Zespół Szkół Technicznych

Awatar użytkownika

Big Zbig
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 681
Rejestracja: 30 sty 2011, o 23:08
Znajomość języków obcych: rosyjski i niemnożko niemiecki
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 163 razy
Kontakt:

Re: Zespół Szkół Technicznych

#81

Post autor: Big Zbig »

Jak to dobrze,że po niemal 50 latach odnajdują się fotografie z moich lat młodzieńczych . Na załączonych wcześniej zdjęciach udało mi się rozpoznać następujące osoby:
- pierwszy zestaw 2 fotografii- na zdjęciu prawym: Małgorzata Flisikowska (Kopyłowicz) i Mieczysław Karczewski.
- drugi zestaw 4 fotografii - na zdjęciu lewym dolnym: Franciszek "Józef" Mierzwiński (uśmiechnięty)- nasz wychowawca , na pierwszym planie w dolnym prawym rogu (odwrócony)- wykładowca elektrotechniki prof.Wyka ("Szpec"). Na zdjęciu prawym dolnym- 3 od lewej prof. Adolf Lany, wykładający język polski. Szacownych Pań nie znam, może to Komitet Rodzicielski?
- na ostatnim zdjęciu bawi się nie mój rocznik. Rozpoznaję jedynie Grażynę Wachowiak - Golicką ( obok "okularnika"), która kończyła Technikum później.
Chciałbym w tym miejscu dodać, że postaram się dotrzeć do kolejnych fotografii z życia szkoły, które przechowuje z pewnością Pani Mierzwińska - wdowa po ś.p. Franciszku Mierzwińskim, mieszkająca w moim bloku.
Awatar użytkownika

Big Zbig
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 681
Rejestracja: 30 sty 2011, o 23:08
Znajomość języków obcych: rosyjski i niemnożko niemiecki
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 163 razy
Kontakt:

Re: Zespół Szkół Technicznych

#82

Post autor: Big Zbig »

Dnia 06.08.2013 przedstawiłem kilka fotografii z otwarcia strzelnicy sportowej w Zespole Szkół Technicznych , co miało miejsce 25 maja 2004 roku. W wydarzeniu tym brał udział ówczesny mistrz świata w Strong Man - Mariusz Pudzianowski. W tłoku, jaki panował na strzelnicy udało mi się "ustrzelić" fotkę Mistrza.
Załączniki
IMG_20180129_0004.jpg
Za ten post autor Big Zbig otrzymał podziękowanie:
riot (29 sie 2018, o 19:51)
Ocena: 12.5%
Awatar użytkownika

Big Zbig
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 681
Rejestracja: 30 sty 2011, o 23:08
Znajomość języków obcych: rosyjski i niemnożko niemiecki
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 163 razy
Kontakt:

Re: Zespół Szkół Technicznych

#83

Post autor: Big Zbig »

Panowie : Franciszek Mierzwiński , Mieczysław Izydorek i Wacław Wacholz na jednym ze spotkań w styczniu 2003 roku.
Panowie : Franciszek Mierzwiński , Mieczysław Izydorek i Wacław Wacholz na jednym ze spotkań w styczniu 2003 roku.
Kadra pedagogiczna za czasów Dyrektora Romana Kirszlinga.
Kadra pedagogiczna za czasów Dyrektora Romana Kirszlinga.
Kadra i absolwenci w latach 1969 - 1972
Kadra i absolwenci w latach 1969 - 1972
Pierwsi maturzyści Technikum (lata 1962-1967).
Pierwsi maturzyści Technikum (lata 1962-1967).
Studniówka 1970. Na tej fotografii znajduje się mama jednej z naszych "forumowiczek"
Studniówka 1970. Na tej fotografii znajduje się mama jednej z naszych "forumowiczek"
Dzięki uprzejmości Pani Mierzwińskiej zeskanowałem kilkanaście fotografii, gromadzonych przez lata przez Jej męża Franciszka. Przedstawiam kilka z nich:
Za ten post autor Big Zbig otrzymał podziękowania (total 4):
LukaszB (29 sie 2018, o 16:00) • riot (29 sie 2018, o 19:48) • Ciotka Idalia (4 wrz 2018, o 08:58) • mirza3 (9 wrz 2018, o 20:26)
Ocena: 50%

GabberTech
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 13
Rejestracja: 27 lis 2023, o 19:32
Znajomość języków obcych: Niemiecki -Biegle
Lokalizacja: Berlin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Zespół Szkół Technicznych

#84

Post autor: GabberTech »

Tez uczęszczałem do tej szkoły :)
Pamietam ze chodząc na papierosa :) za sale gimnastyczna ktoś z moich kolegów wydłubał butem z ziemi łuskę od flacka.
Miło wspominam czasy szkoły.
Za ten post autor GabberTech otrzymał podziękowanie:
Wałasz (13 gru 2023, o 09:39)
Ocena: 12.5%
ODPOWIEDZ