Bary Mleczne

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

niespokojna66
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 1593
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:37
Podziękował;: 342 razy
Otrzymał podziękowań: 379 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Bary Mleczne

#11

Post autor: niespokojna66 »

Jadzia pisze:Ja marzę o stworzeniu baru mlecznego, takiego w eh... Kurcze, że nie mamy zdjęć z wnętrza "Wisełki" skoro był to nasz jedyny "mleczak"? :nea
Wejście było ukośne.Wchodziło się prawą stroną, od głównej sali oddzielało je drewniane przepierzenie.
Z tego , co ja pamiętam , to było tam bardzo surowo, na ścianie ,na wprost wisiała ciemna tablica z nazwami potraw i cenami. Panie były ubrane w białe, stylonowe fartuszki i czepki. Jedna pani przyjmowała zamówienia , druga kasowała.Proste stoliki i krzesła, kubki białe(wysokie, porcelanowe).Do dzisiaj pamiętam smak tamtego kakao...
Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same../P.Bosmans/
Awatar użytkownika

mieczy
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 589
Rejestracja: 5 mar 2011, o 12:35
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 221 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Bary Mleczne

#12

Post autor: mieczy »

niespokojna66 pisze:Wejście było ukośne.Wchodziło się prawą stroną, od głównej sali oddzielało je drewniane przepierzenie.Z tego , co ja pamiętam , to było tam bardzo surowo, na ścianie ,na wprost wisiała ciemna tablica z nazwami potraw i cenami. Panie były ubrane w białe, stylonowe fartuszki i czepki. Jedna pani przyjmowała zamówienia , druga kasowała.Proste stoliki i krzesła, kubki białe(wysokie, porcelanowe).Do dzisiaj pamiętam smak tamtego kakao...
Pozwól, że Twój post uzupełnię moją sklerotyczną pamięcią. :)
Wejście było ukośne (ale drzwi był raczej po lewej stronie) :scratch
Drewniane przepierzenie - deski/listwy drewniane szerokości ok. 10 cm lakierowane (przyciemniały z czasem na orzechowe :lol: )
"...ciemna tablica..." :hi to była tablica podobna do szkolnej - wypisane menu kredą.
Sztućce aluminiowe, talerze i kubki ( niespokojna, wybacz, ale daleko im było do porcelany :oops: ) porcelitowe.
(podobne jak na zdjęciach)
Może się mylę, ale podłoga była kafelkowa,w szachownicę, z ówczesnego "gresu" w kolorze :scratch szaroburokośćsłoniowa - rozmytyburaczkowy :lol:
Załączniki
kubek_gs.jpg
kubek_gs.jpg (10.33 KiB) Przejrzano 3032 razy
kubek_gs.jpg
kubek_gs.jpg (10.33 KiB) Przejrzano 3032 razy
talerz_spolem2.jpg
talerz_spolem2.jpg (24.62 KiB) Przejrzano 3032 razy
talerz_spolem2.jpg
talerz_spolem2.jpg (24.62 KiB) Przejrzano 3032 razy
Awatar użytkownika

niespokojna66
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 1593
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:37
Podziękował;: 342 razy
Otrzymał podziękowań: 379 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Bary Mleczne

#13

Post autor: niespokojna66 »

mieczy pisze:
niespokojna66 pisze:Wejście było ukośne.Wchodziło się prawą stroną, od głównej sali oddzielało je drewniane przepierzenie.Z tego , co ja pamiętam , to było tam bardzo surowo, na ścianie ,na wprost wisiała ciemna tablica z nazwami potraw i cenami. Panie były ubrane w białe, stylonowe fartuszki i czepki. Jedna pani przyjmowała zamówienia , druga kasowała.Proste stoliki i krzesła, kubki białe(wysokie, porcelanowe).Do dzisiaj pamiętam smak tamtego kakao...
Pozwól, że Twój post uzupełnię moją sklerotyczną pamięcią. :)
Wejście było ukośne (ale drzwi był raczej po lewej stronie) :scratch
...Najpierw była wnęka,wejście było ukośne na lewo do baru, na prawo do księgarni, na wprost chyba do tego budynku dla mieszkańców. Wchodziło się przez te drzwi, potem szło się prawą stroną do końca tego przepierzenia a wychodziło się z sali przez drugie wyjście, które było na początku przepierzenia , lecz może było inaczej-ja zapamiętałam to w taki sposób ;)
Kubki takie jak pokazałeś, jeśli to się nazywa porcelit a nie porcelana to punkt dla Ciebie ;) ,dla mnie wyglądały jak porcelanowe ;)
Jestem pod wrażeniem Twojej pamięci co do szerokości i koloru listewek :ok i kafelek na podłodze :ok , ja tablicę pamiętam z takimi literkami z plastiku :oops: , lecz może się mylę...
Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same../P.Bosmans/
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Bary Mleczne

#14

Post autor: LukaszB »

A co można było w barze zjeść lub wypić? Może pamiętacie przykładowe ceny??
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

niespokojna66
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 1593
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:37
Podziękował;: 342 razy
Otrzymał podziękowań: 379 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Bary Mleczne

#15

Post autor: niespokojna66 »

LukaszB pisze:A co można było w barze zjeść lub wypić? Może pamiętacie przykładowe ceny??
Typowe potrawy to naleśniki, pierogi,pyzy, zupy wszelkiego rodzaju (mleczne również :lol: ), mi najlepiej smakowała pomidorowa z makaronem, mielone i mizeria albo buraczki, moje ulubione kakao, jajecznica. Niestety cen nie pamiętam. Jednak mogę stwierdzić,że były dostępne na przeciętną kieszeń i zawsze było tam dużo ludzi. Czasami trzeba było czekać aż zwolni się miejsce. ;)
Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same../P.Bosmans/

Dominik
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 7
Rejestracja: 14 lut 2013, o 19:55
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Bary Mleczne

#16

Post autor: Dominik »

Ja tylko pamiętam bar mleczny na dzisiejszym, Pl.Hallera tam gdzie obecnie jest sklep z biutik z odzieżą.I co jadłem to zupę, mleczną tylko tyle pamiętam.Duża czarna tablica z cenami, jak na dworcu.Szkoda że w Tczewie nie uchował się taki bar z prawdziwego zdarzenia.Jedynie w Gdańsku jest bar, byłem tam i jadłem pierogi z kapustą.
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Bary Mleczne

#17

Post autor: Jadzia »

Pozwolę sobie zalinkować artykuły o "Wisełce" z tematu: http://www.dawnytczew.pl/forum/viewtopi ... =28&t=1163" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Bary Mleczne

#18

Post autor: LukaszB »

Ze strony Ośrodka Karta :ok
Załączniki
wisełka.jpg
Za ten post autor LukaszB otrzymał podziękowanie:
Jadzia (9 sie 2017, o 17:34)
Ocena: 12.5%
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Big Zbig
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 681
Rejestracja: 30 sty 2011, o 23:08
Znajomość języków obcych: rosyjski i niemnożko niemiecki
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 163 razy
Kontakt:

Re: Bary Mleczne

#19

Post autor: Big Zbig »

Końcowa sentencja odpowiedzi dyr. Olszewskiego jak żywo przypomina skecz Jana Kobuszewskiego p.t. "Książka zażaleń" , prezentowanego na deskach kabaretu Dudek. Czyż w związku z tym życie to nie kabaret ?
ODPOWIEDZ