Las Zwierzynek

Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: las zwierzynek

#11

Post autor: be-good »

Może piszesz o przeczytanej przez Ciebie informacji w artykule gazetowym załączonym przeze mnie - że von Paleske udostępnił swoje lasy do eksterminacji ludzi w 1939 roku (i później).
Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: las zwierzynek

#12

Post autor: be-good »

W podanym przeze mnie wyżej artykule mowa jest o zabójstwie przez Selbstchutz Stefana Ziegerta z Rokitek na skrzyżowaniu dróg w pobliżu Zwierzynka.
Obrazek
Z wcześniejszych postów można się domyślać, ze pracuję niedaleko - dziś udało mi się znaleźć takie miejsce w opisywanym w artykule rejonie. Nazwisko Ziegert występuje wciąż w bezpośredniej okolicy (2km) - być może uda mi się zweryfikować, kogo upamiętniają ten krzyż i resztki figurki Marii.
BycMozeZiegert.jpg
BycMozeZiegert.jpg (459.53 KiB) Przejrzano 736 razy
BycMozeZiegert.jpg
BycMozeZiegert.jpg (459.53 KiB) Przejrzano 736 razy
Swoją drogą, szaleństwo działań niemieckich nazistów z Selbstschutzu podkreślają takie niepolskie nazwiska ich ofiar jak Zander, Ziegert, Schunk, Ekiert...
Awatar użytkownika

Autor Tematu
tomek15
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 332
Rejestracja: 7 lip 2011, o 18:08
Lokalizacja: Niemcy
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: las zwierzynek

#13

Post autor: tomek15 »

bardzo dziekuje za informacje, mysle ze nie uda sie nam skatalogizowac wszystkich ofiar ktore zginely w okrasie 2 ws. Z pewnoscia tego typu miejsca pamieci o zamordowanych bedziemy jeszcze przez wiele lat odkrywac w odleglych zakatkach lasow i wsi.
O ile jest to mozliwe to bardzo bym Cie prosil o przeslanie mi tch informacji na prywatna wiadomosc lub maila z zaznaczonym miejscem gdzie znajduje sie przez Ciebie odkryty grob.
ODPOWIEDZ