Most - sytuacja obecna

Awatar użytkownika

zielu
Moderator
Moderator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 2405
Rejestracja: 31 sty 2011, o 22:12
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 168 razy
Otrzymał podziękowań: 208 razy
Kontakt:

Re: Most - sytuacja obecna

#21

Post autor: zielu »

treviss pisze:najlepiej jakby obiekt przejeli Niemcy
Mam nadzieję, że to żart... :scratch
"Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba"
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Most - sytuacja obecna

#22

Post autor: zet48 »

Niemcy ten Most co prawda budowali ale i przez nich niszczony był dwa razy. Powinni poczuć się winni i sami dołożyć do remontu :ireful
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

treviss
Najemca
Najemca
Reakcje:
Posty: 158
Rejestracja: 19 lut 2011, o 15:48
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy
Kontakt:

Re: Most - sytuacja obecna

#23

Post autor: treviss »

zielu pisze:
treviss pisze:najlepiej jakby obiekt przejeli Niemcy
Mam nadzieję, że to żart... :scratch
zet48 pisze:Niemcy ten Most co prawda budowali ale i przez nich niszczony był dwa razy. Powinni poczuć się winni i sami dołożyć do remontu :ireful
o to mi chodziło :hippie
Awatar użytkownika

zielu
Moderator
Moderator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 2405
Rejestracja: 31 sty 2011, o 22:12
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 168 razy
Otrzymał podziękowań: 208 razy
Kontakt:

Re: Most - sytuacja obecna

#24

Post autor: zielu »

Jestem w kontakcie z studentką PG, która napisała pracę magisterską, poświęconej analizie techniczno - finansowej odbudowy bramy wjazdowej dzisiejszego mostu drogowego. Ciekaw jestem wniosków...
"Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba"
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Most - sytuacja obecna

#25

Post autor: zet48 »

zielu pisze:Jestem w kontakcie z studentką PG, która napisała pracę magisterską, poświęconej analizie techniczno - finansowej odbudowy bramy wjazdowej dzisiejszego mostu drogowego. Ciekaw jestem wniosków...
Taka odbudowa jest nierealna ...mam tu na myśli przywrócenie stanu mostu do takiego jaki był przed II Wojną Światową. Można się jedynie skupić na remoncie mającym zabezpieczyć całą konstrukcją Mostu, odnowić istniejące wieżyczki (z przeznaczeniem na punkt widokowy - nawet płatny 5 zł za wejście ...chętnych nie zabraknie), odtworzenie linii pieszych kładek na zewnątrz kratownic (będzie to bezpieczniejsze dla ruchu kołowego ale i będzie co podziwiać podczas takiej przechadzki)
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

Łukasz
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 314
Rejestracja: 6 lut 2011, o 20:46
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 33 razy
Kontakt:

Re: Most - sytuacja obecna

#26

Post autor: Łukasz »

całkowita odbudowa na pewno nierealna, ale odbudować wieżyczki czy bramy wjazdowe, to chyba jest możliwe?
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Most - sytuacja obecna

#27

Post autor: zet48 »

Łukasz pisze:całkowita odbudowa na pewno nierealna, ale odbudować wieżyczki czy bramy wjazdowe, to chyba jest możliwe?
Wydaje mi się że odbudowane wieżyczki (poza wieżami które mogą być odbudowane na zabytkowym odcinku) i bramy będą się znacznie różniły od oryginałów. Przęsła mostu nie są już w większej części oryginalne i projekt Carla Lentzego nie będzie pasować. ...będzie wymagał zmian.
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

zielu
Moderator
Moderator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 2405
Rejestracja: 31 sty 2011, o 22:12
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 168 razy
Otrzymał podziękowań: 208 razy
Kontakt:

Re: Most - sytuacja obecna

#28

Post autor: zielu »

Z analizy tej studentki (teraz już doktorantki PG) wynika, że odbudowa bramy jest jak najbardziej realna. Przedstawiła nawet trzy warianty (fragment mojego artykułu):

Pierwszy zakłada odtworzenie bramy wraz z częścią podziemną przy zastosowaniu pierwotnej technologii (zastosowanie cegły ceramicznej do wymurowania ścian i słupów podziemnych, ścian nadziemnych zewnętrznych i działowych oraz sklepień, łuków i murów fortyfikacyjnych). Według drugiej koncepcji brama miałaby zostać odbudowana wraz z kazamatami, ale przy pomocy nowoczesnej technologii budowlanej (wykonanie elementów nośnych z żelbetu). Ostatnia koncepcja polega na odtworzeniu bramy portalowej bez części podziemnej z wykorzystaniem istniejącego przyczółka i filaru mostowego. Może być w niej wykorzystany stary filar pierwszego przęsła mostu, który za pomocą kotew połączony zostanie z nowo budowanym fundamentem, natomiast w celu zabezpieczenia przyczółka zastosowano grunt zbrojony geosynteykami.

Rozwiązanie pierwsze, a więc najbliższe pierwowzorowi, kosztowałoby 4,67 mln złotych, a budowa trwałaby 416 dni. Rozwiązanie drugie to odpowiednio 3,78 mln zł i 309 dni, a trzecie – najtańsze i najmniej pracochłonne - 2,38 mln zł i 223 dni.
"Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba"
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Most - sytuacja obecna

#29

Post autor: Jadzia »

zielu pisze:Rozwiązanie pierwsze, a więc najbliższe pierwowzorowi, kosztowałoby 4,67 mln złotych, a budowa trwałaby 416 dni. Rozwiązanie drugie to odpowiednio 3,78 mln zł i 309 dni, a trzecie – najtańsze i najmniej pracochłonne - 2,38 mln zł i 223 dni.
Masakra, ale byłoby pięknie... :scratch
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Most - sytuacja obecna

#30

Post autor: zet48 »

Nie wiem kiedy ten projekt odbudowy z podaniem kosztów został zrobiony ale po ostatnich wydarzeniach ze świata cena na 100% będzie wyższa :(
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
ODPOWIEDZ