Dom Konfekcji W. Szynalewskiego

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

Autor Tematu
Big Zbig
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 681
Rejestracja: 30 sty 2011, o 23:08
Znajomość języków obcych: rosyjski i niemnożko niemiecki
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 163 razy
Kontakt:

Re: Dom Konfekcji W. Szynalewskiego

#11

Post autor: Big Zbig »

Udało mi się wreszcie zrobić fotkę wieszaka, który wywołał nurt informacyjny dotyczący osoby Władysława Szynalewskiego. Dziękuję za wnikliwe i skrupulatne jak zawsze podejście do tematu.
Załączniki
7fdd380b.xl.jpg
wieszak
7fdd380b.xl.jpg (318.65 KiB) Przejrzano 2746 razy
wieszak
wieszak
7fdd380b.xl.jpg (318.65 KiB) Przejrzano 2746 razy
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Dom Konfekcji W. Szynalewskiego

#12

Post autor: zet48 »

Ciekawy ten adres.
Może to wspomniana ul. J. Dąbrowskiego 2
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

Autor Tematu
Big Zbig
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 681
Rejestracja: 30 sty 2011, o 23:08
Znajomość języków obcych: rosyjski i niemnożko niemiecki
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 163 razy
Kontakt:

Re: Dom Konfekcji W. Szynalewskiego

#13

Post autor: Big Zbig »

W opracowaniu Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego, Oddział Kociewski w Tczewie, pod tytułem: "Tczewskie Ofiary II Wojny Światowej", pod pozycją 330 zamieszczono następującą informację: "Szynalewski Władysław kupiec Tczew". Nie podano jednak, jak przy większości innych ofiar daty i miejsca śmierci. Może ktoś wie coś więcej na ten temat ?

gociewiak
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 77
Rejestracja: 31 sty 2011, o 21:45
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Dom Konfekcji W. Szynalewskiego

#14

Post autor: gociewiak »

Big Zbig pisze:W opracowaniu Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego, Oddział Kociewski w Tczewie, pod tytułem: "Tczewskie Ofiary II Wojny Światowej", pod pozycją 330 zamieszczono następującą informację: "Szynalewski Władysław kupiec Tczew". Nie podano jednak, jak przy większości innych ofiar daty i miejsca śmierci. Może ktoś wie coś więcej na ten temat ?
W opracowaniu tym są umieszczone fakty co do których sporządzający tą listę mają stu procentową pewność. W tego typu opracowaniach nie można podawać domysłów lub przypuszczeń.

Jola Szynalewska
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2017, o 14:04
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:
Kontakt:

Re: Dom Konfekcji W. Szynalewskiego

#15

Post autor: Jola Szynalewska »

Drodzy Forumowicze
Dzisiaj przeczytałam wszystkie posty nt sklepu mojego dziadka Władysława Szynalewskiego. Bardzo się wzruszyłam, że mój dziadek istnieje w pamięci "internetu".
Wszystko co piszecie zgadza się. Dziadek w nocy przed wybuchem II Wojny Światowej wyjechał do Warszawy, gdzie wraz z rodziną spędził całą okupację niemiecką. 9 maja 1944r został zastrzelony przez niemców w trakcie nalotu gestapo na jego sklep w Warszawie. Ktoś doniósł , że zaopatrywał ruch oporu.
Jeśli macie jakieś pytania piszcie do mnie na maila jola@napisz.pl. Mój tata (czyli syna Władysława Szynalewskiego oraz siostrzeniec Krupskiego) żyje i bardzo dużo pamięta. więc o wszystko mogę go pytać.
Pozdrawiam
Jola Szynalewska
Za ten post autor Jola Szynalewska otrzymał podziękowanie:
be-good (29 lis 2017, o 21:51)
Ocena: 12.5%
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Dom Konfekcji W. Szynalewskiego

#16

Post autor: Jadzia »

Jola Szynalewska pisze: 29 lis 2017, o 14:18 Jeśli macie jakieś pytania piszcie do mnie na maila jola@napisz.pl. Mój tata (czyli syna Władysława Szynalewskiego oraz siostrzeniec Krupskiego) żyje i bardzo dużo pamięta. więc o wszystko mogę go pytać.

Pytanie nr 1: czy coś wie o rodzinie Maciejewskich?
ODPOWIEDZ