Post miesiąca

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.

Post października

Czas głosowania minął 21 lis 2011, o 23:56

Propozycja 1 – post użytkownika Zunia - http://www.dawnytczew.pl/forum/viewtopi ... 948#p13948" onclick="window.open(this.href);return false;
12
50%
Propozycja 2 – post użytkownika Ramzes74 – http://www.dawnytczew.pl/forum/viewtopi ... 133#p15133" onclick="window.open(this.href);return false;
7
29%
Propozycja 3 – post użytkownika Jadzia - viewtopic.php?f=30&t=638" onclick="window.open(this.href);return false;
5
21%

Liczba głosów: 24

Awatar użytkownika

Moderatorzy globalnizielu
Moderator
Moderator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Podziękował : 42 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy
Kontakt:

Re: Post miesiąca

Post autor: Moderatorzy globalnizielu » 24 sie 2011, o 10:56

Czekamy na kolejne świetne posty mirza3 :hyhy
"Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba"

Awatar użytkownika

mirza3
Budnik
Budnik
Reakcje:
Podziękował : 69 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Post autor: mirza3 » 25 sie 2011, o 19:23

Dziękuję wszystkim, którym nagrodzony post się podobał, a użytkownikom be-good, zet48 i zielu za zainicjowanie wątku o tak kuriozalnej, zdawałoby się, tematyce. Sadzę, że do wyczerpania tematu jest jeszcze daleko i zachęcam wszystkich do poszukiwania także i tych pamiątek przeszłości.

Korzystając z okazji chciałbym zgłosić kandydata do postu sierpnia. Proponuję wątek zuni Historia w gazetach ukryta, o ile oczywiście autorka zamieści ostatni post (kres zdigitalizowanych numerów "Pielgrzyma") przed końcem sierpnia.
Jak nie zdąży, to zgłaszam na wrzesień.
"To co daje nam szczęście, nie jest fikcją"
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

aga_piet
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Post autor: aga_piet » 25 sie 2011, o 19:48

Propozycję mirzy odnośnie wątku o wycinkach prasowych popieram w całej rozciągłości.
Pojawia się jednak pytanie - jest to kilka postów - trudno przecież technicznie ująć wszystko w jednym poście. Jak się umawiamy zatem? Czy pierwszy, inicjujący post będzie tym "miesiąca", niejako reprezentantem wszystkich towarzyszących mu postów?
Nie ma smalcu! Z dżemem są puree!

Awatar użytkownika

Moderator
Moderator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Kontakt:

Post autor: Moderatorzy globalnizielu » 9 wrz 2011, o 09:43

My tu gadu gadu, a już czas najwyższy zgłaszać kandydatury do postu sierpnia !! Dlatego oficjalnie wysuwam ten post autorstwa mirzy3 - Historia nazwy miasta" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Opiekun forumJadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Podziękował : 178 razy
Otrzymał podziękowań: 178 razy

Post autor: Opiekun forumJadzia » 9 wrz 2011, o 20:59

No to i ja zaproponuję. Na post miesiąca sierpnia zgłaszam: be-good @ Słupy graniczne Wolnego Miasta Gdańska i Polski" onclick="window.open(this.href);return false; (post 69 :oops: ), autorstwa be-good. Uzasadnienie me:
1. jak dla mnie świetna ciekawostka historyczna z miejsca, w którym tak często bywam.
2. Ostatnio byłam z wizytą u pewnego starszego pana. Zafascynowany opowiedział mi o fakcie, że w parku odkryto istnienie słupów granicznych WMG :lol: Było to dla mnie tylko dowodem na to, że to co tu się dzieje ma sens i spotyka się z uznaniem społeczeństwa. Dodam, że ów pan nie jest forumowiczem - nie posiada komputera, a szczytem jego możliwości obejścia się z dzisiejszą technologią jest odebranie "komórki".

be-good:
Jeśli się potwierdzi - pamiętajcie że ja to wykombinowałem :hyhy
Pamiętam kombinatorze :ok

Awatar użytkownika

Moderator
Moderator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Kontakt:

Post autor: Moderatorzy globalnizielu » 9 wrz 2011, o 22:15

Jadzia pisze:Zafascynowany opowiedział mi o fakcie, że w parku odkryto istnienie słupów granicznych WMG :lol: Było to dla mnie tylko dowodem na to, że to co tu się dzieje ma sens i spotyka się z uznaniem społeczeństwa.
Dla mnie jest to także dowodem na to, że ten pan czyta uważnie lokalną prasę ;)

Awatar użytkownika

Opiekun forumJadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Podziękował : 178 razy
Otrzymał podziękowań: 178 razy

Post autor: Opiekun forumJadzia » 9 wrz 2011, o 22:20

Oj czyta, czyta... :facepalm (sorry za emotkę, ale on zawsze się podnieca tym, co tam jest napisane :-x , a Jadzia musi temu stawić czoła) Tak się domyślałam, że tu tkwi jego źródełko. Ale odzew jest :ok

Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował : 129 razy
Otrzymał podziękowań: 95 razy

Post autor: be-good » 11 wrz 2011, o 22:14

Do tytułu PostÓW Miesiąca tak jak MirzaTrzeci nominuję prowadzony przez Zunię solo od ćwierć roku cykl "Historia w Gazetach Ukryta";
sierpniowe "wejścia" rozpoczynają się pod:
zunia @ Historia w gazetach ukryta
Nie mamy tu do czynienia z jednorazowym przebłyskiem a ze skrupulatnym, pracochłonnym poszukiwaniem i selekcją "rodzynkowych", z naszej perspektywy, prasowych informacji pochodzących z naszego miasta sprzed ponad stulecia.

Micolass120
Przybysz
Przybysz
Reakcje:

Post autor: Micolass120 » 16 wrz 2011, o 14:22

Ja zgłaszam post użytkownika Jak.osa - http://dawnytczew.nazwa.pl/forum/viewto ... ab92#p9727" onclick="window.open(this.href);return false;
Argumentuję to tym, że powiedział społeczności forum o mało znanym wydarzeniu (nawet dał film i zdjęcia) jakim jest bombardowanie malborskiego lotniska.
Bardzo przepraszam ale to miał być Żart nie wiedziałem że to was tak poruszy przepraszam!

Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Podziękował : 157 razy
Otrzymał podziękowań: 188 razy

Post autor: LukaszB » 16 wrz 2011, o 17:54

Moderatorzy ankietę czas zacząć :ok

:pala :pala :pala
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

ODPOWIEDZ