Nasza rubryka w KKT i GT

Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7996
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 685 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Nasza rubryka w KKT i GT

#1

Post autor: LukaszB »

Dawny Tczew otrzymał całą stronę do swojej dyspozycji w Kociewskim Kurierze Tczewskim, nowym tczewskim miesięczniku. Miesięcznik jest darmowy, utrzymuje się z reklam, ale co najważniejsze jest dostarczany bezpośrednio do skrzynek pocztowych w ilości 12 tys. sztuk. Mamy dla siebie przedostatnią stronę (kolorową) i zupełną dowolność umieszczania tekstów. W pierwszym numerze chciałbym zamieścić tekst traktujący o 750 letniej historii miasta przez pryzmat najważniejszych dla niego wydarzeń, których efekty były dla miasta najważniejsze. Zaliczyć do nich można na pewno:
- powstanie miasta
- zajęcie przez Krzyżaków 1308
- wielki pożar w 1577 roku
- włączenie do Prus 1772
- budowę kolei i mostu
- powrót do Polski
- 1 września 1939 rok

Czy waszym zdaniem coś jeszcze?
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

mirza3
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 499
Rejestracja: 6 lut 2011, o 20:29
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował;: 382 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Nasza rubryka w KKT i GT

#2

Post autor: mirza3 »

LukaszB pisze:Dawny Tczew otrzymał całą stronę do swojej dyspozycji w Kociewskim Kurierze Tczewskim, nowym tczewskim miesięczniku. Miesięcznik jest darmowy, utrzymuje się z reklam, ale co najważniejsze jest dostarczany bezpośrednio do skrzynek pocztowych w ilości 12 tys. sztuk. Mamy dla siebie przedostatnią stronę (kolorową) i zupełną dowolność umieszczania tekstów. W pierwszym numerze chciałbym zamieścić tekst traktujący o 750 letniej historii miasta przez pryzmat najważniejszych dla niego wydarzeń, których efekty były dla miasta najważniejsze. Zaliczyć do nich można na pewno:
- powstanie miasta
- zajęcie przez Krzyżaków 1308
- wielki pożar w 1577 roku
- włączenie do Prus 1772
- budowę kolei i mostu
- powrót do Polski
- 1 września 1939 rok

Czy waszym zdaniem coś jeszcze?
Może założenie Szkoły Morskiej?
Co prawda byłaby wyraźna przewaga okresu 1920-1939, ale to jedyna wyższa (obecnie) uczelnia która została zapoczątkowana w Tczewie.
"To co daje nam szczęście, nie jest fikcją"
Pozdrawiam

mzk
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 392
Rejestracja: 21 lut 2011, o 15:14
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 77 razy
Kontakt:

Re: Nasza rubryka w KKT i GT

#3

Post autor: mzk »

Tczew miastem mostów? W takim wypadku tylko 1959 - faktyczny koniec odbudowy mostów.
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7996
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 685 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Nasza rubryka w KKT i GT

#4

Post autor: LukaszB »

mzk pisze:Tczew miastem mostów? W takim wypadku tylko 1959 - faktyczny koniec odbudowy mostów.
Tczew miastem cegielni ;) ale to na przyszłe numery
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7996
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 685 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Nasza rubryka w KKT i GT

#5

Post autor: LukaszB »

mirza3 pisze:
LukaszB pisze:Dawny Tczew otrzymał całą stronę do swojej dyspozycji w Kociewskim Kurierze Tczewskim, nowym tczewskim miesięczniku. Miesięcznik jest darmowy, utrzymuje się z reklam, ale co najważniejsze jest dostarczany bezpośrednio do skrzynek pocztowych w ilości 12 tys. sztuk. Mamy dla siebie przedostatnią stronę (kolorową) i zupełną dowolność umieszczania tekstów. W pierwszym numerze chciałbym zamieścić tekst traktujący o 750 letniej historii miasta przez pryzmat najważniejszych dla niego wydarzeń, których efekty były dla miasta najważniejsze. Zaliczyć do nich można na pewno:
- powstanie miasta
- zajęcie przez Krzyżaków 1308
- wielki pożar w 1577 roku
- włączenie do Prus 1772
- budowę kolei i mostu
- powrót do Polski
- 1 września 1939 rok

Czy waszym zdaniem coś jeszcze?
Może założenie Szkoły Morskiej?
Co prawda byłaby wyraźna przewaga okresu 1920-1939, ale to jedyna wyższa (obecnie) uczelnia która została zapoczątkowana w Tczewie.
Zależy mi na pokazaniu wydarzeń, które wpłynęły na losy miasta. Mosty, Szkoła morska, port to dobre tematy do pokazania momentów kiedy Tczew wybijał się na mapie Polski lub Prus.
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Jak.osa
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 653
Rejestracja: 17 lip 2011, o 06:05
Lokalizacja: Tczew (Osiedle S. Staszica)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: Nasza rubryka w KKT i GT

#6

Post autor: Jak.osa »

Dzisiaj dotarła do mnie ta gazetka :yahoo . Świetne opracowanie historii miasta (na razie tylko do pokoju toruńskiego) :ok . Mam pytanie: kto jest autorem tekstu ??
:tczewMostów jest wiele, ale Tczewski jest tylko jeden ! :tczew
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7996
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 685 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Nasza rubryka w KKT i GT

#7

Post autor: LukaszB »

Jak.osa pisze:Dzisiaj dotarła do mnie ta gazetka :yahoo . Świetne opracowanie historii miasta (na razie tylko do pokoju toruńskiego) :ok . Mam pytanie: kto jest autorem tekstu ??
znacie tego osobnika :oops:
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Nasza rubryka w KKT i GT

#8

Post autor: Jadzia »

A widzisz, zet... Ja Ci mogę załatwić nawet więcej niż jeden egzemplarz. Dzisiaj wyciągnęłam ze skrzynki. Wszystko ładnie pięknie, ale: po cholerę na klatkę z 16 mieszkaniami kładą sztapel gazet na skrzynce (około 15 sztuk) + ja wyciągnęłam ze swojej jeszcze 3 sztuki??!! I takim oto sposobem roznosiciel się nie narobił, a gazeta nie trafi w inne miejsca :fool
Awatar użytkownika

Ramses74
Ambasador
Ambasador
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 829
Rejestracja: 26 lut 2011, o 13:56
Lokalizacja: Tczew/Marl
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Nasza rubryka w KKT i GT

#9

Post autor: Ramses74 »

Jadzia pisze:A widzisz, zet... Ja Ci mogę załatwić nawet więcej niż jeden egzemplarz. Dzisiaj wyciągnęłam ze skrzynki. Wszystko ładnie pięknie, ale: po cholerę na klatkę z 16 mieszkaniami kładą sztapel gazet na skrzynce (około 15 sztuk) + ja wyciągnęłam ze swojej jeszcze 3 sztuki??!! I takim oto sposobem roznosiciel się nie narobił, a gazeta nie trafi w inne miejsca :fool
W imieniu ambasady rekwiruję wszystkie nadegzemplarze !! :whistle
D.W. 8-)
Prawo dżungli,najsilniejszy i najszybszy wygrywa.
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Nasza rubryka w KKT i GT

#10

Post autor: Jadzia »

Zgarnę kilka, może nawet zaraz się pofatyguję :hyhy

No i mam. "Komu, komu, bo idę do domu?" 8-)
Kurier.jpg
Kurier.jpg (132.13 KiB) Przejrzano 1161 razy
Kurier.jpg
Kurier.jpg (132.13 KiB) Przejrzano 1161 razy
ODPOWIEDZ