Park Miejski

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

Ciotka Idalia
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 398
Rejestracja: 11 mar 2011, o 09:10
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: Park Miejski

#71

Post autor: Ciotka Idalia »

I obecnie by się przydał jakiś "kerownik" parku, który zrobiłby z tego miejsca naprawdę zieloną perełkę. Taki kierownik byłby po prostu ogrodnikiem, który ma wiedzę i umiejętności, aby zadbać o nasz park. Ech, marzy mi się....
Awatar użytkownika

zielu
Moderator
Moderator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 2405
Rejestracja: 31 sty 2011, o 22:12
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 168 razy
Otrzymał podziękowań: 208 razy
Kontakt:

Re: Park Miejski

#72

Post autor: zielu »

Ciotka Idalia pisze:I obecnie by się przydał jakiś "kerownik" parku, który zrobiłby z tego miejsca naprawdę zieloną perełkę. Taki kierownik byłby po prostu ogrodnikiem, który ma wiedzę i umiejętności, aby zadbać o nasz park. Ech, marzy mi się....
W Urzędzie Miejskim jest osoba bezpośrednio odpowiedzialna za park i wszystkie inne tereny zielone w mieście. Nota bene to syn autora poczytnych książek o Tczewie ;) Niestety w budżecie są tylko środki na bieżące utrzymanie parku. Czasami sypną kasą na jakieś chodniki, czy nowe nasadzenia, czy zegar słoneczny na miarę naszych możliwości... :facepalm
"Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba"
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Park Miejski

#73

Post autor: LukaszB »

Ależ jest w Tczewie miejski ogrodnik. Wiem, ze nie wierzycie, ale sprawdźcie to http://tczew.portalpomorza.pl/index.php ... &Itemid=34" onclick="window.open(this.href);return false; :whistle
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Ciotka Idalia
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 398
Rejestracja: 11 mar 2011, o 09:10
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: Park Miejski

#74

Post autor: Ciotka Idalia »

zielu pisze:W Urzędzie Miejskim jest osoba bezpośrednio odpowiedzialna za park i wszystkie inne tereny zielone w mieście. Nota bene to syn autora poczytnych książek o Tczewie ;) Niestety w budżecie są tylko środki na bieżące utrzymanie parku. Czasami sypną kasą na jakieś chodniki, czy nowe nasadzenia, czy zegar słoneczny na miarę naszych możliwości... :facepalm
Acha, no to w takim razie, za dbanie o park proponuję odebrać mu premię kwartalną :fool
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Park Miejski

#75

Post autor: Jadzia »

Ciotka Idalia pisze:
zielu pisze:W Urzędzie Miejskim jest osoba bezpośrednio odpowiedzialna za park i wszystkie inne tereny zielone w mieście. Nota bene to syn autora poczytnych książek o Tczewie ;) Niestety w budżecie są tylko środki na bieżące utrzymanie parku. Czasami sypną kasą na jakieś chodniki, czy nowe nasadzenia, czy zegar słoneczny na miarę naszych możliwości... :facepalm
Acha, no to w takim razie, za dbanie o park proponuję odebrać mu premię kwartalną :fool
No tak, ale skoro jest on uzależniony od budżetu, to nie można mieć do niego pretensji :nea
Awatar użytkownika

niespokojna66
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 1593
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:37
Podziękował;: 342 razy
Otrzymał podziękowań: 379 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Park Miejski

#76

Post autor: niespokojna66 »

parę postów wcześniej pisałam o "ogrodniku"miejskim :o , rozmawiałam osobiście z tym panem, :evil2 :hippie lecz nie ma w nim krzty entuzjazmu :( do tego, co robi :facepalm
Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same../P.Bosmans/
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Park Miejski

#77

Post autor: LukaszB »

Zastanawiam się nad zasadnością posady urzędniczej w przypadku notorycznego braku funduszy na park miejski. Po co takie stanowisko? Dla sporządzania planów bez możliwości ich realizacji? Lepiej, a na pewno taniej byłoby wywiesić tabliczkę "brak funduszy na park"
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Park Miejski

#78

Post autor: LukaszB »

LukaszB pisze:Prowadzony wskazówkami forumowicza Ja Wisła trafiłem w parku na relikt z czasów układania bruku w parku. Czy widzicie liczbę 1910?
EDIT: Coraz bardziej mam wątpliwości czy jest to 1910 czy 19l0? Dodatkowo wydaje się, że kostka w pobliżu została przestawiona
1910.jpg
1910.jpg (198.88 KiB) Przejrzano 1189 razy
1910.jpg
1910.jpg (198.88 KiB) Przejrzano 1189 razy
Kolejny kawałek historii został bezmyślnie zniszczony :ireful Dzisiaj ten fragment chodnika wygląda tak
chodnik.jpg
chodnik.jpg (170.98 KiB) Przejrzano 1194 razy
chodnik.jpg
chodnik.jpg (170.98 KiB) Przejrzano 1194 razy
Pisze w tej sprawie do prezydenta, jeżeli będzie trzeba to odbudujemy ten fragment
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Park Miejski

#79

Post autor: be-good »

LukaszB pisze:Kolejny kawałek historii został bezmyślnie zniszczony...
Straszne. To miejsce to była "elitarna" ciekawostka, tczewska ponad stuletnia tajemnica nie znana ogółowi, utajniony pomnik historii. BOLI.

Odtworzenie tej daty w bruku będzie wyjątkowo trudne - Twoje zdjęcie może być jej jedyną dokumentacją :( .
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Park Miejski

#80

Post autor: LukaszB »

Informacja z ostatniej chwili: "Jeden z takich słupków (granicznych) stał kiedyś na zakończeniu ulicy Ściegiennego. Po mojej interwencji zabrało go ówczesne Muzeum Wisły. Ciekawe czy u nich ocalał …" :whistle

EDIT

Pewien oburzony zniszczeniem daty mieszkaniec naszego miasta przesłał mi doskonałą fotkę
Załączniki
R. Rząd.jpg
R. Rząd.jpg (222.57 KiB) Przejrzano 1140 razy
R. Rząd.jpg
R. Rząd.jpg (222.57 KiB) Przejrzano 1140 razy
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
ODPOWIEDZ