Most - sytuacja obecna

Awatar użytkownika

Ramses74
Ambasador
Ambasador
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 829
Rejestracja: 26 lut 2011, o 13:56
Lokalizacja: Tczew/Marl
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Most - sytuacja obecna

#71

Post autor: Ramses74 »

Stan katastrofalny !!
D.W. :facepalm
Prawo dżungli,najsilniejszy i najszybszy wygrywa.
Awatar użytkownika

Jak.osa
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 653
Rejestracja: 17 lip 2011, o 06:05
Lokalizacja: Tczew (Osiedle S. Staszica)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: Most - sytuacja obecna

#72

Post autor: Jak.osa »

Zgadzam się z Ramsesem74. Most powinien przejść natychmiastowy remont !
Tylko nie ma pieniędzy... Nie mówię tu o odbudowie portali i wymianie przęseł ESTB, tylko o odnowie całej nawierzchni (wymianie desek też), odrestaurowaniu wież i filarów oraz (jeśli poprzednie wydatki nie okazałyby się za duże) zrobieniem czegoś bardziej trwalszego na miejscu "drewnianej kładeczki".
PS: Wczoraj zauważyłem też kawałki starych desek, które robotnicy (chyba remont w 2010 roku) zrzucili z Mostu. Wytłumaczcie mi, dlaczego nie mogli wywieść tych desek, tylko musieli nimi zaśmiecać środowisko (deski mają asfalt na sobie).
:tczewMostów jest wiele, ale Tczewski jest tylko jeden ! :tczew
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Most - sytuacja obecna

#73

Post autor: Jadzia »

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/tr ... omosc.html
Zarówno Korzeniowski, jak i Borowczak podkreślają, że i tak będą działać dalej. - Nie zamierzamy odpuszczać - zaznacza poseł. - W akcji tej nie chodzi nam o to, by jak najszybciej zrzucić kogoś ze stołka, ale nagłośnić istniejący problem i to nam się chyba udało. Teraz zaczniemy walczyć o uratowanie mostu w Tczewie - dodaje.
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Most - sytuacja obecna

#74

Post autor: LukaszB »

Jadzia pisze:http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/tr ... omosc.html
Zarówno Korzeniowski, jak i Borowczak podkreślają, że i tak będą działać dalej. - Nie zamierzamy odpuszczać - zaznacza poseł. - W akcji tej nie chodzi nam o to, by jak najszybciej zrzucić kogoś ze stołka, ale nagłośnić istniejący problem i to nam się chyba udało. Teraz zaczniemy walczyć o uratowanie mostu w Tczewie - dodaje.
Jestem bardziej niż sceptyczny co do tej akcji. Jeden z tych panów jest politykiem, a nasz most nie potrzebuje więcej polityków robiących na jego tle swoją kampanię wyborczą. Można to robić , ale oczywiście za 1000zł wpłacone na cel jego ratowania;) Borowczak jest posłem parti rządzącej więc może bez medialnego szumu porozmawiać z Grabarczykiem i Zdrojewskim o wsparcie dla ratowania mostu. Tylko, ze bez medialnego szumu pewnie nie warto ;)
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

waldas
Najemca
Najemca
Reakcje:
Posty: 149
Rejestracja: 30 lip 2011, o 10:25
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Most - sytuacja obecna

#75

Post autor: waldas »

A może zorganizować protest w obronie mostu pod Urzędem Miasta lub Starostwem?
Można by przygotować taką akcję przez założenie profili na innych portalach(fejsbuk, nk itp.) i poszukiwanie tam sympatyków tego przedsięwzięcia. Wielu moich znajomych poparło by coś takiego. Może założyć jakiś komitet protestacyjny? Nagłośnić sprawę i pojechać z transparentami nawet do Warszawy. Jak pokażą to w telewizji to i może podłączą się do tego jacyś politycy większego kalibru. A to może odnieść skutek.
Chyba trochę fantazja mnie poniosła ale może jest to jakiś pomysł na ratowanie mostu...
Awatar użytkownika

Bulma
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 610
Rejestracja: 19 lip 2011, o 19:26
Lokalizacja: Dirschau/Landshut
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Most - sytuacja obecna

#76

Post autor: Bulma »

waldas pisze:A może zorganizować protest w obronie mostu pod Urzędem Miasta lub Starostwem?
Można by przygotować taką akcję przez założenie profili na innych portalach(fejsbuk, nk itp.) i poszukiwanie tam sympatyków tego przedsięwzięcia. Wielu moich znajomych poparło by coś takiego. Może założyć jakiś komitet protestacyjny? Nagłośnić sprawę i pojechać z transparentami nawet do Warszawy. Jak pokażą to w telewizji to i może podłączą się do tego jacyś politycy większego kalibru. A to może odnieść skutek.
Chyba trochę fantazja mnie poniosła ale może jest to jakiś pomysł na ratowanie mostu...
Waldas, ja juz tez miałam już wiele abstrakcyjnych pomysłów na ratowanie mostu (m.in. organizacja festiwalu im. Ciechowskiego na miarę Heinekena w Gdyni czy Coke w Krakowie, z którego dochód byłby przeznaczony na renowację naszego mostu, koncerty odbywałyby sie z mostu w miejscu kładki a publika szalałaby na łąkach z krowami :rock ) i myślę, że wśród nas wielu jest ludzi z głowami pełnymi pomysłów. Jedyną drogą do ich realizacji jest, tak jak mówisz, lobbing i nagłośnienie sprawy przez media. Gdyby ekipy z TVN-owskiej UWAGI! albo polsatowskiej "Interwencji" nagłośniłyby sprawę, może ktoś bardziej wpływowy zwróciłby na to uwagę, ale teraz jest już za późno, wybory lada chwila, trzeba czekać kolejne lata kiedy to politycy zaczną się interesować głosem "ludu" :nea
Awatar użytkownika

