Lapidarium Nieistniejących Cmentarzy

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Lapidarium Nieistniejących Cmentarzy

#1

Post autor: LukaszB »

Wczoraj spotkałem się z wiceprezydentem i przypomniałem o naszym pomyśle stworzenia Lapidarium Nieistniejących Cmentarzy, które będzie zbudowane z wydobytych przez nas nagrobków http://www.dawnytczew.pl/forum/viewtopi ... 7220#p7220" onclick="window.open(this.href);return false;. Musimy stworzyć koncepcje wyglądu, a także wycenę projektu :help
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

zielu
Moderator
Moderator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 2405
Rejestracja: 31 sty 2011, o 22:12
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 168 razy
Otrzymał podziękowań: 208 razy
Kontakt:

Re: Lapidarium Nieistniejących Cmentarzy

#2

Post autor: zielu »

LukaszB pisze:Wczoraj spotkałem się z wiceprezydentem i przypomniałem o naszym pomyśle stworzenia Lapidarium Nieistniejących Cmentarzy, które będzie zbudowane z wydobytych przez nas nagrobków http://www.dawnytczew.pl/forum/viewtopi ... 7220#p7220" onclick="window.open(this.href);return false;. Musimy stworzyć koncepcje wyglądu, a także wycenę projektu :help
Ale dlaczego my? Myślałem, że te kwestie weźmie na siebie miasto (jak z konkursem na wiaty śmietnikowe - studenci polibudy tylko czekają na tego typu konkursy, żeby sobie dorobić). Rozumiem, że zajmą się tylko (lub aż) sfinansowaniem lapidarium?
"Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba"
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Lapidarium Nieistniejących Cmentarzy

#3

Post autor: Jadzia »

Właśnie. Łukasz podaj szczegóły. Czy ten projekt ma być taki oficjalny - opracowany przez fachowca? No i wycena projektu - projektu projektu, czy gotowego lapidarium (od A-Z)??
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Lapidarium Nieistniejących Cmentarzy

#4

Post autor: LukaszB »

Zielu i Jadzia możemy to zrobić samodzielnie w sensie wybrać miejsce, stworzyć wizję i ją wycenić ( w sensie kosztów powstania oczywiście) lub zrzucić to na miasto i może usłyszeć nie w tym roku, nie ma pieniędzy itp, a potem inicjatywa obywatelska i Rada Miejska ;) Jaką drogę wybieramy?
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Lapidarium Nieistniejących Cmentarzy

#5

Post autor: Jadzia »

Z tym projektem, to może chwilę poczekajmy. Zapytam znajomą, może pomoże (chociaż wątpię, bo raczej zarobiona jest) :nea Ale zapytanie nic nie kosztuje ;)
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Lapidarium Nieistniejących Cmentarzy

#6

Post autor: LukaszB »

Po wizycie w ZUKu przekonałem się do wizji spoglądania na fragmenty nagrobków "ze spuszczona głową". Wydaje mi się, że nasze lapidarium mogłoby mieć formę podniesionej pod niewielkim kątem płaszczyzny zakończonej "murkiem" z informacją dlaczego powstało.
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

zielu
Moderator
Moderator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 2405
Rejestracja: 31 sty 2011, o 22:12
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 168 razy
Otrzymał podziękowań: 208 razy
Kontakt:

Re: Lapidarium Nieistniejących Cmentarzy

#7

Post autor: zielu »

LukaszB pisze:Po wizycie w ZUKu przekonałem się do wizji spoglądania na fragmenty nagrobków "ze spuszczona głową". Wydaje mi się, że nasze lapidarium mogłoby mieć formę podniesionej pod niewielkim kątem płaszczyzny zakończonej "murkiem" z informacją dlaczego powstało.
Ten murek można zrobić z fragmentów nagrobków, na których nie ma żadnych napisów. Jako główny element lapidarium widziałbym powtarzający się na cmentarzach ewangelickich motyw ściętego pieńka drzewa. Oczywiście kopię, nie oryginał. Miałoby to jakiś symboliczny wymiar...
"Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba"
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Lapidarium Nieistniejących Cmentarzy

#8

Post autor: LukaszB »

Z murkiem dobry pomysł, zastanawiam się w jaki materiał wpuścić fragmenty nagrobków :scratch Musi to być coś trwałego, estetycznego i pasującego do czarnych kawałków marmuru
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Lapidarium Nieistniejących Cmentarzy

#9

Post autor: LukaszB »

Trzeba wybrać również miejsce pod Lapidarium. Jaki fragment Parku Kopernika będzie najlepszy? Podajcie swoje propozycje
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

zielu
Moderator
Moderator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 2405
Rejestracja: 31 sty 2011, o 22:12
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 168 razy
Otrzymał podziękowań: 208 razy
Kontakt:

Re: Lapidarium Nieistniejących Cmentarzy

#10

Post autor: zielu »

LukaszB pisze:Trzeba wybrać również miejsce pod Lapidarium. Jaki fragment Parku Kopernika będzie najlepszy? Podajcie swoje propozycje
Aż prosi się o wykorzystanie zachowanej alejki cmentarnej (architekci mieli by fajne pole do popisu, jak lapidarium wkomponować w taką przestrzeń). Ale z drugiej strony jest to miejsce na uboczu i wiecznie w cieniu - lapidarium, niezależnie od ostatecznej formy, nie będzie wyraźnie widoczne.
"Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba"
ODPOWIEDZ