Wirtualny spacer po Tczewie

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Wirtualny spacer po Tczewie

#1

Post autor: zet48 »

Witam,
Przyszedł mi do głowy pomysł - a raczej idąc za przykładem Gdańska - by stworzyć na stronie Portalu Dawny Tczew coś w rodzaju interaktywnej mapy naszego miasta.
Może być to pożyczona mapa od Google tylko z naniesionymi/zaznaczonymi ciekawymi do zobaczenia miejscami ta terenie miasta. Tymi miejscami mogą być znane wszystkim miejskie zabytki ale również inne warte obejrzenia - niekoniecznie znane widoki (np. ciekawe okno,zabytkowe drzwi, element małej architektury, fragment elewacji itp).
Do "pinezki" na mapie można (a nawet trzeba :oops: ) dodać zdjęcie.
Ciekawostką jest to że każdy z nas może dodawać swoje ulubione miejsca, widoki by dzielić się swoim własnym spojrzeniem na zabytkowy Tczew ...będzie to taka nasza mapa Tczewa. :ok
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Wirtualny spacer po Tczewie

#2

Post autor: be-good »

Mógłbyś podać link do tego wzorcowego, gdańskiego rozwiązania?
Jeśli chodzi o mapę "satelitarną" to paradoksalnie Zumi, które korzysta z map kupionych od Googla, pokazuje o niebo lepsze zdjęcia satelitarne Tczewa niż GÓgel...
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Wirtualny spacer po Tczewie

#3

Post autor: zet48 »

Wzorem tu była akurat niechlubna Mapa Wstydu Gdańskiej Przestrzeni Publicznej http://www.frag.org.pl/mapa/" onclick="window.open(this.href);return false; :oops:
...ale My możemy stworzyć mapę pięknego Tczewa - miejsc które warto obejrzeć.
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Wirtualny spacer po Tczewie

#4

Post autor: be-good »

zet48 pisze:Wzorem tu była akurat niechlubna Mapa Wstydu Gdańskiej Przestrzeni Publicznej http://www.frag.org.pl/mapa/" onclick="window.open(this.href);return false; :oops:
...ale My możemy stworzyć mapę pięknego Tczewa - miejsc które warto obejrzeć.
Wiesz, to co kochamy może też mieć zmarszczki - ogólnie takie rozwiązanie jak na podłączonym linku byłoby według mnie popularne. Trzeba zabezpieczyć od początku możliwość nieuniknionych dyskusji i rozważań = dodawanie odnośników do istniejących wątków :scratch
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Wirtualny spacer po Tczewie

#5

Post autor: zet48 »

Myślę że mapa "tczewskich zmarszczek" (mapa wstydu) powinna znaleźć się na innym (miejskim/społecznym) portalu.
Na Dawnym Tczewie widziałbym mapę ze zdjęciami zabytków i historycznych miejsc na terenie miasta ...również takie nasze zabytki które warto obejrzeć.
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Wirtualny spacer po Tczewie

#6

Post autor: be-good »

zet48 pisze:Myślę że mapa "tczewskich zmarszczek" (mapa wstydu) powinna znaleźć się na innym (miejskim/społecznym) portalu.
Na Dawnym Tczewie widziałbym mapę ze zdjęciami zabytków i historycznych miejsc na terenie miasta ...również takie nasze zabytki które warto obejrzeć.
Dla pełnej jasności - pisząc o zmarszczkach miałem na myśli to, że większość substancji miejskiej o wielkiej wartości obiektywnie może być uznana za zaniedbaną lub zapuszczoną. Jeśli na mapie ma być sterylnie i perłowo - mamy w mieście naprawdę niewiele egzemplarzy bez skazy :nea
To, co wartościowe trzeba:
1. Zauważyć,
2. Opisać i wskazać jako (daj Boże) przedmiot zmian...
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Wirtualny spacer po Tczewie

#7

Post autor: zet48 »

Zgadzam się ale nawet to co w mieście brzydkie można pięknie pokazać ...przykładem są tu zdjęcia Agi. :oops:
Ma mapie z mojej propozycji można zaznaczyć też pomniki, pamiątkowe tablice, miejsca pamięci, miejsca urodzenia sławnych mieszkańców, stare pompy i hydranty, ciekawe historyczne detale z fasad kamienic (takie jak płaskorzeźby czy herby) czy po prostu miejsca które nas w Tczewie urzekły.
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Wirtualny spacer po Tczewie

#8

Post autor: LukaszB »

Czy na początek nie łatwiej stworzyć mapę google ze zdjęciami?
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Wirtualny spacer po Tczewie

#9

Post autor: zet48 »

Już na początku wspomniałem że może to być mapa pożyczona od Google :ok
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

Kristoph
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 508
Rejestracja: 22 gru 2011, o 16:20
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Wirtualny spacer po Tczewie

#10

Post autor: Kristoph »

Korzystając z wojskowych map satelitarnych, można oglądać Tczew z lotu ptaka z animacjami budynków w 3D
Chociaż na Tczew jest mało animacji to warto. Jest tylko budynek Gminy Tczew, Plac Hallera, no i oczywiście nasz piękny most.
Załączniki
Tczew z.jpg
Tczew z.jpg (220.83 KiB) Przejrzano 1571 razy
Tczew z.jpg
Tczew z.jpg (220.83 KiB) Przejrzano 1571 razy
Tczew z lotu.jpg
Tczew z lotu.jpg (214.14 KiB) Przejrzano 1571 razy
Tczew z lotu.jpg
Tczew z lotu.jpg (214.14 KiB) Przejrzano 1571 razy
ODPOWIEDZ