Most - sytuacja obecna

Awatar użytkownika

mieczyslaw
Najemca
Najemca
Reakcje:
Posty: 212
Rejestracja: 4 maja 2011, o 19:05
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Most - sytuacja obecna

#131

Post autor: mieczyslaw »

Widzę, że zostałem uprzedzony ze zdjęciami - ale dorzucę kilka swoich. A tak odnosząc się do słów poprzednika - @zet48, całkowicie się z Tobą zgadzam. Sam dziś zastanawiałem się w jaki sposób ma być przeprowadzony remont wieży, co stanie się z napisami wyrytymi na cegłach, co z oryginalnymi detalami, które się częściowo zachowały, co z tymi które runęły na łąki pod mostem?
remont_2.jpg
remont_2.jpg (129.15 KiB) Przejrzano 526 razy
remont_2.jpg
remont_2.jpg (129.15 KiB) Przejrzano 526 razy
remont_6.jpg
remont_6.jpg (160.05 KiB) Przejrzano 526 razy
remont_6.jpg
remont_6.jpg (160.05 KiB) Przejrzano 526 razy
remont_10.jpg
remont_10.jpg (131.43 KiB) Przejrzano 526 razy
remont_10.jpg
remont_10.jpg (131.43 KiB) Przejrzano 526 razy
remont_11.jpg
remont_11.jpg (114.32 KiB) Przejrzano 526 razy
remont_11.jpg
remont_11.jpg (114.32 KiB) Przejrzano 526 razy
remont_13.jpg
remont_13.jpg (137.51 KiB) Przejrzano 526 razy
remont_13.jpg
remont_13.jpg (137.51 KiB) Przejrzano 526 razy
remont_12.jpg
remont_12.jpg (159.48 KiB) Przejrzano 526 razy
remont_12.jpg
remont_12.jpg (159.48 KiB) Przejrzano 526 razy
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Most - sytuacja obecna

#132

Post autor: zet48 »

Mam nadzieję że nie dojdzie do rozbiórki części wieży w celu stawienia jej na nowo
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Most - sytuacja obecna

#133

Post autor: LukaszB »

zet48 pisze:Mam nadzieję że nie dojdzie do rozbiórki części wieży w celu stawienia jej na nowo
Dokładnie i napisy muszą zostać!
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Most - sytuacja obecna

#134

Post autor: zet48 »

Jeśli budynek jest wpisany do Rejestru Zabytków to chyba nie będzie mowy o rozbiórce i stawianiu na nowo nawet części budowli ...trzeba koniecznie śledzić postępy prac. Szkoda że nie wglądu do dokumentacji remontu.
Do tego na nasze nieszczęście wybrali tą wieżę do której dostęp jest najbardziej utrudniony.
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

mieczyslaw
Najemca
Najemca
Reakcje:
Posty: 212
Rejestracja: 4 maja 2011, o 19:05
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Most - sytuacja obecna

#135

Post autor: mieczyslaw »

LukaszB pisze:
zet48 pisze:Mam nadzieję że nie dojdzie do rozbiórki części wieży w celu stawienia jej na nowo
Dokładnie i napisy muszą zostać!
Mam nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy pomysł, by polerować z zewnątrz cegły.
Czy dokumentacja nie powinna być jawna i ogólnie dostępna na stronach starostwa powiatowego?
Awatar użytkownika

Jak.osa
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 653
Rejestracja: 17 lip 2011, o 06:05
Lokalizacja: Tczew (Osiedle S. Staszica)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: Most - sytuacja obecna

#136

Post autor: Jak.osa »

Czy ktoś wie co będzie z wieżą po remoncie? Czy będzie udostępniona dla zwiedzających?
:tczewMostów jest wiele, ale Tczewski jest tylko jeden ! :tczew
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Most - sytuacja obecna

#137

Post autor: LukaszB »

mieczyslaw pisze:
LukaszB pisze:
zet48 pisze:Mam nadzieję że nie dojdzie do rozbiórki części wieży w celu stawienia jej na nowo
Dokładnie i napisy muszą zostać!
Mam nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy pomysł, by polerować z zewnątrz cegły.
Czy dokumentacja nie powinna być jawna i ogólnie dostępna na stronach starostwa powiatowego?
Proszę, dobre duchy ;) wskazały miejsce http://przetargi.powiat.tczew.pl/?go=cz" onclick="window.open(this.href);return false; ... wy&id=1145
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

zielu
Moderator
Moderator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 2405
Rejestracja: 31 sty 2011, o 22:12
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 168 razy
Otrzymał podziękowań: 208 razy
Kontakt:

Re: Most - sytuacja obecna

#138

Post autor: zielu »

Poinformowałem dzisiaj - przy okazji - władze Starostwa o problemie napisów na cegłach. Otrzymałem obietnicę, że zostanie o nich powiadomiony wojewódzki konserwator zabytków (który notabene wczoraj wyleciał ze stanowiska). Wszystko jest w jego rękach. Zakres remontu zakłada wyczyszczenie cegieł zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz wieżyczki, ale jest jeszcze trochę czasu na uniknięcie usunięcia napisów. Swoją drogą, konserwator zdążył już wprowadzić trochę "modyfikacji" do dokumentacji przygotowanej przez powiat.
Jak.osa pisze:Czy będzie udostępniona dla zwiedzających?
Nie. Raczej na pewno nie ta wieża.
"Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba"
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Most - sytuacja obecna

#139

Post autor: LukaszB »

Ja rozmawiałem już z konserwatorem, pismo w sprawie napisów jest już drodze :)
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

mieczyslaw
Najemca
Najemca
Reakcje:
Posty: 212
Rejestracja: 4 maja 2011, o 19:05
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Most - sytuacja obecna

#140

Post autor: mieczyslaw »

To jest jakiś absurd, taka sytuacja nie powinna mieć w ogóle miejsca. Jest urząd odpowiedzialny za most, przygotowuje warunki przetargu, ogłasza przetarg, wyłania wykonawcę na jego drodze, przygotowuje dokumentację oraz określa zakres prac, ale na temat szczegółów tychże prac wypowiedzieć się muszą - przepraszam za określenie - amatorzy, ludzie którzy mają na co dzień swoje inne sprawy, zajęcia. Ludzie, którzy de facto powinni być tylko beneficjentami tego remontu. I ci ludzie muszą na każdym wręcz kroku nadzorować i patrzeć na ręce osobom, które powinny być kompetentne, które wykonują swoją pracę i pobierają za nią pieniądze. Aż samo pod palce ciśnie się pytanie: po co nam taka armia urzędników, skoro prostych spraw nie są w stanie upilnować? Już pominę kwestię ignorancji i braku wyobraźni.
ODPOWIEDZ