Wyprawa rowerowa przez sanktuarium do grodu Sobka

Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7649
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 390 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy
Płeć:
Kontakt:

Wyprawa rowerowa przez sanktuarium do grodu Sobka

#1

Post autor: LukaszB » 29 lip 2015, o 18:02

W niedzielę 2 sierpnia o godz. 9 wyruszymy na ostatnią wycieczkę rowerową odbywającą się w ramach Szlaków Rowerowych Dawnego Tczewa. Tym razem zwiedzimy południowe okolice naszego miasta. Przez Bałdowo dojedziemy do wsi Narkowy, gdzie znajduje się kamień upamiętniający gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w 1807 roku. Następnie drogą szutrową pojedziemy do Gorzędzieja - swego czasu miasta, które urzeka piękna panoramą, sanktuarium, klasztorem karmelitów i nietypową rzeźbą terenu. Dalej drogą powiedzie nas na południe do Rybaków, gdzie znajduje się unikalny węzeł hydrotechniczny - śluza i dwie pompy "Pokój" i "Nadzieja". Następnie wiedziemy pod górkę do Małego Garca, a tam zwiedzimy ponadstuletnie pruskie działobitnie. Przez Wielką Słońcę dotrzemy do wsi Subkowy, gdzie zwiedzimy kościół i po przekroczeniu DK91 i linii kolejowej udamy się do Radostowa (hodowla danieli) i dalej wiaduktem do siedziby bractwa rycerskiego Kerin. W zależności od ilości zainteresowanych - wizyta w ekspozycji zbroi i oręża. Z powrotem przez Radostowo na Brzuśce, Waćmierz i do Waćmierka, gdzie w lesie znajduje się wczesnośredniowieczne pogańskie grodzisko. Przez Śliwiny udamy się do Tczewa. Szacunkowo całość trasy to około 42 kilometrów, spotykamy się pod Lidlem na Czyżykowie.
Projekt dofinansowany w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

Zablokowany