Pocztówki promujące DT

Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Pocztówki promujące DT

#1

Post autor: zet48 »

Witajcie,
Posiadam dość spory zbiór dawnych pocztówek i fotografii (wszystkie to oryginały) i zastanawiałem się czy nie zrobić reprintów i wznowić ich sprzedaży na poczcie czy w zwykłych kioskach ruchu.
Wiele miast - choćby i Gdańsk - robi podobnie. Skanuje i wydaje stare pocztówki wprowadzając je znów w obieg ...cieszy się to zainteresowaniem wśród turystów.
Czy jest to w ogóle możliwe ...czy byłby popyt na takie pocztówki?

To przykład pocztówki wydanej na setną rocznicę założenia w Tczewie Banku Spółdzielczego (wydano dziewięć różnych pocztówek z tej okazji) ...podobne wydano z okazji Jubileuszu 750-lecia Miasta Tczewa.
Myślałem o tym by puścić w obieg pocztówki promujące portal Dawny Tczew ...ale nie wiem czy w Tczewie będzie na nie popyt?
Załączniki
3.jpg
3.jpg (272.72 KiB) Przejrzano 1187 razy
3.jpg
3.jpg (272.72 KiB) Przejrzano 1187 razy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Pocztówki promujące DT

#2

Post autor: Jadzia »

Powiem Ci tak: ja osobiście bym kupiła...ale to tylko ja. Natomiast nie raz, nie dwa zastanawiałam się, np. stojąc na poczcie i patrząc na pocztówki tam oferowane, jaki jest ich zbyt? Ilu turystów w ogóle przez ten nasz Tczew kochany się przewija, jakie są ich wrażenia, czy pocztówki są jeszcze towarem chodliwym???? Osobiście (jak już pisałam w innym wątku - zdjęcia po wojnie?) uważam, że pocztówki w "starym stylu", inne niż oferowane są obecnie dla mnie byłyby atrakcyjniejsze i ładniejsze.
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Pocztówki promujące DT

#3

Post autor: zet48 »

Jadzia pisze:Powiem Ci tak: ja osobiście bym kupiła...ale to tylko ja. Natomiast nie raz, nie dwa zastanawiałam się, np. stojąc na poczcie i patrząc na pocztówki tam oferowane, jaki jest ich zbyt? Ilu turystów w ogóle przez ten nasz Tczew kochany się przewija, jakie są ich wrażenia, czy pocztówki są jeszcze towarem chodliwym???? Osobiście (jak już pisałam w innym wątku - zdjęcia po wojnie?) uważam, że pocztówki w "starym stylu", inne niż oferowane są obecnie dla mnie byłyby atrakcyjniejsze i ładniejsze.
Ale czy miałyby zbyt u mieszkańców którzy nie interesują się historią Tczewa jak MY? ...czy te osoby rozpoznałyby swoje miasto na tych pocztówkach - to mnie najbardziej odpycha w tym pomyśle.
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Pocztówki promujące DT

#4

Post autor: Jadzia »

Niestety wątpię :( Pomysł fajny, ale odzew może być słaby. Promocja produktu musiałaby być na większą skalę, przy wsparciu instytucji.....
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Pocztówki promujące DT

#5

Post autor: zet48 »

UM widzi w tym tylko swój zysk więc nie udostępniłem im moich pocztówek ...może Ruch Inicjatyw Obywatelskich Tczewa będzie zainteresowany - ale to już pytanie do prezesa ŁukaszaB :lol:
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

treviss
Najemca
Najemca
Reakcje:
Posty: 158
Rejestracja: 19 lut 2011, o 15:48
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy
Kontakt:

Re: Pocztówki promujące DT

#6

Post autor: treviss »

NIestety poza nami fanatykami, jest nie wielu ludzi, którzy coś takiego by zakupil, a turystów jest niewielu, widziałem przez całe swoje życie tylko dwie zorganizowane grupy turystyczne, obydwie niemieckich emerytów, raz spotkałem ich w parku, a raz na bulwarze.
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Pocztówki promujące DT

#7

Post autor: zet48 »

Na korzyść takiego pomysłu przemawia fakt że taka pocztówka nie ma "terminu ważności" (może na poczcie leżeć nawet kilka lat - widok na pocztówce i tak będzie sprzed wieku) ...zawsze będzie można ją kupić i wysłać nawet znajomym z innego miasta.
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Pocztówki promujące DT

#8

Post autor: LukaszB »

Chciałbym odświeżyć nieco temat pocztówek. Co według was powinno się na nich znajdować?
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Pocztówki promujące DT

#9

Post autor: zet48 »

Przede wszystkim powinno być jak najwięcej pocztówek z widokiem Tczewa przed 1939 rokiem. :ok
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

Ciotka Idalia
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 398
Rejestracja: 11 mar 2011, o 09:10
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: Pocztówki promujące DT

#10

Post autor: Ciotka Idalia »

zet48 pisze:Przede wszystkim powinno być jak najwięcej pocztówek z widokiem Tczewa przed 1939 rokiem. :ok
Znaczy się, teraz nie mamy się czym pochwalić? :scratch
Trochę współczesności też by się przydało. Albo może połączyć historię ze współczesnością i zrobić coś na kształt wystawy z bulwaru, widok kiedyś a obok widok obecny i dopisek POZDRO :lol:
ODPOWIEDZ