Zarys Dziejów Aptekarstwa w Tczewie

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Zarys Dziejów Aptekarstwa w Tczewie

Post autor: zet48 » 9 sty 2012, o 18:02

Zupełnie nowa - jeszcze pachnie drukarnią - ale bardzo ważna pozycja.
Książki autorstwa Aleksandra Drygasa jeszcze nie czytałem (mam ją dopiero od kilku godzin) dlatego nie mogę zamieścić szczegółowej recenzji.
Po słowie wstępnym przeczytamy o najważniejszych wydarzeniach z dziejów naszego miasta. Na kolejnych stronach przetoczony zastaje krotki opis początków aptekarstwa na ziemiach tczewskich. Na szczególną uwagę zasługują następne rozdziały opisujące dzieje poszczególnych aptek (każdej z osobna w XIX w. i okresie międzywojennym) ...unikatowe zdjęcia, opisy, reklamy z prasy i wiele innych. Czasy II Wojny Światowej, porządki i odradzanie się aptekarstwa polskiego po terrorze okupacji aż do metod niszczenia i znacjonalizowania aptekarstwa 8 stycznia 1951 roku.

Jak się dowiedziałem wkrótce odbędzie się promocja książeczki
Załączniki
DSCF1882.jpg
DSCF1882.jpg (504.03 KiB) Przejrzano 123 razy
DSCF1882.jpg
DSCF1882.jpg (504.03 KiB) Przejrzano 123 razy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"

Awatar użytkownika

Opiekun forumJadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Podziękował : 212 razy
Otrzymał podziękowań: 222 razy

Re: Zarys Dziejów Aptekarstwa w Tczewie

Post autor: Opiekun forumJadzia » 9 lut 2012, o 00:40

Do zakupu w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Dąbrowskiego - tylko 5 zł :ok

emka
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Zarys Dziejów Aptekarstwa w Tczewie

Post autor: emka » 26 lip 2012, o 15:23

Książka Aleksandra Drygasa otrzymała wyróżnienie w kategorii literatura pomorska na XIII Kościerskich Targach Książki Kaszubskiej i Pomorskiej "Costerina 2012". W czytelni przy ul. J. Dąbrowskiego 6 dostępne są inne publikacje autora: o "Aptece Pod złotym Lwem" w Toruniu oraz dziejach aptekarstwa gdańskiego (tą ostatnią można wypożyczyć również w filii przy ul. Wyzwolenia).

ODPOWIEDZ