Konkurs wiedzy o Tczewie 2012

Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Konkurs wiedzy o Tczewie 2012

#1

Post autor: LukaszB »

Zastanawiam się czy nie powinniśmy zorganizować konkursu wiedzy o Tczewie. Odbyłby się 30 stycznia w CWRDW, zaprosilibyśmy do współpracy sekcję historii miasta i nauczycieli historii. Jak według was taki konkurs powinien wyglądać?
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Konkurs wiedzy o Tczewie 2012

#2

Post autor: Jadzia »

Pomysł całkiem fajny. Jedynie obawiam się ilości chętnych, patrząc na zainteresowanie konkursem Łowcy Historii... :facepalm Myślę, że należałoby zaangażować nauczycieli, którzy zdopingowaliby potencjalnych uczestników jakąś dodatkową oceną z historii. Sama forma konkursu mogłaby zostać "zapożyczona" od tych, które widzimy w TV, np. "Jeden z dziesięciu". Wszystko zależy od ilości chętnych, no i nagród ;)
30 styczeń, to wiadomo dobry termin, ale obawiam się, że może być zbyt mało czasu na przygotowanie i "zdopingowanie" zainteresowanych :scratch
Niemniej jestem za :clapping
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Konkurs wiedzy o Tczewie 2012

#3

Post autor: LukaszB »

Zostaliśmy zaproszeni przez nauczyciela historii z Curie do pomocy w konkursie organizowanym w tej szkole. Może zrobimy coś na kształt eliminacji szkolnych (klasy wystawią swoje trójki), a potem wielki finał z najlepszymi drużynami? Na początek może szkoły średnie:
1. Curie
2. Katolik
3. Sobieskiego
4. Techniku Parkowa
5. Ekonomik
6. Kupieckie i Rzemieślnicze
Nagrody oszczędziliśmy z konkursu Łowców :facepalm
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Konkurs wiedzy o Tczewie 2012

#4

Post autor: Jadzia »

No i na początek ok. Curie chętna, a jak reszta? :scratch
Awatar użytkownika

keller
Najemca
Najemca
Reakcje:
Posty: 112
Rejestracja: 10 gru 2011, o 11:18
Znajomość języków obcych: Dżentelmeni nie chwalą się swoimi podbojami ;)
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Konkurs wiedzy o Tczewie 2012

#5

Post autor: keller »

Łukasz, jak wyobrażasz sobie nasz udział?
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich postów w całości lub części. Zdjęcia i skany dokumentów są moją własnością. Nikomu nie udzielam prawa do ich kopiowania.
Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Konkurs wiedzy o Tczewie 2012

#6

Post autor: be-good »

LukaszB pisze:...odbyłby się 30 stycznia w CWRDW, zaprosilibyśmy do współpracy sekcję historii miasta i nauczycieli historii...
Pragmatycznie na sprawę patrząc - 30 stycznia w tym roku może być nie najlepszą datą - to pierwszy dzień ferii zimowych w naszym województwie
- wiem, że większość ludzi, których to dotyczy, nigdzie nie wyjeżdża, ale do takich niepłatnych inicjatyw zapędzi się tylko prawdziwych zapaleńców.

Niżej podpisanego nie będzie w tym czasie w mieście... :nea

be.gie.
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Konkurs wiedzy o Tczewie 2012

#7

Post autor: LukaszB »

be-good pisze: Niżej podpisanego nie będzie w tym czasie w mieście... :nea

be.gie.
Nie będzie Ciebie na pierwszych urodzinach Dawnego Tczewa i na oficjalnym otwarciu ulicy Dworcowa ?? !! ?? :nono
Dlatego myślałem o trójkach, żeby zawsze ktoś mógł się pojawić. Eliminacje szkolne 27.01 w zainteresowanych szkołach, finał w dzień Tczewa
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Konkurs wiedzy o Tczewie 2012

#8

Post autor: zet48 »

Czy wszystkie szkoły będą zainteresowane udziałem w konkursie? Kiedyś brałem udział w międzyszkolnych konkursach medycznych i wiem że nie wszystkie szkoły chciały wystawiać swoje ekipy ...mimo cennych nagród dla uczestników i szkoły.
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Konkurs wiedzy o Tczewie 2012

#9

Post autor: LukaszB »

zet48 pisze:Czy wszystkie szkoły będą zainteresowane udziałem w konkursie? Kiedyś brałem udział w międzyszkolnych konkursach medycznych i wiem że nie wszystkie szkoły chciały wystawiać swoje ekipy ...mimo cennych nagród dla uczestników i szkoły.
Zaprosimy wszystkie średnie ile się zgłosi, tyle będzie.
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Konkurs wiedzy o Tczewie 2012

#10

Post autor: zet48 »

Wabikiem dla szkół i uczestników są nagrody (oczywiście te indywidualne ale i te materialne dla szkół), czy szukamy sponsorów (firmy, media) czy staramy się o kasę ze "skarbca" UM?
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
ODPOWIEDZ