Strona 1 z 1

Petycja STOP niszczeniu dziedzictwa!

: 20 mar 2015, o 21:48
autor: LukaszB
Zachęcamy wszystkich do włączenie się w akcję ochrony naszego dziedzictwa. Podczas gdy media informują o niszczeniu zabytków na Bliskim Wschodzie, w naszym kraju po cichu próbuje się doszczętnie zniszczyć system ich ochrony. Nie pozwólmy rządowi na odebranie resztki naukowości badaniom archeologicznym, które już i tak mają się u nas nienajlepiej.

Stowarzyszenie Naukowe Archeologów Polskich Oddział w Warszawie wystosowało list otwarty do Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie powstrzymania zmiany rozporządzenia w zakresie prowadzenia prac specjalistycznych przy zabytkach. Rozporządzenie to odbiera kontrolę nad badaniami Konserwatorowi Zabytków pozostawiając inwestorom budowlanym wolne pole do działania na obszarze objętym ochroną.
Szczegóły: http://snap.org.pl/protest-przeciwko-zm ... rzadzenia/

Treść listu: http://snap.org.pl/wp-content/uploads/L ... dowego.pdf

PETYCJA: http://www.petycjeonline.com/emb/111989

Zapraszajcie znajomych, niech usłyszą nasz głos!

Re: Petycja STOP niszczeniu dziedzictwa!

: 8 lis 2015, o 10:58
autor: LukaszB
Udało się ochronić zabytki przed niszczeniem :)

Szanowni Państwo!

Od 30 listopada 2015 roku obowiązywać będzie nowe Rozporządzenie w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych i poszukiwań zabytków: http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2015/1789. Jego zapisy są zgodne z postulatami naszych środowisk, popartych przez Państwa podpisy pod Protestem przeciwko zmianie rozporządzenia. Miejmy nadzieję, że nasze wspólne zaangażowanie przyczyniło się do tej zmiany.

Jeszcze raz serdecznie dziekujemy za udzielone nam poparcie i podpisanie Protestu.