Dawne Smaki Kociewia

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Kontakt:

Dawne Smaki Kociewia

Post autor: zet48 »

Dawne Smaki Kociewia to książka kucharska z tradycyjnymi przepisami kulinarnymi z Kociewia.
Autor: Krystyna Gierszewska
Potrawy z mąki, z drobiu, z wołowiny, z wieprzowiny, z dziczyzny, ryby, zupy, sosy, desery, ciasta, cukierki i ciasteczka ...jednym słowem przysmaki które zadowolą każdego.
Ciekawy jest również słownik fraz i wyrazów kociewskich.

Gorąco polecam

Cena w tczewskich księgarniach: 30 zł
Załączniki
dawne-smaki-kociewia.jpg
dawne-smaki-kociewia.jpg (92.23 KiB) Przejrzano 215 razy
dawne-smaki-kociewia.jpg
dawne-smaki-kociewia.jpg (92.23 KiB) Przejrzano 215 razy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"

Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Podziękował;: 262 razy
Otrzymał podziękowań: 275 razy

Re: Dawne Smaki Kociewia

Post autor: Jadzia »

Zachęciłeś mnie. Ostatnimi czasy zastanawiając się: co zrobić na obiad, myślałam żeby zaserwować coś regionalnego, ale brakowało mi źródła z przepisami (sprawdzonymi). Jak tylko będę miała okazję, rozglądnę się. Mam nadzieję, że książka jest w sprzedaży w naszych księgarniach.

Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Kontakt:

Książka jest w sprzedaży w księgarniach na terenie Tczewa (kupiłem ją na ul. Mickiewicza ale widziałem ją w księgarniach na pl. Hallera i w Vademecum na al. Zwycięstwa)
Z książki skorzystała nawet przyszła teściowa, potrawa zgodna z przepisem smakowała wszystkim domownikom. :D
W książce znajduję się kilka przepisów na dania które gotuje się u mnie w domu od lat ...nie wiedziałem że to tradycyjne potrawy Ziemi Kociewskiej.
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"

Kristoph
Reakcje:

Post autor: Kristoph »

A tak a propos tradycyjnych potraw ziemi kociewskiej, to na wszelakich imprezach to tylko chleb ze smalcem i kiszony ogórek.

Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Kontakt:

Kristoph pisze:A tak a propos tradycyjnych potraw ziemi kociewskiej, to na wszelakich imprezach to tylko chleb ze smalcem i kiszony ogórek.
...to również jest w tej książce :D

ODPOWIEDZ