Zagadki użytkownika Be-good

Awatar użytkownika

Autor Tematu
be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Zagadki użytkownika Be-good

#641

Post autor: be-good »

Dzięki Zetowi48 i Niespokojnej66 mamy chyba odpowiedź KIEDY zmiana zaistniała :ok .
Tyle że ja proszę o wskazanie, na czym ta zmiana polega :) ...
be-good pisze:To pytanie-zagadka być może zmusi osoby chętne do udzielenia odpowiedzi do wizyty w naszym największym zabytku.
Proszę o przyjrzenie się dwóm poniższym fotografiom zamieszczonym tu onegdaj przez Zeta48 viewtopic.php?p=657#p657" onclick="window.open(this.href);return false; :

Dziś zauważyłem ZNACZNĄ zmianę w rozmieszczeniu elementów ołtarza głównego Fary, co więcej - zmiana ta nie jest na nowszym zdjęciu Zeta widoczna, czyli musiało do niej dojść w ciągu ostatnich kilku lat :scratch ...

PYTAM - jaki spory element ołtarza widocznie i znacznie zmienił ostatnio swoje położenie ??

1. Nie chodzi tu o "wywiane" anioły ani o odnawiany obecnie górny obraz :nea .
2. Element, który uległ zmianie jest niemały - ma jeden z wymiarów przekraczający 1 metr :o .
3. Żeby nie zawalić wątku chaotyczną litanią wyliczającą widoczne tu ornamenty - PROSZĘ O JEDNĄ ODPOWIEDŹ NA RAZ i danie szansy kolejnemu odpowiadającemu :nono2 .
4. Osoba, która pierwsza w sposób przekonywujący (nie przez "strzelanie") określi, co się tam w sposób oczywisty zmieniło - otrzyma nagrodę, wstępnie ustalam ją w wysokości 3000 DeTów - być może z czasem będę zmuszony ją podnieść.

P.S. Wszelkie poszlaki wskazują, że ta spora zmiana - ingerencja w pierwotny wygląd ołtarza, nastąpiła niedawno w wyniku czyjejś pomyłki :facepalm ...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Zagadki użytkownika Be-good

#642

Post autor: zet48 »

Duży prostokątny element drewnianych zdobień pod mniejszym obrazem został odwrócony.
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

Autor Tematu
be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Zagadki użytkownika Be-good

#643

Post autor: be-good »

zet48 pisze:Duży prostokątny element drewnianych zdobień pod mniejszym obrazem został odwrócony.
Nie bardzo łapię, jaki element pod którym obrazem - zdobienia poniżej wyjętej obecnie Piety ??
P.S. Zet czeka z kolejnym wejściem do następnej odpowiedzi innego Forumowicza :whistle
Awatar użytkownika

niespokojna66
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 1593
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:37
Podziękował;: 342 razy
Otrzymał podziękowań: 379 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Zagadki użytkownika Be-good

#644

Post autor: niespokojna66 »

Wydaje mi się,że do góry nogami jest napis(po hebrajsku :scratch ?) :scratch pod obrazem mniejszym , nad obrazem większym, z "wiszącymi pomponami" :oops: :scratch , czerwone tło
zdjęcie z sierpnia tego roku
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... %B3wny.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same../P.Bosmans/
Awatar użytkownika

Autor Tematu
be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Zagadki użytkownika Be-good

#645

Post autor: be-good »

Imię Jahwe z farnego ołtarza było tu też w Zagadkach, ale w nim zmian nie stwierdziłem :nea ...

viewtopic.php?p=5050#p5050" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S. Na załączonym przez Ciebie zdjęciu zmiany JESZCZE nie widać. Jest widoczna (dla chętnych) w Farze.
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Zagadki użytkownika Be-good

#646

Post autor: zet48 »

Chodziło mi o ten element :)
Obrazek
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

Autor Tematu
be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Zagadki użytkownika Be-good

#647

Post autor: be-good »

O ile jestem w stanie przypomnieć sobie (nie noszę na msze aparatu) - NIC w nim (zdobieniu z Twojego zdjęcia) nie zostało zmienione :nea ...
Awatar użytkownika

niespokojna66
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 1593
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:37
Podziękował;: 342 razy
Otrzymał podziękowań: 379 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Zagadki użytkownika Be-good

#648

Post autor: niespokojna66 »

Dziś poszłam po pracy do Fary i obejrzałam ołtarz z bliska. Według mnie zdobienie (szlaczek)pod figurą górną, z lewej strony jest odwrócone , góra - dół i dodatkowo zdobienie jest zwrócone "twarzą" do ołtarza zamiast na "Farę" :scratch :oops:
Jeśli chodzi o porównanie zdjęcia Zeta , to element (szlaczek)pod górną prawą figurą jest również teraz inny. Porównując wygląda to tak, jakby ktoś przełożył element z prawej strony ołtarza na lewą :facepalm
Zrobiłam nawet zdjęcia, lecz tu nie umiem ich dodać :oops:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 29 paź 2012, o 17:02 przez zet48, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dodałem zdjęcie Twojego autorstwa z tematu o Farze.
Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same../P.Bosmans/
Awatar użytkownika

Autor Tematu
be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Zagadki użytkownika Be-good

#649

Post autor: be-good »

niespokojna66 pisze:...zdobienie (szlaczek)pod figurą górną, z lewej strony jest odwrócone , góra - dół i dodatkowo zdobienie jest zwrócone "twarzą" do ołtarza zamiast na "Farę"...
Jeśli chodzi o porównanie zdjęcia Zeta , to element (szlaczek)pod górną prawą figurą jest również teraz inny. Porównując wygląda to tak, jakby ktoś przełożył element z prawej strony ołtarza na lewą...
Ponieważ 3000 DeTe piechotą nie chodzi - bardzo proszę o wyjaśnienie, co rozumiesz przez "górną figurę" i co określasz "elementem - szlaczkiem pod prawą figurą".
Zadałaś sobie najwięcej trudu aby dojść do faktycznego stanu rzeczy, więc nie musisz czekać na "kontrodpowiedź" kolejnej osoby.
Tak naprawdę Twoje zdjęcie w zestawieniu z tym z Wikipedii ujawnia maxi-gafę podczas ostatnich kosmetycznych prac - podaj tylko dokładnie, który spory element ołtarza zakręcono.

P.S. Nie wykluczam, że oprócz "mojej" gafy da się również znaleźć kolejne...
Awatar użytkownika

Chris
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:51
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: Zagadki użytkownika Be-good

#650

Post autor: Chris »

niespokojna66 pisze: zdobienie (szlaczek)pod figurą górną, z lewej strony jest odwrócone , góra - dół i dodatkowo zdobienie jest zwrócone "twarzą" do ołtarza zamiast na "Farę"
Jeśli chodzi o porównanie zdjęcia Zeta , to element (szlaczek)pod górną prawą figurą jest również teraz inny. Porównując wygląda to tak, jakby ktoś przełożył element z prawej strony ołtarza na lewą
Obrazek
ODPOWIEDZ