

#7

Post autor: LukaszB »

emef pisze:Zdjęcia ciągle są jeszcze skanowane bądź w obróbce, ew. nie można ich opublikować z różnych względów (upublicznianie wizerunku co do osób prywatnych). Generalnie - jest to ogrom pracy do wykonania i doszliśmy do wniosku, że lepiej opublikować częściową bazę a potem uzupełniać, niż czekać do jej pełnego ukończenia.
To jest rozwiązanie, które proponowaliśmy od dawna. Miejmy nadzieję, że wkrótce zdjęcia pojawią się także na Dawnym Tczewie - walczymy o to od roku. Po dzisiejszym spotkaniu z prezydentem jestem optymistą.
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7996
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 685 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Galeria zdjęć Stanisława Zaczyńskiego

#8

Post autor: LukaszB »

Niestety wiele zdjęć jest źle lub niedokładnie opisanych. Dlatego proponowałem, ze Dawny Tczew zrobi to ZA DARMO. Niestety jakiekolwiek próby nawiązania współpracy spełzły na niczym. Proszę wszystkich forumowiczów o przejrzenie galerii i wrzucenia postów z poprawkami. Nie możemy pozwolić, aby błędne informacje trafiły do mieszkańców.
Np. wpiszcie sobie Czyżykowo i podziwiajcie piękny wiatrak :facepalm ...
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Galeria zdjęć Stanisława Zaczyńskiego

#9

Post autor: zet48 »

Przejrzałem pierwsze 10 stron galerii i oto wyszukane błędy w podpisach
Strona 2
- rząd 3, zdjęcie 3 od lewej przedstawia miejscowość Młynki Nowe - podpis Nowy Most na Wiśle
- rząd 3, zdjęcie 2 od lewej przedstawia UM - podpis Wysadzony Most przez Polaków
Strona 5
- rząd 3, zdjęcie 2 od lewej przedstawia wnętrze jakiegoś Kościoła - podpis Fara
Strona 6
- rząd 3, zdjęcie 2 od lewej przestawia Kościół Szkolny - podpis mówi o ulicy Gdańskiej
- rząd 3, zdjęcie 5 od lewej również przestawia Kościół Szkolny - podpis mówi o Szpitalu Joannitów
Strona 7
- rząd 1, zdjęcie 1 od lewej przedstawia Wiatrak i blok na Wyzwolenia - podpis Wiatrak i osiedle Czyżykowo
Strona 8
- rząd 2, zdjęcia 3 i 4 od lewej przedstawiają wnętrze stacji pomp w Parku Miejskim - podpis Elektrownia
- rząd 3, zdjęcie 1 od lewej przedstawia wnętrze stacji pomp w Parku Miejskim - podpis Elektrownia
- rząd 4, zdjęcie 6 od lewej przedstawia osiedle na Nowym Mieście - podpis Czyżykowo
Strona 9
- rząd 2, zdjęcie 1 znów widzimy połączenie Wiatraka z Czyżykowem

Następne błędy znalazłem dopiero na stronie 45
- rząd 4, zdjęcie 4 przedstawia sklep na Kościuszki - podpis mówi o ulicy Niepodległości
- rząd 4, zdjęcie 5 przedstawia rozlewnię oranżady na ulicy Lecha - podpis mówi o SP nr 11
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

Ramses74
Ambasador
Ambasador
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 829
Rejestracja: 26 lut 2011, o 13:56
Lokalizacja: Tczew/Marl
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Galeria zdjęć Stanisława Zaczyńskiego

#10

Post autor: Ramses74 »

Wpiszcie "Plac Hallera" i podziwiajcie transformator :facepalm
D.W. :fool
Prawo dżungli,najsilniejszy i najszybszy wygrywa.
ODPOWIEDZ