Konkurs wiedzy o Tczewie 2012

Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7996
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 685 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Konkurs wiedzy o Tczewie 2012

#11

Post autor: LukaszB »

zet48 pisze:Wabikiem dla szkół i uczestników są nagrody (oczywiście te indywidualne ale i te materialne dla szkół), czy szukamy sponsorów (firmy, media) czy staramy się o kasę ze "skarbca" UM?
Nie wiem czy aż tak musimy się rozkręcać. Trochę rzeczy z UM mamy + nasze gadżety promocyjne powinno być ok. Mogę zawsze uderzyć do Banku Spółdzielczego, oni też mają trochę książek. Dla szkół najważniejsza będzie rywalizacja która z nich jest lepsza.
Myślę, że koniecznie w konkursie musi być zgadywanie jaki obiekt jest na danej fotografii.
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7996
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 685 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Konkurs wiedzy o Tczewie 2012

#12

Post autor: LukaszB »

Z wielkiego konkursu zrobił się mały ;) 16 lutego o godzinie 13.30 w Liceum im. Marii Curie Skłodowskiej odbędzie się konkurs wiedzy o Tczewie dla klas pierwszych. Dawny Tczew będzie zasiadał w jury i dużo prośba do forumowiczów - podzielcie się swoją wizją takiego konkursu. Mamy 45 minut do wykorzystania
PS. Pytania, które można zadać prosiłbym wysyłać mi na prywatną wiadomość
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Konkurs wiedzy o Tczewie 2012

#13

Post autor: Jadzia »

Skoro 45 minut, to tylko w formie jakiegoś testu? :scratch
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Konkurs wiedzy o Tczewie 2012

#14

Post autor: zet48 »

Myślałem o pytaniach KTO PIERWSZY TEN LEPSZY ...jeśli oczywiście konkurować będą "ławki" z przedstawicielami klas.
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Konkurs wiedzy o Tczewie 2012

#15

Post autor: Jadzia »

Zet, jednak 45 minut może być zbyt krótkim czasem na taki konkurs. No, chyba że będzie niewiele pytań.... Ale taka forma, którą proponujesz na pewno jest lepsza od testów. Większa zabawa :ok
Awatar użytkownika

magdaw
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 348
Rejestracja: 7 lis 2011, o 13:37
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: Konkurs wiedzy o Tczewie 2012

#16

Post autor: magdaw »

Jadzia pisze:Zet, jednak 45 minut może być zbyt krótkim czasem na taki konkurs. No, chyba że będzie niewiele pytań.... Ale taka forma, którą proponujesz na pewno jest lepsza od testów. Większa zabawa :ok
A ja myślę, że krótki konkurs, ale treściwy moze być lepszy od takie rozwleczonego w czasie. 45 minut, to nie jest mało czasu.
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Konkurs wiedzy o Tczewie 2012

#17

Post autor: Jadzia »

Zależy na co dokładnie te 45 minut jest przeznaczonych. Jeśli w tym czasie ma się zmieścić, np. przedstawienie zasad/regulaminu itp., to każda minuta jest cenna. Jeśli natomiast jest to czas tylko na sam konkurs (bez "formalności), to już lepiej. Oczywiste, że forma inna niż zwykły test jest lepsza dla młodych.

waldas
Najemca
Najemca
Reakcje:
Posty: 149
Rejestracja: 30 lip 2011, o 10:25
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Konkurs wiedzy o Tczewie 2012

#18

Post autor: waldas »

Najważniejsze są jasne i proste zasady konkursu, wtedy 45 minut w zupełności wystarczy. Może coś w formie quizu- kto nie odpowie odpada. Może coś w stylu teleturnieju "Jeden z dziesięciu"?
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Konkurs wiedzy o Tczewie 2012

#19

Post autor: zet48 »

Regulamin można wymyślić wcześniej i podać go nauczycielom historii ...aby Ci przekazali uczestnikom. Zaoszczędzi się cenne minuty :)
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

magdaw
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 348
Rejestracja: 7 lis 2011, o 13:37
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: Konkurs wiedzy o Tczewie 2012

#20

Post autor: magdaw »

waldas pisze:Najważniejsze są jasne i proste zasady konkursu, wtedy 45 minut w zupełności wystarczy. Może coś w formie quizu- kto nie odpowie odpada. Może coś w stylu teleturnieju "Jeden z dziesięciu"?
Albo coś w stylu "Familiady", co by młodzież mogła się wspólnie naradzić. Myślę, że to ich zachęci , no i nagrody oczywiście :lol:
ODPOWIEDZ