Jak.osa
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 653
Rejestracja: 17 lip 2011, o 06:05
Lokalizacja: Tczew (Osiedle S. Staszica)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: Most - sytuacja obecna

#77

Post autor: Jak.osa »

Bulma pisze:
waldas pisze:A może zorganizować protest w obronie mostu pod Urzędem Miasta lub Starostwem?
Można by przygotować taką akcję przez założenie profili na innych portalach(fejsbuk, nk itp.) i poszukiwanie tam sympatyków tego przedsięwzięcia. Wielu moich znajomych poparło by coś takiego. Może założyć jakiś komitet protestacyjny? Nagłośnić sprawę i pojechać z transparentami nawet do Warszawy. Jak pokażą to w telewizji to i może podłączą się do tego jacyś politycy większego kalibru. A to może odnieść skutek.
Chyba trochę fantazja mnie poniosła ale może jest to jakiś pomysł na ratowanie mostu...
Waldas, ja juz tez miałam już wiele abstrakcyjnych pomysłów na ratowanie mostu (m.in. organizacja festiwalu im. Ciechowskiego na miarę Heinekena w Gdyni czy Coke w Krakowie, z którego dochód byłby przeznaczony na renowację naszego mostu, koncerty odbywałyby sie z mostu w miejscu kładki a publika szalałaby na łąkach z krowami :rock ) i myślę, że wśród nas wielu jest ludzi z głowami pełnymi pomysłów. Jedyną drogą do ich realizacji jest, tak jak mówisz, lobbing i nagłośnienie sprawy przez media. Gdyby ekipy z TVN-owskiej UWAGI! albo polsatowskiej "Interwencji" nagłośniłyby sprawę, może ktoś bardziej wpływowy zwróciłby na to uwagę, ale teraz jest już za późno, wybory lada chwila, trzeba czekać kolejne lata kiedy to politycy zaczną się interesować głosem "ludu" :nea
Teraz czas na mój pomysł. Ostrzegam, jest on bardzo abstrakcyjny. Jest potrzebnych do niego kilka osób. Najpierw jedna osoba podpiłowuje kładkę na ESTB, potem druga osoba wpada w dziurę (jedną nogą), następnie ktoś dzwoni po pomoc (po Uwagę z TVN też), kiedy sprawa zostanie nagłośniona, na pewno powiedzą (przynajmniej powinni) o obecnym fatalnym stanie Mostu oraz o jego świetnej przeszłości. Może wtedy sprawą Mostu zainteresuję się więcej osób. PS: Ten tekst miał charakter żartobliwy. Prawdziwe rozwiązanie problemu przedstawiam niżej.
Może powinniśmy napisać do National Geographic ?? Oni by przyjechali zrobili jakiś godzinny (może dłuższy) program dokumentalny o Moście, który by był puszczany na całym świecie. Może wtedy powstałaby jakaś reakcja, która doprowadziłaby do uratowania Mostu. Pamiętajmy: nadzieja umiera podobno ostatnia !!
:tczewMostów jest wiele, ale Tczewski jest tylko jeden ! :tczew
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Most - sytuacja obecna

#78

Post autor: LukaszB »

Wbrew pozorom wasze pomysły (może za wyjątkiem podpiłowania kładki ;) ) są dobrym sposobem na zwrócenie uwagi na stan mostu. Ja natomiast preferuję spokojna pracę u podstaw, odbudowa cegiełka po cegiełce. Można te dwie metody połączyć i będziemy mieli mieszankę wybuchową 8-).
Nie chcę, żeby to zabrzmiało jak czcze przechwałki, ale mam sposób na ratowanie mostu. Szczegóły wkrótce ;)
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Most - sytuacja obecna

#79

Post autor: LukaszB »

Wracając do stanu mostu zapraszam na film z wnętrza wieżyczek http://www.tcz.pl/index.php?p=1,62,0,tc ... -od-srodka" onclick="window.open(this.href);return false;
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Jak.osa
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 653
Rejestracja: 17 lip 2011, o 06:05
Lokalizacja: Tczew (Osiedle S. Staszica)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: Most - sytuacja obecna

#80

Post autor: Jak.osa »

Ja zapraszam do odwiedzenia wieżyczek "na żywo". Ten film w pełni nie oddaje klimatu wnętrza.
:tczewMostów jest wiele, ale Tczewski jest tylko jeden ! :tczew
ODPOWIEDZ